Trzy młode kobiety wyruszają w poszukiwaniu miłości i poznania przyjemności.

„Dziewczyny” w reżyserii Alli Haapasalo to bezpruderyjny film o zwykłych oczekiwaniach miłosnych, inicjacyjnych i problemach z ich realizacją 8

Ronkko (Eleonora Kauhanen) i Mimmi (Aamu Milonoff) są kelnerkami. Ich klientką jest Emma (Linnea Leino). Dziewczyny to dwudziestoletnie rówieśnice. Emma przygotowuje się do mistrzostw w łyżwiarstwie figurowym. Wszystkie z dziewcząt mają niepoukładane życie osobiste. Ronkko będąc na randce zawsze wypali coś niedorzecznego, co skreśla ją w oczach najbardziej nawet wyrozumiałych chłopaków. Mimmi i Emma też pragną ognistego związku, ale póki co same wpadają w swoje ramiona. „Dziewczyny” w reżyserii Alli Haapasalo to bezpruderyjny film o zwykłych oczekiwaniach miłosnych, inicjacyjnych i problemach z ich realizacją.

Dziewczyny (2022) -

„Nie używam ciebie jako środkowego palca wobec świata” – wyjaśni Emmie Mimmi. Ta druga zaraz stanie się gwiazdą świata sportu, zdobywając medal na turnieju. Mimmi mogłaby szczycić się uznaniem, pozostając partnerką przyszłej celebrytki. A jednak ma wątpliwości, czy brnąć w taką zależność. Zwłaszcza, iż wcale nie ma pewności, czy ona sama dla Emmy nie jest jedynie przygodą jedną z wielu. Mimmi sama gra w koszykówkę. Bez sukcesów raczej. Wie jednak, że powodzenie w takiej dziedzinie jak sport obdziera wyczynowców ze spraw przyziemnych. Choć więc kocha Emmę, schodzi z jej drogi.

„Laska w naszym wieku mówiąca, że nie znajdzie miłości to sama żałość” – zgadzają się dziewczyny. Ronkko też to wie i dalej poszukuje partnera do łóżka i na życie. A że ma predylekcje do swoistych popisów słownych poszukiwania idą ślamazarnie. „Tych kubków używają dawcy spermy” – wypali bez namysłu do jakiegoś chłopaka podczas domowej imprezy. On właśnie nalał dziewczynie wina do takiego naczynia. Nic dziwnego, że dalsza rozmowa nie potoczy się po myśli Ronkko.

Dziewczyny (2022) -

Alli Haapasalo nakręcił film zwyczajny, nie siląc się na reżyserskie korkociągi. Jego bohaterki wprawdzie oglądają arcydzieła w rodzaju „Dyskretnego uroku burżuazji” czy „Zeszłego lata w Marienbadzie” ale wiedzą, że życie niewiele ma wspólnego z artystyczną kreacją. Szukają więc swojego miejsca na ziemi, błądząc przy tym za każdym razem. Ronkko obsługuje w kawiarni chłopaka, który jej się podoba. On sam, choć skromny, próbuje adorować dziewczynę. Zamawiając koktajl pod wymowną nazwą: „bo do manga trzeba dwojga”, proponuje randkę. Wkrótce się spotykają. „Zerżnij mnie!” – przejmuje inicjatywę Ronkko. „A może zrobić ci owsiankę?” - odpowiada nieśmiało chłopak. Powinno być z górki. A jednak z jakichś powodów nie jest.

„Plan treningowy, plan łyżwiarski, to nie jest życie” – minorowo konstatuje Emma. Jej harmonogram dzienny obliczony jest na sukces. Tylko co zrobić z czasem wolnym? „Powiedz mi coś miłego” – domaga się jedna z dziewczyn podczas niezobowiązującego flirtu gdzieś na korytarzu podczas after party. „Zajebiście pachniesz” – brzmi odpowiedź. Innej chyba oczekiwała, ale bardziej wyrafinowana wzniosłaby dziewczynę na wyższy poziom zainteresowania chłopakiem.

Dziewczyny (2022) -

Premier Finlandii została ostatnio przyłapana podczas prywatnej imprezy, gdy w wyuzdany, według niektórych sposób, bawiła się w trakcie domówki. Połajankom, zwłaszcza ze strony mizoginów, nie było końca. Fiński film „Dziewczyny” dowodzi, że czas zabawy i realnego życia to dwie różne sprawy. Choć fajnie, gdy ze sobą harmonijnie koegzystują.

Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie
Komentarze do filmu 0
Skomentuj jako pierwszy.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…