Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Philippe Grimond |
6,0
|
|
Marc Boréal
(asystent)
|
||
Serge Conchonnet
(asystent)
|
||
Miriam Aleksandrowicz
(polski dubbing)
|
7,1
|
|
Scenariusz | Ocena | |
Yannik Voight |
6,0
|
|
Adolf Kabatek |
6,0
|
|
René Goscinny
(komiks)
|
10
|
|
Albert Uderzo
(komiks)
|
8,0
|
|
Włodzimierz Kozłowski
(polskie dialogi)
|
7,0
|
|
Producenci | Ocena | |
Yannik Piel
producent
|
||
Alain Poiré
producent (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rolf Giesen
nadzorca produkcji (Berlin)
|
||
Nicolas Pesquès
nadzorca produkcji (Paryż)
|
||
Laurence Pourtalé
kierownik produkcji (Paryż)
|
||
Christine Wagner
kierownik produkcji (Berlin)
|
||
Andrzej Oleksiak
kierownik produkcji (polski dubbing)
|
7,0
|
|
Aktorzy | Ocena | |
Roger Carel
Astérix / Idéfix (głos)
|
8,0
|
|
Pierre Tornade
Obélix (głos)
|
7,0
|
|
Julien Guiomar
Prolix (głos)
|
||
Marie-Anne Chazel
Bonnemine (głos)
|
||
Henri Labussière
Panoramix, druid (głos)
|
6,0
|
|
Roger Lumont
Centurion Caius Faipalgugus (głos)
|
||
Edgar Givry
Assurancetourix (głos)
|
||
Jean-Jacques Cramier
Assurancetourix (śpiew) (głos)
|
||
Henri Poirier
Abraracourcix, wódz wioski (głos)
|
||
Jean-Claude Robbe
Caius Blocus (głos)
|
||
Gérard Croce
Décurion (głos)
|
||
Patrick Préjean
Optione (głos)
|
||
Paul Bisciglia
Agecanonix (głos)
|
||
Jeanine Forney
Agecanonix (głos)
|
||
Paule Emanuele
Cétautomatix (głos)
|
||
Bruno Choel
Legionista (głos)
|
||
Jean Francois Aupied
Legionista (głos)
|
||
Yves Barsacq
Ordralfabétix (głos)
|
||
Dominique Chauby
(głos)
|
||
Christine Aurel
(głos)
|
||
Adrienne Bonnet
(głos)
|
||
Martin Brisac
(głos)
|
||
Pierre Carrère
(głos)
|
||
Alain Christie
(głos)
|
||
Murielle Deville
(głos)
|
||
Jean-Claude de Goros
(głos)
|
||
Ryszard Nawrocki
Asterix (polski dubbing)
|
||
Jan Prochyra
Obelix (polski dubbing)
|
||
Andrzej Gawroński
Prolix (polski dubbing)
|
7,2
|
|
Jan Kulczycki
Konsul Modus (polski dubbing)
|
7,0
|
|
Ewa Kania
Dobromina (polski dubbing)
|
6,0
|
|
Henryk Łapiński
Panoramix (polski dubbing)
|
||
Jerzy Dominik
Lektor / Narrator (polski dubbing)
|
||
Marcin Sosnowski
Sepilapsus (polski dubbing)
|
||
Mieczysław Morański
Cluzco (polski dubbing)
|
||
Jacek Czyż
Cesarski wysłannik / Długowiecznix (polski dubbing)
|
||
Tomasz Grochoczyński
Abrarakurix (polski dubbing)
|
||
Jacek Bończyk
Legionista (polski dubbing)
|
6,8
|
|
Jerzy Mazur
Legionista / Tenautomatix (polski dubbing)
|
6,0
|
|
Leszek Abrahamowicz
Ahigienix / Legionista (polski dubbing)
|
8,0
|
|
Zbigniew Suszyński
Kakofonix (polski dubbing)
|
7,3
|
|
Bill Oddie
Asterix (głos) (wersja angielska) (Wielka Brytania)
|
||
Bernard Bresslaw
Obelix (głos) (wersja angielska) (Wielka Brytania)
|
||
Ron Moody
Prolix (głos) (wersja angielska) (Wielka Brytania)
|
||
Sheila Hancock
Impedimenta (Bonnemine) (głos) (wersja angielska) (Wielka Brytania)
|
||
Peter Hawkins
Getafix (Panoramix) (głos) (wersja angielska) (Wielka Brytania)
|
||
Brian Blessed
Caous (Centurion) (głos) (wersja angielska) (Wielka Brytania)
|
8,3
|
|
Michael Elphick
Crysus (Optione) (głos) (wersja angielska) (Wielka Brytania)
|
||
Andrew Sachs
Ardeco (Decurion) (głos) (wersja angielska) (Wielka Brytania)
|
||
Tim Brooke-Taylor
Kakofonix (głos) (wersja angielska) (Wielka Brytania)
|
||
Douglas Blackwell
Vitalstatistix (Abraracourcix) (głos) (wersja angielska) (Wielka Brytania)
|
||
Henry Winkler
Asterix (głos) (wersja angielska) (USA)
|
8,0
|
|
Roosevelt Grier
Obelix (głos) (wersja angielska) (USA)
|
||
Bill Martin
Prolix (głos) (wersja angielska) (USA)
|
||
Lucille Bliss
Bonnemine (głos) (wersja angielska) (USA)
|
||
Danny Mann
Optione / Vitamix (Panoramix) (głos) (wersja angielska) (USA)
|
||
Greg Burson
Bombastix, wódz (Abraracourcix) / Franksinatrix (Assurancetourix) / Sergeant Noodles (Decurion) (głos) (wersja angielska) (USA)
|
||
Ed Gilbert
Bossa Nova (Centurion) (głos) (wersja angielska) (USA)
|
||
Mona Marshall
Pani Geriatrix (głos) (wersja angielska) (USA)
|
||
Tony Jay
Narrator (głos) (wersja angielska) (USA)
|
||
Sean Barret
Dodatkowe głosy (głos) (wersja angielska)
|
||
Kathryn Hurlbutt
Dodatkowe głosy (głos) (wersja angielska)
|
||
Geoffrey Matthews
Dodatkowe głosy (głos) (wersja angielska)
|
||
Elizabeth Proud
Dodatkowe głosy (głos) (wersja angielska)
|
||
Kerry Shale
Dodatkowe głosy (głos) (wersja angielska)
|
6,0
|
|
Ian Thompson
Dodatkowe głosy (głos) (wersja angielska)
|
||
Jack Angel
Dodatkowe głosy (głos) (wersja angielska) (USA)
|
||
Lewis Arquette
Dodatkowe głosy (głos) (wersja angielska) (USA)
|
||
Nancy Cartwright
Dodatkowe głosy (głos) (wersja angielska) (USA)
|
8,0
|
|
Jennifer Darling
Dodatkowe głosy (głos) (wersja angielska) (USA)
|
||
Sherry Lynn
Dodatkowe głosy (głos) (wersja angielska) (USA)
|
||
Patrick Pinney
Dodatkowe głosy (głos) (wersja angielska) (USA)
|
||
Charlie Adler
Dodatkowe głosy (głos) (wersja angielska) (USA) (niewymieniony w czołówce)
|
8,0
|
|
Michael Bell
Dodatkowe głosy (głos) (wersja angielska) (USA) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jim Cummings
Dodatkowe głosy (głos) (wersja angielska) (USA) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Frank Welker
Dodatkowe głosy / Dogmatix (głos) (wersja angielska) (USA) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Kompozytorzy | Ocena | |
Michel Colombier | ||
Kostiumy | Ocena | |
Montaż | Ocena | |
Jean Goudier | ||
Katrina Heaulme
(asystent)
|
||
Francesca Piqueras
(asystent)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Michel Colombier
dyrygent
|
||
Julian Bratolyubov
aranżer
|
||
Ryszard Skalski
autor słów (polski dubbing)
|
||
Eugeniusz Majchrzak
dyrektor muzyczny (polski dubbing)
|
||
Zbigniew Suszyński
wokalista (polski dubbing)
|
7,3
|
|
Jacek Bończyk
wokalista (polski dubbing)
|
6,8
|
|
Olga Bończyk
wokalista (polski dubbing)
|
6,8
|
|
Wojciech Paszkowski
wokalista (polski dubbing)
|
7,5
|
|
Monika Wierzbicka
wokalista (polski dubbing)
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Scenografia | Ocena | |
Sue Butterworth
scenopis obrazkowy
|
||
Philippe Grimond
scenopis obrazkowy
|
6,0
|
|
François Hemmen
scenopis obrazkowy
|
||
Keith Ingham
scenopis obrazkowy
|
||
Tapani Knuutila
scenopis obrazkowy
|
||
Christine Wagner
scenopis obrazkowy
|
||
Antonio Zurera
scenopis obrazkowy
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Bernard Leroux
mikser
|
||
Claude Villand
mikser
|
||
Mick Guzauski
mikser muzyki
|
||
Marnie Lehman-Riley
mikser muzyki (asystent)
|
||
Jean Goudier
efekty dźwiękowe
|
||
Jean-Pierre Lelong
efekty dźwiękowe
|
||
Mario Melchiorri
efekty dźwiękowe (asystent)
|
||
Michel Bensaïd
mikrofoniarz
|
||
Anna Barczewska
dźwięk (polski dubbing)
|
||
Ryszard Lenartowicz
montaż dźwięku (polski dubbing)
|
7,0
|
|
Efekty specjalne | Ocena | |
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Renato Casaro
projekt czołówki
|
||
Dino Athanassiou
animator
|
||
Andy Bartlett
animator
|
||
Bibo Bergeron
animator
|
||
Eric Bouillette
animator
|
||
Darlie Brewster
animator
|
||
Roberto Casale
animator
|
||
Anne Chevalier
animator
|
||
Roberto Curilli
animator
|
||
Daniel DeCelles
animator
|
||
Chris Doyle
animator
|
||
Serge Elissalde
animator
|
||
Marc Eoche-Duval
animator
|
||
Pierre Fassel
animator
|
||
Manuel Galiana
animator
|
||
Bruno Gaumétou
animator
|
||
Paul van Geyt
animator
|
||
Oszkár Hernádi
animator
|
||
Ángel Izquierdo
animator
|
||
Mark Koetsier
animator
|
||
Brice Mallier
animator
|
||
Matias Marcos
animator
|
||
Zoltan Maros
animator
|
||
Patrick Mate
animator
|
||
Roy Meurin
animator
|
||
Vivian Miessen
animator
|
||
Pedro Mohedano
animator
|
||
Wendy Perdue
animator
|
||
Gábor Pichler
animator
|
||
Børge Ring
animator
|
||
Pascal Ropars
animator
|
||
Bernard Roso
animator
|
||
Stéphane Sainte-Foi
animator
|
||
Jan Sanctorum
animator
|
||
Thierry Schiel
animator
|
||
Kristof Serrand
animator
|
||
Robert Stevenhagen
animator
|
||
Jan Van Buyten
animator
|
||
Cath Van Damme
animator
|
||
Walter van Gasse
animator
|
||
Jean-Pierre Vandenbroucke
animator
|
||
Laurence Desmartins
malarz animacji
|
||
Frank Schlegel
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Gisèle Bonnin
efekty wizualne
|
||
François Darrasse
operator kamery
|
||
Bernard Forestier
operator kamery
|
||
Roberto Martinez
operator kamery
|
||
Craig Simpson
operator kamery
|
||
Laurent Aichhorn
traser (asystent)
|
||
Francisco Alaminos Hódar
animator (asystent)
|
||
Luis Amor
animator (asystent)
|
||
Aurora Barata
traser
|
||
Alexandre Bartha
animator (asystent)
|
||
Brigitte Blanchard
układ graficzny
|
||
Claire Bourdin
animator (asystent)
|
||
Valerie Braun
animator (asystent)
|
||
Carmelo Buitrago
animator (asystent)
|
||
Sue Butterworth
układ graficzny
|
||
Onna Caouissin
traser
|
||
Philippe Capurro
traser (asystent)
|
||
Michel Carbonneau
animator (asystent)
|
||
Jacqueline Chalmeau
traser
|
||
Luc Chamberland
animator (asystent)
|
||
Olivier Cheres
traser (asystent)
|
||
Anne-Cécile de Rumine
animator tła
|
||
Mireille Deplae
animator (asystent)
|
||
Manuel Doctor
animator (asystent)
|
||
Roxanne Ducharme
animator (asystent)
|
||
Jean Duval
animator (asystent)
|
||
Annie Faudemer
animator (asystent)
|
||
Thierry Fournier
animator tła
|
||
Claudie François
traser
|
||
Jacqueline Furno
traser
|
||
Michael Gabriel
animator tła
|
||
Manuel J. García
animator (asystent)
|
||
Sophie Gauthier
animator (asystent)
|
||
Jacqueline Gelot
traser
|
||
Catherine Gemier
traser (asystent)
|
||
Miguel Gil
animator tła
|
||
Françoise Gillot
traser
|
||
Tiziano Giulianini
animator (asystent)
|
||
Victoria Goldner
animator (asystent)
|
||
Didier Gourdin
animator (asystent)
|
||
Gizella Gregán
animator (asystent)
|
||
Elisabeth Guyot
traser
|
||
Lucía Gómez
animator (asystent)
|
||
Lesley Headrick
animator (asystent)
|
||
Christophe Huthwohl
układ graficzny
|
||
Daniel Jeannette
animator (asystent)
|
||
Karen Kewell
animator (asystent)
|
||
Alexis Lavillat
układ graficzny
|
||
Didier Le Bornec
animator (asystent)
|
||
Michelle Le Rai
traser
|
||
Chantal Ledret
traser
|
||
Walther Lehmann
animator (asystent)
|
||
Isabelle Lelubre
animator (asystent)
|
||
John Lin
traser (asystent)
|
||
Brigitte Loeb
traser
|
||
Zoltan Maros
układ graficzny
|
||
Lieve Miessen
animator (asystent)
|
||
Eckhardt Milz
animator (asystent)
|
||
Frank Miyet
traser
|
||
Stéphane Montinho
traser (asystent)
|
||
Guy Muyard
traser (asystent)
|
||
Maria Nemeth
animator (asystent)
|
||
Catherine Odet
animator (asystent)
|
||
Pascale Paoli
traser (asystent)
|
||
Anita Petillon
układ graficzny
|
||
Michel Pisson
animator tła
|
||
Catherine Poulain
animator (asystent)
|
||
Odile Pérrin
animator (asystent)
|
||
Pierre Ralli
traser (asystent)
|
||
Frédérique Regnier
traser
|
||
Philippe Rejaudry
animator (asystent)
|
||
Françoise Richard
traser
|
||
Sophie Rivière
animator (asystent)
|
||
Jonathan Royce
animator (asystent)
|
||
Mireille Sarault
animator (asystent)
|
||
Natasha Sasic
animator (asystent)
|
||
Kris van Alphen
animator (asystent)
|
||
Danny Van Roy
animator (asystent)
|
||
Colette Verjus
animator (asystent)
|
||
Christophe Villez
animator (asystent)
|
||
Gilbert Weppe
animator (asystent)
|
||
Coraline Yordamlis-Bourgeois
traser
|
||
Monique Aguillee
malarz animacji
|
||
Aby Akeloba
malarz animacji
|
||
Joël Bariller
malarz animacji
|
||
Claire Benson
malarz animacji
|
||
Rachel Bing
malarz animacji
|
||
Myriam Blaustein
malarz animacji
|
||
Jean-Philippe Boin
malarz animacji
|
||
Geneviève Bouchacourt
malarz animacji
|
||
Abdelkalim Bouri
malarz animacji
|
||
Brigitte Boursereau
malarz animacji
|
||
Madeleine Camolli-Beauchesne
malarz animacji
|
||
Véronique Cantero
malarz animacji
|
||
Belem Cerqueira
malarz animacji
|
||
Rémi Champseit
malarz animacji
|
||
Isabelle Clevenot
malarz animacji
|
||
Bruno Couette
malarz animacji
|
||
Nicolas Couvin
malarz animacji
|
||
Jocelyne Darbonnens
malarz animacji
|
||
Pierre Delestrade
malarz animacji
|
||
Philippe Dentz
malarz animacji
|
||
Nathalie Devriese
malarz animacji
|
||
Frédérique Doyère
malarz animacji
|
||
Béatrice Duroure
malarz animacji
|
||
Susana Díez
malarz animacji
|
||
Martine Guigonnat
malarz animacji
|
||
Gérard Haller
malarz animacji
|
||
Bénédicte Harvut
malarz animacji
|
||
Patricia Heurtin
malarz animacji
|
||
Philippe Hillion
malarz animacji
|
||
Françoise Langot
malarz animacji
|
||
Joëlle Le Rai
malarz animacji
|
||
Eliane Le Sidanner
malarz animacji
|
||
Véronique Leborgne
malarz animacji
|
||
Josette Leger
malarz animacji
|
||
Pascal Lelubre
malarz animacji
|
||
Marie-Pierre Lepeintre
malarz animacji
|
||
Fernand Longatte
malarz animacji
|
||
Marianne Mainenti
malarz animacji
|
||
Abdul Majeed
malarz animacji
|
||
Jean-Noël Malinge
malarz animacji
|
||
Françoise Marsan
malarz animacji
|
||
Jean-Pierre Mijouin
malarz animacji
|
||
Tuula Milz
malarz animacji
|
||
Claude Morin
malarz animacji
|
||
Éric Mortain
malarz animacji
|
||
Martine Paumelle
malarz animacji
|
||
Gabriella Pichler
malarz animacji
|
||
Stéphane Poumeyrol
malarz animacji
|
||
Jacqueline Rapoport
malarz animacji
|
||
Shirin Rezaeiyan
malarz animacji
|
||
Agathe Roso
malarz animacji
|
||
Marianne Rousseau
malarz animacji
|
||
Etienne Sag
malarz animacji
|
||
Isabelle Seara
malarz animacji
|
||
Delphine Sekulak
malarz animacji
|
||
Dominique Sole
malarz animacji
|
||
Delphine Stein
malarz animacji
|
||
Agnès Thouvenin
malarz animacji
|
||
Carole Volaire
malarz animacji
|
||
Edith Wilsdorf
malarz animacji
|
||
Duan Duan Wu
malarz animacji
|
||
Maria Alessandra Zanetti
malarz animacji
|
||
María José Álvarez
malarz animacji
|
Pozostałe
Proszę czekać…