Między morzem a oceanem
Nieustające wakacje? Kompletnie inaczej, niż w raju.
8
Czas polowania
Natłok politycznych, społecznych i egzystencjalnych tematów tworzy chaos. Ten próbuje podejść do każdego problemu z manierą pijackiej gawędy, prowadzonej o 5 nad ranem.
Kornel Nocoń
4
Sługi wojny
Sztampa kluczem do sukcesu?
Martyna Dziedziak
5
Bacurau
Współczesny western o gentryfikacji. Miejsce jako bohater filmowy.
8
David Bradley
North remembers...
Katarakty Owsianko
Tootsie
Hoffman w roli kobiety wypadł naprawdę przekonywująco:).
Ola
8 milionów sposobów, aby umrzeć
Świetny klasyk, zapewne w epoce VHS byłbym w niebo wzięty, ale po latach dostrzega się małe braki i niedociągnięcia, a filmowi brakuje nieco akcji. Jacy oni byli wszyscy młodzi, jacy piękni, a kariery i najlepsze role dopiero przed nimi! Andy to chyba jedna z pierwszych ról, wyglądał na strasznego smarkacza, Roxy i Jeff to jedyni wyglądający nieco poważniej od reszty, no a ta Alex... smarkula, ale jaka słodka :D       Sam film od początku sprawia wrażenie jednej wielkiej reklamy jakiegoś stowarzyszenia anonimowych alkoholików, co zresztą na koniec się potwierdza, gdyż na napisach końcowych widzimy odpowiednią wzmiankę o nim :)             Śmiało można oglądać i polecam każdemu miłośnikowi kina z tamtego okresu, każdemu kto jeszcze nie widział. I to pomimo tego, że pod koniec zamiast zwartej, gęstej akcji mamy krzyki i wrzaski, jedną wielką licytację na testosteron... choć dziewczyny też krzyczały, hehe.             Aha, prawie zapomniałem: czołówka, tzn. początek jest istnym majstersztykiem i deklaracją możliwości tamtych czasów, a dzisiejsi filmowcy powinni się uczyć z właśnie takich klipów! To połączenie panoramy miasta z powietrza, muzyka , rozmowy bohaterów i płynne przejście nad szosę z radiowozem - bajka :]       Musicie to zobaczyć sami!            
Zenon Szypuła
Nocny Strażnik
Zanim Nikolaj Coster-Waldau wcielił się w postać Jamiego Lannistera w Grze o tron i zyskał wielką sławę to pojawił się w tym oto filmie. W sumie chęć poznania jego aktorskich początków skłoniła mnie do zobaczenia tej produkcji, no i nic a nic nie żałuje tego, bo świetnie mi się ten film oglądało. W gruncie rzeczy jest to zasługa dwóch rzeczy. Po pierwsze fajnie wykreowanego klimaciku, który utrzymuje się praktycznie przez cały film. A po drugie fabuły. Jest ona ciekawa i w fajny sposób poprowadzona. Gdy już wszystko się wyjaśnia to w dalszym ciągu to co się dzieje zamiast przynudzać, to przyciąga do ekranu. Muszę również wspomnieć o ciekawym wątku jakim bez wątpienia był zakład między głównym bohaterem czyli Martinem, a jego przyjacielem Jensem. Fajnie to się łączy z głównym wątkiem dotyczącym seryjnego mordercy, o którym mowa jest w tym filmie. Samą ich relacja również można uznać za ciekawie poprowadzoną i przedstawioną. Gra aktorska stoi na dobrym poziomie, choć akurat nikt mnie tutaj specjalnie nie zachwycił.
Łukasz
Annabelle wraca do domu
Film jest poświęcony Lorraine Warren, która zmarła dwa miesiące przed premierą filmu.
Pewnego razu... w Hollywood
Quentin Tarantino opisał udział Brada Pitta i Leonarda DiCaprio jako najbardziej ekscytujący duet aktorów od czasów Roberta Redforda oraz Paula Newmana.
Avengers: Koniec gry
Robert Downey Jr. był jedynym członkiem obsady, któremu powierzono cały scenariusz filmu.
John Wick 3
Halle Berry złamała trzy żebra podczas kręcenia filmu.
1
Kasia
7708 pkt.
2
Adam
5508 pkt.
3
Bluejohn_26
4774 pkt.
4
szwejzi
3393 pkt.
5
LadyMoon
2947 pkt.

Proszę czekać…