Kociarze to wzruszająca, piękna i wspaniale nakręcona opowieść o dziewięciu mężczyznach, którzy kochają koty. Reżyserka Mye Hoang na bohaterów swojego filmu wybiera mężczyzn, których dzieli wszystko – zawód, status majątkowy, miejsce zamieszkania czy wiek. Łączy ich jednak miłość do kotów i nieodparta chęć pomocy wszystkim czworonogom, których spotykają na swojej drodze. W Kociarzach śledzimy losy strażaka, aspirującego aktora, kierowcy ciężarówki, kaskadera, prezesa, policjanta, programisty, nauczyciela i bezdomnego imigranta żyjącego na ulicach Nowego Jorku. Życie każdego z nich zostało na zawsze zmienione przez pojawienie się urokliwego futrzaka, którego spotkali na swojej drodze. Kociarze to w efekcie wspaniały film na trudne czasy – podnoszący na duchu, dający nadzieję, wzruszający i udowadniający, że opieka nad kotem może przynieść nieoczekiwane skutki.
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

To wspaniały film dokumentalny, który jest prawdziwym listem miłosnym do ludzi, którzy traktują swoich czworonożnych kompanów, jak członków rodziny. I chwała im za to! 8

Nie tylko psy, nie tylko koty, ale po prostu... zwierzaki to wspaniali przyjaciele, dla których nie liczy się to, ile mamy na koncie, albo w jakiego boga wierzymy. Kochają nas bezgranicznie i bezinteresownie. Są oddane, poprawiają nam humoru, sprawiają, że na moment ulatuje cały stres związany z trudami życia codziennego. Kociarze to wspaniały film dokumentalny, który jest prawdziwym listem miłosnym do ludzi, którzy traktują swoich czworonożnych kompanów, jak członków rodziny. I chwała im za to!

Kociarze (2021) -

Kociarze to spojrzenie na losy kilku mężczyzn, którzy poniekąd łamią stereotyp faceta, który nie może mieć kota. W trakcie seansu znakomitego filmu wyreżyserowanego przez Mye Hoang poznajemy ludzi, którzy nie potrafią żyć bez swoich futerkowych kumpli. Nieważna jest rasa, zawód, dobra materiale i liczba zer na koncie. Jeden jest strażakiem, drugi jeździ po Stanach Zjednoczonych tirem, a jeszcze inny nie posiada domu i cierpi na poważną chorobę rąk. Łączy ich jednak miłość do zwierząt, w tym przypadku kotów. I to jest w tym filmie najpiękniejsze.

Kociarze wydają się być filmem niezwykle naturalnym, bez krzty jakiegokolwiek fałszu, reżyserii i oskryptowania nastawionego na emocjonalny szantaż widza. To film, którzy wzbudzi w Was wiele emocji - od wzruszenia po najszczerszy śmiech. To kino autentyczne, które podnosi na duchu i tłumaczy, dlaczego koty (i generalnie) zwierzęta są tak ważną częścią naszego gatunku. To nie tylko czworonożni przyjaciele, ale także kompani w życiowej podróży, którzy koją nasze nerwy, ale też pozwalają nam... odnosić sukcesy. Tak było w przypadku jednego z bohaterów owej historii, który był niezbyt cenionym aktorem nie mogącym znaleźć angażu.

Kociarze (2021) -

Film Mye Hoang to też dzieło, które zachwyca obrazami. Zdjęcia krajobrazów oraz samych kotów robią wrażenie. Zabrzmi to oczywiście strasznie banalnie, ale większość ujęć nadaje się na stopklatkę, z której można wydrukować piękny obraz na ścianę. W połączeniu z niezwykle angażującymi historiami Kociarze wypadają bardzo atrakcyjnie. To najzwyczajniej w świecie doskonałe kino! Na każdej możliwej płaszczyźnie filmowego rzemiosła.

Jeśli jesteście fanami kotów, a także kina dokumentalnego to zdecydowanie powinniście wybrać się na ten film do kina. Co więcej - w ten sposób będziecie wspierać miejsca, w których pomaga się tym kochanym czworonogom. Velvet Spoon, czyli polski dystrybutor filmu, wesprze cztery fundacje: Fundację Animalia, Ja paczę sercem, Fundację NaszeZoo.pl oraz Fundację Głosem Zwierząt. Serdecznie polecam!

Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie
Komentarze do filmu 0
Skomentuj jako pierwszy.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…