Ta opowieść zaczyna się na zachodnim wybrzeżu Irlandii w 1892 roku. Joseph Donelly (Cruise), ubogi farmer, postanawia rozprawić z niegodziwym właścicielem ziemi, którą dzierżawi. Zamiast tego niespodziewanie towarzyszy jego córce Shannon (Kidman) w jej podróży do Ameryki. Przebywają do Bostonu, gdzie Jospeh znajduje dla nich schronienie i – ujawniając swój niezwykły talent bokserski – zapewnia utrzymanie. Ale dobra passa nie trwa długo i oboje zostają bez dachu nad głową. Joseph znajduje pracę na kolei do czasu, gdy przejeżdżający pociąg przypomni mu, po co tak naprawdę przybył do Ameryki. Postanawia też wziąć udział w wyścigu, w którym stawką jest zdobycie własnego kawałka ziemi. Spotyka też Shannon, która w międzyczasie wróciła do swojego dawnego narzeczonego. Podczas wyścigu oboje uświadamiają sobie swoje uczucia do siebie i marzenia o wspólnym życiu.
Obsada dodaj obsadę
Reżyseria Ocena
Ron Howard
7,2
Todd Hallowell
(reżyser drugiej ekipy)
Aldric La'auli Porter
(asystent)
Cherylanne Martin
(asystent)
Gay Brabazon
(asystent)
Dana J. Kuznetzkoff
(asystent)
Lisa Mulcahy
(asystent)
Laura Petticord
(dodatkowy) (asystent)
Paul Barnes
(dodatkowy) (asystent)
Ron Bozman
(asystent) (reżyser drugiej ekipy)
Kyle McCarthy
(asystent) (reżyser drugiej ekipy)
Scenariusz Ocena
Bob Dolman
(również) (historia)
Ron Howard
(historia)
7,2
Producenci Ocena
Brian Grazer
producent
Ron Howard
producent
7,2
Todd Hallowell
producent wykonawczy
Larry DeWaay
współproducent
Bob Dolman
współproducent
Louisa Velis
współproducent
Seamus Byrne
kierownik produkcji
Larry DeWaay
kierownik produkcji
Andrew Golov
nadzorca postprodukcji
Fiona Traynor
koordynator produkcji (Irlandia)
Sarah Power
koordynator produkcji (asystent) (Irlandia)
Robin Ruse-Rinehart Barris
koordynator produkcji (asystent)
Ali Anderson
kierownik produkcji (asystent)
Jeffrey T. Bernstein
kierownik produkcji (asystent)
Ron L. Brinkerhoff
kierownik produkcji (asystent)
9,0
Paula Brown
kierownik produkcji (asystent)
William M. Connor
kierownik produkcji (asystent)
Mark Longie
kierownik produkcji (asystent)
Brian McNulty
kierownik produkcji (asystent)
Tara Mullen
kierownik produkcji (asystent) (Irlandia)
Darin Rivetti
kierownik produkcji (asystent)
Kirk Steppe
kierownik produkcji (asystent)
Adam C. Taylor
kierownik produkcji (asystent)
Aktorzy Ocena
Tom Cruise
Joseph Donnelly
7,6
Nicole Kidman
Shannon Christie
7,6
Thomas Gibson
Stephen Chase
Robert Prosky
Daniel Christie
6,9
Barbara Babcock
Nora Christie
7,0
Cyril Cusack
Danty Duff
Eileen Pollock
Molly Kay
Colm Meaney
Kelly
6,9
Douglas Gillison
Dermody
Michelle Johnson
Grace
Wayne Grace
Bourke
Niall Toibin
Joe
Barry McGovern
McGuire
6,0
Gary Lee Davis
Gordon
Jared Harris
Paddy
8,0
Steven O'Donnell
Colm
Peadar Lamb
Farmer
Mark Mulholland
Wieśniak
P.J. Brady
Wieśniak
Wesley Murphy
Ziemianin
Jimmy Keogh
Ksiądz
J.G. Devlin
Wieśniak
Gerry Walsh
Wieśniak
Brendan Cauldwell
Właściciel tawerny
Derry Power
Peter
Noel O'Donovan
Matthew
Macdara Ó Fatharta
John
Eileen Colgan
Dama
Kate Flynn
Dama
Joan O'Hara
Dama
Frankie McCafferty
Sprzedawca map
Poll Moussoulides
Sprzedawca kapeluszy
Pat Kinevane
Irlandzki sprzedawca
Donncha Crowley
Sprzedawca flag
Tim McDonnell
Sprzedawca owoców
Todd Hallowell
Bandyta
Ken McCluskey
Bandyta
Brendan Ellis
Lider buntowników
Clint Howard
Flynn
Jeffrey Andrews
Coniff
Judith McIntyre
Glenna
Rynagh O'Grady
Olive
Martin Ewen
Latarnik
Brendan Gleeson
Policjant w klubie towarzyskim
7,5
Frank Coughlan
Lekarz
Hoke Howell
Szef ekipy
Arnold Kuenning
Starzec
Rocco Sisto
Imigrant
Michael Ruud
Imigrant
Donré Sampson
Robotnik budujący kolej
Harry Webster
Bezdomny
Mark Wheeler
Oficer
Rance Howard
Tomlin
6,0
William Preston
Kowal
Pauline McLynn
Prostytutka
Joanne McAteer
Prostytutka
Elizabeth Kemler
Prostytutka
Cara Wilder
Prostytutka
Aedin Moloney
Prostytutka
Helene Montague
Prostytutka grająca na pianinie
John-Clay Scott
Bokser
Clay M. Lilley
Bokser
Cole S. McKay
Bokser
James Jude Courtney
Bokser
Jeff Ramsey
Bokser
Anthony De Longis
Bokser
Carl Ciarfalio
Włoski bokser
Tim Monich
Fanatyk
Alecia LaRue
Pokojówka w Bostonie
Ian Elliot
Turner
Bobby Huber
Bandyta w klubie towarzyskim
Julie Rowen
Kobieta w klubie towarzyskim
Louisa Marie
Kobieta w klubie towarzyskim
Brian Munn
Poplecznik
Bob Dolman
Uczciwy Bob
Phillip V. Caruso
I.M. Malone
Tom Lucy
Policjant imigracyjny
Jody Bradley
Alan (niewymieniony w czołówce)
Michael Bush
Kowboj uczestniczący w wyścigu po ziemię (niewymieniony w czołówce)
James McDonald
Irlandzki imigrant (niewymieniony w czołówce)
Kris Murphy
Tańcząca dziewczyna (niewymieniony w czołówce)
Zdjęcia Ocena
Mikael Salomon
(kierownik zdjęć)
Bobby Huber
(główna pomoc techniczna)
John Murphy
(główna pomoc techniczna)
Bryan Ashford
(pomoc techniczna)
Joseph Campbell
(pomoc techniczna)
John Dunne
(pomoc techniczna)
Jeff "Moose" Howery
(pomoc techniczna)
Mikael Kristensen
(pomoc techniczna)
Willie O'Brien
(pomoc techniczna)
Shayne A. Odegaard
(pomoc techniczna)
Robbie Reilly
(pomoc techniczna)
J.A. Byerly
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
Kompozytorzy Ocena
John Williams
8,1
Kostiumy Ocena
Joanna Johnston
Nigel Boyd
Lian Callaghan
Kendall Errair
(Nicole Kidman)
David Page
Maurice Palinski
David S. Powell
Joanna Taylor
Patrick Wheatley
Diana Wilson
June Nevin
(asystent)
Sally Turner
(asystent)
Barcie Waite
(asystent)
Rhona McGuirke
(nadzorca kostiumów)
James W. Tyson
(nadzorca kostiumów)
Sheila Fahey
(garderoba) (asystent)
Gabriel O'Brien
(garderoba) (asystent)
Wingate Jones
(niewymieniony w czołówce)
Montaż Ocena
Daniel P. Hanley
8,0
Mike Hill
8,0
Guy Barresi
(asystent)
David Siegel
(asystent)
Amanda Sutton
(asystent)
Roger Tweten
(asystent)
Ofe Yi
(asystent)
James Sheridan
(montażysta negatywu)
Muzyka Ocena
Charakteryzacja Ocena
Richard Dean
główny charakteryzator
Michael Laudati
charakteryzator osobisty
Toni Delaney
charakteryzator
Edouard F. Henriques
charakteryzator
Rod Wilson
charakteryzator
Lyndell Quiyou
główny stylista
Sugar Blymyer
fryzjer
Anne Dunne
fryzjer
Barbara Lampson
fryzjer
Driscoll Calder
charakteryzator (asystent) (niewymieniony w czołówce)
Robin Jacobs
fryzjer (asystent) (niewymieniony w czołówce)
Ailbhe Lemass
charakteryzator (asystent) (niewymieniony w czołówce)
Scenografia Ocena
Allan Cameron
scenograf
7,0
Jack T. Collis
scenograf
6,0
Jack Senter
dyrektor artystyczny
Tony Reading
dyrektor artystyczny
Steve Spence
dyrektor artystyczny
7,0
Conor Devlin
dyrektor artystyczny (asystent)
Frank Hallinan-Flood
dyrektor artystyczny (asystent)
Richard C. Goddard
dekorator wnętrz
Josie MacAvin
dekorator wnętrz
Tommy Bassett
główny architekt
Steve Callas
główny architekt
Terry Nagel
główny architekt
Lawrence Ross Shepard
główny architekt
Robert M. Beall
projektant wnętrz
Joseph E. Hubbard
projektant wnętrz
Brian Bishop
malarz
C.J. Maguire
główny rekwizytor
Nuala McKernan
główny rekwizytor
Mark Boucher
rekwizytor
Charles R. Lipscomb
rekwizytor
Bruce D. Streetman
rekwizytor
Cos Egan
rekwizytor
Peter Gallagher
rekwizytor
Kevin Hudson
rekwizytor
Rene Knol
rekwizytor
Daragh Lewis
rekwizytor
Eamonn O'Higgins
rekwizytor
Frank O'Shea
rekwizytor
P.J. Smith
rekwizytor
Patty Hooker
rekwizytor (asystent)
Pamela Taylor
rekwizytor (asystent)
Frank L. Brown
rekwizytor (asystent)
Michael Kohan
rekwizytor (asystent)
Larry McGuire
rekwizytor (asystent)
Nigel A. Boucher
główny konstruktor dekoracji
Peter Ramsey
ilustrator
4,5
John McKenna
zbrojmistrz
Frank Matthews
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
Michael Ruby
malarz (niewymieniony w czołówce)
Dźwięk Ocena
Lee Dichter
mikser ponownego nagrania
Dominick Tavella
mikser ponownego nagrania
Louis Cerborino
projektant dźwięku
Anthony J. Ciccolini III
projektant dźwięku
Anthony J. Ciccolini III
nadzorujący montaż dźwięku
Elisha Birnbaum
imitator dźwięku
Brian Vancho
imitator dźwięku
Stan Bochner
montaż dialogów
Thomas A. Gulino
montaż dialogów
Robert Hein
montaż dialogów
Anthony J. Ciccolini III
montaż imitacji
Pam DeMetruis-Thomas
montaż imitacji
Dan Edelstein
montaż imitacji
Eytan Mirsky
montaż imitacji
Lisa J. Levine
montaż postsynchronu
Jeffrey Stern
montaż postsynchronu
Gerald Donlan
montaż postsynchronu (asystent)
Richard King
montaż efektów dźwiękowych
Lois Hoover
montaż dźwięku (asystent)
Yvette Nabel
montaż dźwięku (asystent)
Ivan Sharrock
mikser
Jack Armstrong
mikrofoniarz
Earl Sampson
mikrofoniarz
Chet Leonard
okablowanie
Kenneth Wannberg
montaż muzyki
8,0
George A. Lara
mikser imitacji (niewymieniony w czołówce)
Dennis Sprankel
mikrofoniarz (niewymieniony w czołówce)
Efekty specjalne Ocena
Lawrence J. Cavanaugh
koordynator efektów specjalnych
John Richardson
nadzorca efektów specjalnych
8,0
R. Bruce Steinheimer
nadzorca efektów specjalnych
8,0
Marcus Richardson
efekty specjalne (asystent)
Casey Cavanaugh
technik
Sean Cavanaugh
technik
David J. Egan
technik
Thomas Kittle
technik
Jeffrey Knott
technik
9,0
John McLeod
technik
9,0
Samuel E. Price
technik
Paul Stewart
technik
Brendan Walsh
technik
Pozostała Ekipa Ocena
Greg Powell
koordynator kaskaderów
Walter Scott
koordynator kaskaderów
Tom Elliott
kaskader dublujący
Brian Bowes
kaskader
Chris Branham
kaskader
Tony Brubaker
kaskader
Will Cascio
kaskader
Danny Costa
kaskader
Graeme Crowther
kaskader
Jeff Danoff
kaskader
Perry Davey
kaskader
Dan Eddleman
kaskader
Corey Michael Eubanks
kaskader
Max Faulkner
kaskader
Jerry Gatlin
kaskader
Nick Gillard
kaskader
Clifford Happy
kaskader
Marguerite Happy
kaskader
Dominick Hewitt
kaskader
Michael Hill
kaskader
Johnny Hock
kaskader
Sy Hollands
kaskader
Robert Jauregui
kaskader
Paul Kelly
kaskader
Terry Leonard
kaskader
Sean A. McGaughy
kaskader
Daniel K. Moore
kaskader
Dennis Motes
kaskader
Zeljko Negovetic
kaskader
Donal O'Farrell
kaskader
Gary Powell
kaskader
9,0
James Pratt
kaskader
Darin Rivetti
kaskader
J.P. Romano
kaskader
Ben Scott
kaskader
Jimmy Sherwood
kaskader
Lee Sheward
kaskader
Russell Solberg
kaskader
Adam Carlyle Taylor
kaskader
R.L. Tolbert
kaskader
Gene Walker
kaskader
Alan Walsh
kaskader
Jennifer Watson-Johnston
kaskader
Mike Watson
kaskader
Jason White
kaskader
Nick Wilkinson
kaskader
Raliegh Wilson
kaskader
Gregory Lundsgaard
operator steadicam
Rusty Geller
operator steadicam
Bob Gorelick
operator steadicam
Gregory Lundsgaard
operator kamery
Ron Goodman
operator kamery
Lawrence Karman
operator kamery (dodatkowy)
George Kohut
operator kamery (dodatkowy)
Douglas Ryan
operator kamery (dodatkowy)
Michael St. Hilaire
operator kamery (dodatkowy)
Robert 'Bobby Z' Zajonc
pilot helikoptera
John Hubbard
dobór obsady
Ros Hubbard
dobór obsady
Karen Rea
dobór obsady
Donna Ekholdt
dodatkowy dobór obsady
Tammy L. Smith
dodatkowy dobór obsady (asystent)
Wayne Baker
operator kamery (asystent)
Josh Bleibtreu
operator kamery (asystent)
Marc Brown
operator kamery (asystent)
Alan Cohen
operator kamery (asystent)
Vito DePalma
operator kamery (asystent)
Christopher Duddy
operator kamery (asystent)
Michael A. FauntLeRoy
operator kamery (asystent)
Ian Fox
operator kamery (asystent)
Brendan Galvin
operator kamery (asystent)
7,0
Christopher Dunn George
operator kamery (asystent)
Edward A. Gutentag
operator kamery (asystent)
6,0
Steven Hiller
operator kamery (asystent)
David Luckenbach
operator kamery (asystent)
Daniel E. Teaze
operator kamery (asystent)
Stephen Wong
operator kamery (asystent)
Phillip V. Caruso
fotosista
David R. Christensen
elektryk
Noel Cullen
elektryk
Leonard Harkless
elektryk
Bill Levins
elektryk
John R. Manocchia
elektryk
James M. McEwen
elektryk
Glenn E. Moran
elektryk
Terry Mulligan
elektryk
Paddy Murphy
elektryk
Donald W. Schroeder
elektryk
Paul Myler
księgowy produkcji
Carmen Avila
księgowy (asystent)
Donal Geraghty
księgowy (asystent)
Ilene S. Landress
księgowy (asystent)
Dexter Miller
księgowy (asystent)
Margaret Moggan
księgowy (asystent)
Monica Devereux
choreograf
Tom Martin
projekt czołówki
Dougal Cousins
dodatkowy dobór obsady (asystent) (niewymieniony w czołówce)
Mark Leahy
dubler (niewymieniony w czołówce)
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…