Między morzem a oceanem
Nieustające wakacje? Kompletnie inaczej, niż w raju.
8
Czas polowania
Natłok politycznych, społecznych i egzystencjalnych tematów tworzy chaos. Ten próbuje podejść do każdego problemu z manierą pijackiej gawędy, prowadzonej o 5 nad ranem.
Kornel Nocoń
4
Sługi wojny
Sztampa kluczem do sukcesu?
Martyna Dziedziak
5
Bacurau
Współczesny western o gentryfikacji. Miejsce jako bohater filmowy.
8
Oko w oko z życiem
Ten film od samego początku mnie strasznie irytował, nie potrafiłem spokojnie siedzieć i patrzeć na to co główny bohater wyprawia na ekranie. Niewielka poprawa przychodzi w jego drugiej połowie i pomimo słodkiego, hmm... raczej wzruszającego i mądrego zakończenia, nie mogę wymazać z pamięci mamusi, tatusia i jak kochał synową, nawet bystrzaka koleżki od rodzynków, że o samym Billym Brownie nie wspominam już wcale. No nie, jednak mama była najlepsza, patologia jakaś w czystym wydaniu, natomiast Layla vel Wendy była słodka i niewinna niczym anielica.       Nie potrafię dać więcej, niech wielbiciele tego dzieła mi wybaczą :P      
Zenon Szypuła
David Bradley
North remembers...
Katarakty Owsianko
Tootsie
Hoffman w roli kobiety wypadł naprawdę przekonywująco:).
Ola
8 milionów sposobów, aby umrzeć
Świetny klasyk, zapewne w epoce VHS byłbym w niebo wzięty, ale po latach dostrzega się małe braki i niedociągnięcia, a filmowi brakuje nieco akcji. Jacy oni byli wszyscy młodzi, jacy piękni, a kariery i najlepsze role dopiero przed nimi! Andy to chyba jedna z pierwszych ról, wyglądał na strasznego smarkacza, Roxy i Jeff to jedyni wyglądający nieco poważniej od reszty, no a ta Alex... smarkula, ale jaka słodka :D       Sam film od początku sprawia wrażenie jednej wielkiej reklamy jakiegoś stowarzyszenia anonimowych alkoholików, co zresztą na koniec się potwierdza, gdyż na napisach końcowych widzimy odpowiednią wzmiankę o nim :)             Śmiało można oglądać i polecam każdemu miłośnikowi kina z tamtego okresu, każdemu kto jeszcze nie widział. I to pomimo tego, że pod koniec zamiast zwartej, gęstej akcji mamy krzyki i wrzaski, jedną wielką licytację na testosteron... choć dziewczyny też krzyczały, hehe.             Aha, prawie zapomniałem: czołówka, tzn. początek jest istnym majstersztykiem i deklaracją możliwości tamtych czasów, a dzisiejsi filmowcy powinni się uczyć z właśnie takich klipów! To połączenie panoramy miasta z powietrza, muzyka , rozmowy bohaterów i płynne przejście nad szosę z radiowozem - bajka :]       Musicie to zobaczyć sami!            
Zenon Szypuła
Pewnego razu... w Hollywood
Quentin Tarantino opisał udział Brada Pitta i Leonarda DiCaprio jako najbardziej ekscytujący duet aktorów od czasów Roberta Redforda oraz Paula Newmana.
Annabelle wraca do domu
Film jest poświęcony Lorraine Warren, która zmarła dwa miesiące przed premierą filmu.
Avengers: Koniec gry
Robert Downey Jr. był jedynym członkiem obsady, któremu powierzono cały scenariusz filmu.
John Wick 3
Halle Berry złamała trzy żebra podczas kręcenia filmu.
1
Kasia
8123 pkt.
2
Adam
5723 pkt.
3
Bluejohn_26
4837 pkt.
4
szwejzi
3394 pkt.
5
LadyMoon
2973 pkt.

Proszę czekać…