Mank
Lęk i odraza w Hollywood. Mówi sprawdzam, kiedy wszyscy kantują. Bez hagiografii a siarczyste, prześmiewcze nieromantyzowanie magii kina ze scenariuszem, którego sam Mank, by się nie powstydził. przeczytaj recenzję
9
Kronika świąteczna 2
Z Russelem i Hawn na czele jedno jest pewne: Państwo Mikołajowie jeszcze nigdy nie byli tak fajni! przeczytaj recenzję
Martyna Dziedziak
5
Erotica 2022
Antologia odzyskiwania swojego ciała przez kobiety. Pean i manifest na cześć wolności i podmiotowości. Pięć różnych nowel, palców, jedna pięść w górze - kobiety jako siły. przeczytaj recenzję
7
Elegia dla bidoków
Dorosłe dzieci mają żal? Humanistyczna i bez orzekania o winie epopeja o milości, która może niszczyć, dziedziczeniu biedy, utknięciu na jednej z amerykańksich werand. Więzy, czy węzły rodzinne? przeczytaj recenzję
7
Siódma pieczęć
Ubóstwiam kino Ingmara Bergama. Z racji tego, że temat jest szczególnie na czasie - pandemie oraz masowa śmierć, polecam każdemu na uspokojenie się, zastanowienie no i przede wszystkim zrelaksowanie się. Bo każdemu z nas przyjdzie zagrać ze śmiercią w szachy. Max Von Sydow wypłynął dzięki reżyserowi tego filmu na szerokie wody za co bardzo serdecznie mu dziękuję.
dawidek98
Straż przyboczna
Podobał mi się równie tak samo jak "Za garść dolarów". To jest kino, a nie dzisiejsze pierdoły o seksie i dupie. Akira Kurosawa jak zawsze stanął na wysokości zadania i mamy świetny pokaz japońskiego kina przez 2 godziny. Toshiro Mifune - fenomenalny aktor.
dawidek98
Lockout
polecam film sci-fi lubie takie klimaty
Daniel Ciechanowski
Wojownicze Żółwie Ninja
coś dla fanów żółwi ninja 7/10
Daniel Ciechanowski
Mank
Reżyser David Fincher i główny aktor Gary Oldman są byłymi mężami Donyi Fiorentino. Fincher był żonaty w latach 1990-1995, natomiast Oldman w okresie od 1997 do 2001 roku. Córka Finchera i dwaj synowie Oldmana są przyrodnim rodzeństwem.
Greenland
Pierwotnie reżyserem filmu miał być Neill Blomkamp, jednak wycofał się z powodu pracy nad innym projektem.
Na rauszu
Postać grana przez Madsa Mikkelsena pierwotnie miała mieć syna i córkę, tę ostatnią miała zagrać córka reżysera Thomasa Vinterberga Ida Marie. Jednak Ida zginęła w wypadku samochodowym w Belgii na cztery dni przed rozpoczęciem zdjęć. Film jest jej dedykowany.
Tenet
Projekt był objęty wielką tajemnicą przed jego premierą. Robert Pattinson powiedział, że wolno mu czytać scenariusz tylko w zamkniętym pokoju w studiach Warner Bros. Jego współpracownik Michael Caine nie pozwolił mu nawet przeczytać całego scenariusza; miał tylko swoje sceny do przeczytania przed wykonaniem zdjęć. Przed premierą filmu Caine powiedział prasie, że nie ma pojęcia, o czym jest film, mimo że był bliskim przyjacielem i współpracownikiem reżysera Christophera Nolana.
1
Alter_Al
9211 pkt.
2
agatkar16
6072 pkt.
3
ar23s
5028 pkt.
4
Bluejohn_26
4191 pkt.
5
szwejzi
3728 pkt.

Proszę czekać…