Ozark
Recenzja: Ozark - sezon 3.
Kornel Nocoń
8
Iron Sky. Inwazja
Recenzja DVD - Iron Sky. Inwazja
Martyna Kardyś
2
Żegnaj, mój synu
Uderzająca antologia cierpienia. Wnikliwie o sztuce zrozumienia nieprzewidywalności rzeczywistości i nieprzerwana lekcja pokory w praktyce.
8
Bankier
O dwóch takich, którzy chcieli udowodnić, że amerykański sen jest dla każdego. Bez uciemiężenia, w niezłej formie filmowej o nierównościach.
6
Emil Karewicz
Jedna z ikon polskiego aktorstwa, co tu dużo mówić. Jestem bardzo zdziwiony, że nikt się tu nie wypowiada, tym bardziej, że odszedł z tego świata. Może to z powodu koronawirusa ?
Chemas
American Ultra
Film bardzo nierówny w tempie akcji, co może irytować przyzwyczajonych do typowych produkcji, mnie też na początku denerwowało, ale dostrzegłem zaletę. Film dzięki temu nie jest sztampowy. To pierwsza zaleta. Doskonale dobrana muzyka do konkretnych zmian w akcji, kolejna zaleta. Oczywiście, że w miarę rozwoju historii można zdenerwować się coraz większą ilością irracjonalnych sytuacji. Facet z CIA, który właściwie nie wiadomo kim tam jest, a rządzi wszystkimi, nawet wojskiem, dron, który ma zbombardować miasteczko, no i wreszcie numer z patelnią :) Ale tak chyba właśnie miało być, film w jakimś stopniu miał być trochę kiczowaty i "przegięty", że tak to nazwę. I to też jest trochę na plus. Czytałem tu trochę wypowiedzi negatywnych, na przykład o głównych aktorach. Nie uważam, że wypadki aż tak źle. Główny bohater właściwie non stop mnie irytował, to fakt, ale tak miało być. Aktorstwo przyzwoite, no i oczywiście, jak zwykle niesamowity, John Leguizamo !!! Podsumowując waham się między oceną 7 a 8. Dam osiem, ale ze wskazaniem na 7,5
Chemas
Jan Jurewicz
Bardzo dobry aktor drugoplanowy o bardzo charakterystycznej facjacie.
Chemas
Olga Jankowska
Za urodę daję jej ocenę 3.
Chemas
Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie
George Lucas pierwotnie opracował plany na 12 filmowych odcinków, a następnie zredukował je do dziewięciu, i powiedział, że C-3PO i R2-D2 będą jedynymi postaciami, które pojawią się we wszystkich dziewięciu. Anthony Daniels jest jedynym aktorem występującym we wszystkich dziewięciu odcinkach.
Wyspa fantazji
Jason Blum chciał, aby Nicolas Cage grał pana Roarkea, ale ten odmówił.
Małe kobietki
Emma Watson przejęła rolę Meg March od Emmy Stone, która stała się niedostępna z powodu zaangażowania się w pracach przy filmie Faworyta.
Judy
Renée Zellweger przed rozpoczęciem zdjęć spędziła rok szkolenia z trenerem wokalu Ericem Vetro. Następnie ćwiczyła przez 4 miesiące z dyrektorem muzycznym Mattem Dunkleyem, śpiew.
1
szwejzi
1258 pkt.
2
LadyMoon
338 pkt.
3
Chemas
279 pkt.
4
Kasia
253 pkt.
5
Adam
197 pkt.

Proszę czekać…