Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Roland Emmerich |
6,9
|
|
Tom Browne
(asystent)
|
||
Emma Cross
(asystent)
|
||
Anna Foerster
(reżyser drugiej ekipy)
|
7,0
|
|
Mark Hopkins
(asystent)
|
||
Jon-Luke Lourens
(asystent)
|
||
Darren Mackie
(asystent)
|
||
Matthew Penry-Davey
(asystent)
|
||
Lance Roehrig
(asystent)
|
||
Shamiel Soni
(asystent)
|
||
Jacques Terblanche
(asystent)
|
||
Marcy Trout
(asystent)
|
||
Christo van Schalkwyk
(asystent)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Roland Emmerich |
6,9
|
|
Harald Kloser |
7,0
|
|
Producenci | Ocena | |
Roland Emmerich
producent
|
6,9
|
|
Mark Gordon
producent
|
||
Tom Karnowski
producent wykonawczy
|
||
Harald Kloser
producent wykonawczy
|
7,0
|
|
Thomas Tull
producent wykonawczy
|
||
Michael Wimer
producent
|
||
Sarah Bradshaw
producent wykonawczy
|
||
William Fay
producent wykonawczy
|
||
Scott Mednick
producent wykonawczy
|
||
Oswald von Richthofen
współproducent
|
||
Kirstin Winkler
współproducent
|
||
Aaron Boyd
producent (druga ekipa)
|
||
Aaron Boyd
współproducent
|
||
Murray Francis
nadzorca produkcji (Nowa Zelandia)
|
||
Genevieve Hofmeyr
nadzorca produkcji (Południowa Afryka)
|
||
Ange van der Laan
koordynator produkcji (Nowa Zelandia)
|
||
Louise Mycielski
koordynator postprodukcji (RPA)
|
||
Natasha Arnold
koordynator produkcji (asystent) (Nowa Zelandia)
|
||
Kathleen Browne
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Sandra Clark
koordynator produkcji (Nowa Zelandia)
|
||
Lisa Davidson
koordynator produkcji
|
||
Linda Evans
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Jo Finlay
koordynator produkcji (Nowa Zelandia)
|
||
Natascha Leite
koordynator produkcji (druga ekipa)
|
||
Jane McCurdy
koordynator produkcji (Nowa Zelandia)
|
||
Chris Menke
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Katryna Samut-Tagliaferro
koordynator produkcji
|
||
Marisa Soneman
koordynator produkcji
|
||
Angela Thomas
koordynator produkcji (asystent) (Nowa Zelandia)
|
||
Allison Tucker
koordynator produkcji
|
||
Jo Wallett
koordynator produkcji (asystent) (Wielka Brytania)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Steven Strait
D'Leh
|
7,0
|
|
Camilla Belle
Evolet
|
7,3
|
|
Cliff Curtis
Tic'Tic
|
6,9
|
|
Joel Virgel
Nakudu
|
||
Affif Ben Badra
Warlord
|
||
Mo Zinal
Ka'Ren
|
||
Nathanael Baring
Baku
|
||
Mona Hammond
Stara matka
|
||
Marco Khan
One Eye
|
||
Reece Ritchie
Moha
|
6,0
|
|
Joel Fry
Lu'kibu
|
4,3
|
|
Omar Sharif
Narrator (głos)
|
||
Kristian Beazley
Ojciec D'Leha
|
||
Junior Oliphant
Tudu
|
||
Louise Tu'u
Matka Baku
|
||
Jacob Renton
Młody D'Leh
|
||
Grayson Hunt Urwin
Młoda Evolet
|
||
Farouk Valley-Omar
Najwyższy kapłan
|
||
Boubacar Badaine
Quina
|
||
Joe Vaz
Szef straży
|
||
Charles Baloyi
Gatto
|
||
Tim Barlow
Bóg Piramidy
|
||
Gabriel Malema
Kawu
|
||
Mark Simmons
Sono
|
||
Hannah Westbury
Cala
|
||
Antonio Fisher
Młody kapłan
|
||
Steven Afrikaner
Młody kapłan
|
||
David Dennis
Strażnik niewolników
|
||
Tony Caprari
Strażnik niewolników
|
||
Matthew Navin
Młody Ka'ren
|
||
Nimiah Rodgers
Młody Moha
|
||
Kolby Pistak
Młody Lu'Kibu
|
||
Ben Hart
Młody łowca
|
||
Loyle Carner
Młody łowca
|
||
Joshua Peters
Młody łowca
|
||
Heberth Somaeb
Wódz plemienia znad rzeki
|
||
Sadrag Nakale
Stary łowca
|
||
Mykhail Cohen
Małe dziecko
|
||
Janine Manuel
Małe dziecko
|
||
Kabelo Murray
Małe dziecko
|
||
Suri van Sornsen
Dziewczyna polująca na mamuty (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Ueli Steiger | ||
Kenneth Atherfold
(główna pomoc techniczna)
|
||
Guy Micheletti
(główna pomoc techniczna)
|
||
J.P. Ridgway
(główna pomoc techniczna)
|
||
Anna Foerster
(druga ekipa)
|
7,0
|
|
Evan Pardington
(pomoc techniczna)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Harald Kloser |
7,0
|
|
Thomas Wanker |
7,0
|
|
Kostiumy | Ocena | |
Renée April | ||
Odile Dicks-Mireaux | ||
Anthony Almaraz |
8,0
|
|
Rick de Souza | ||
Jose S. Hernandez | ||
Kenn Smiley
(asystent)
|
||
Montaż | Ocena | |
Alexander Berner |
7,0
|
|
Paul Elman
(asystent)
|
||
Ralph Foster
(asystent)
|
||
Petr Geertsema
(asystent)
|
||
Damian McDonnell
(asystent)
|
||
Matthys Pretorius
(asystent)
|
||
Danny Salas
(asystent)
|
||
Jane Winkles
(asystent)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Charakteryzacja | Ocena | |
Davina Lamont
charakteryzator
|
||
Megan Tanner
fryzjer
|
||
Megan Tanner
charakteryzator
|
||
Michele Barber
charakteryzator
|
||
Michele Barber
fryzjer
|
||
Jessica Magontier
charakteryzator
|
||
Sarah Rubano
charakteryzator
|
||
Ailie Smith
charakteryzator
|
||
Scenografia | Ocena | |
Robin Auld
dyrektor artystyczny
|
||
Michael Berg
dyrektor artystyczny
|
||
Jules Cook
dyrektor artystyczny
|
||
Hayley Easton Street
dyrektor artystyczny
|
||
Marc Homes
dyrektor artystyczny
|
7,0
|
|
Fleur Whitlock
dyrektor artystyczny
|
||
Jean-Vincent Puzos
scenograf
|
6,0
|
|
Emilia Roux
dekorator wnętrz
|
||
Daniel Birt
rekwizytor
|
||
Nick Connor
projektant wnętrz
|
||
Oliver Carroll
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Tony Chance
scenopis obrazkowy
|
||
John Greaves
scenopis obrazkowy
|
||
Wade Hannett
malarz
|
||
Patricia Johnson
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Gareth Mills
rekwizytor
|
||
John Moolenschot
stolarz
|
||
Bogdan Olariu
rzeźbiarz
|
||
Brendan Smithers
główny architekt
|
||
Gary Smith
główny rekwizytor
|
||
Troy Stephens
malarz
|
||
Mihail Tudor
rzeźbiarz
|
||
Catalin Udrea Turoiu
rzeźbiarz
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Stuart Bagshaw
montaż imitacji
|
||
Christopher Benstead
montaż muzyki
|
9,0
|
|
Malcolm Cromie
operator dźwięku
|
||
Tony Currie
montaż dźwięku
|
||
Simon Gershon
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Nico Louw
mikser
|
||
Ben Meechan
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Jeremy Price
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Chris Burdon
mikser ponownego nagrania
|
||
Thom Berryman
operator postsynchronu (asystent)
|
||
Courtney Bishop
operator postsynchronu
|
||
Jimmy Boyle
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Ed Colyer
mikser imitacji
|
||
Iain Eyre
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Glen Gathard
mikser imitacji (asystent)
|
||
David Gerard
montaż imitacji (dodatkowy)
|
||
Dominic Gibbs
efekty dźwiękowe (dodatkowy)
|
||
Mike Grimes
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Dan Johnson
montaż dźwięku
|
||
Alex Joseph
projektant dźwięku (dodatkowy)
|
||
Andy Kennedy
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Gerard Loret
montaż dialogów
|
||
Michael Miller
mikser postsynchronu
|
||
Chris Navarro
mikser postsynchronu
|
||
Emma Pegram
operator postsynchronu
|
||
Jonathan Rimas
mikser postsynchronu
|
||
Jack Stew
imitator dźwięku
|
||
Doug Cooper
mikser ponownego nagrania
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Bjorn Henriksson
efekty specjalne
|
||
Isaac Partouche
efekty specjalne
|
||
Garth Gutteridge
technik
|
||
Dominic Tuohy
nadzorca efektów specjalnych
|
8,0
|
|
Paul Verrall
technik
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Mali Finn
dobór obsady
|
||
Liz Mullane
dobór obsady
|
||
Christa Shamberger
dobór obsady
|
||
Mito Skellern
dobór obsady
|
||
Steve Dent
koordynator kaskaderów
|
8,0
|
|
Mark Henson
koordynator kaskaderów
|
||
Bruce Cain
kaskader
|
||
Shane Dawson
kaskader dublujący
|
||
Clint Elvy
kaskader dublujący
|
||
Thomas Kiwi
kaskader dublujący
|
||
Jacob Mervine
kaskader dublujący
|
||
Dayna Grant
kaskader dublujący
|
||
Leander Lacey
kaskader
|
||
Leonard Woodcock
kaskader
|
||
Telfer Barnes
prowadzący ostrość
|
||
Gary L. Camp
operator kamery
|
||
Gary L. Camp
operator steadicam
|
||
Marc Ehrenbold
operator kamery (asystent)
|
||
Chuck Finch
oświetlenie
|
||
Aaron Keating
elektryk
|
||
Sean Kelly
operator kamery (asystent)
|
||
Billy Merrell
oświetlenie (RPA)
|
||
Eoin O'Liddigh
operator kamery (asystent)
|
||
Joe Sanchez
operator kamery (asystent)
|
||
Ronald Schwarz
oświetlenie
|
||
Stefan Sosna
operator kamery (asystent) (druga ekipa)
|
||
Oliver Upton
fotosista
|
||
Adi Visser
operator kamery
|
||
Peta Bayley
animator
|
||
Aldo Gagliardi
animator
|
||
Boris Hiestand
animator
|
||
Gianni Malpeli
animator
|
||
Andrea Castagnoli
animator postaci
|
||
Nicolas Aithadi
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Jaume Arteman
zecer
|
||
Oliver Armstrong
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Myles Asseter
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Kate Auld
zecer
|
||
Richard Baker
nadzorca komponowania
|
||
Kamilla Bak
zecer
|
||
Daniel Barrow
kierownik produkcji efektów wizualnych
|
||
Robin Beard
zecer
|
||
Richard Briscoe
zecer
|
||
Andre Brizard
zecer
|
||
Nik Brownlee
zecer
|
||
Astrid Busser-Casas
zecer
|
||
Daniel Cairnie
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Neil Canterbury
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Ean Carr
zecer
|
||
Tom Carrick
animator
|
||
Mike Chambers
producent efektów wizualnych (dodatkowy)
|
||
Marco Checa Garcia
zecer
|
||
Adriano Cirulli
zecer
|
||
Loraine Cooper
zecer
|
||
Dayne Cowan
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Tyson Cross
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Philipp Danner
zecer
|
||
Michael Dohne
zecer
|
||
Jan Dubberke
zecer
|
||
Yasmine El-Ghamrawy
zecer
|
||
James D. Etherington
zecer
|
||
Bruno Fernandes
zecer
|
||
Igor Fiorentini
zecer
|
||
Nicola Fontana
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
James Foster
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Elisabeth Franklin
animator
|
||
Sascha Fromeyer
zecer
|
||
Michael Gaiser
efekty wizualne
|
||
Mikael Genachte-Lebail
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Walter Gilbert
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Karen E. Goulekas
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Jeremy Hardin
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Mick Harper
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Barrie Hemsley
producent efektów wizualnych
|
||
Sarah Hemsley
producent efektów wizualnych
|
||
Aeon Henderson
zecer
|
||
Richard Higham
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Chris Hunter
efekty wizualne (asystent)
|
||
Changeui Im
efekty wizualne
|
||
Matthew Jacques
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Stephen James
zecer
|
||
John Kilshaw
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Tom Kimberley
zecer
|
||
Jesper Kjölsrud
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Edmund Kolloen
efekty cyfrowe
|
||
Matt Kowaliszyn
animator
|
||
Benjamin Krebs
zecer
|
||
Pedro Lara
zecer
|
||
Colin Laski
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Isaac Layish
zecer
|
||
Simon Leech
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Mattias Lindahl
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
John Lockwood
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Natalie MacDonald
zecer
|
||
Tony Man
zecer
|
||
David Margolis
zecer
|
||
Victoria Keeling
kierownik produkcji efektów wizualnych
|
||
Andrew McEvoy
animator
|
||
Claire McLachlan
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Paul McWilliams
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Naveen Medaram
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Charlotte Merrill
zecer
|
||
Daniel Miller
zecer
|
||
Warren J. Mills
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Alberto Montañés
zecer
|
||
Stuart Nelhams
montaż efektów wizualnych
|
||
Elliot Newman
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Steve Pang
montaż efektów wizualnych
|
||
Peter Panton
animator
|
||
Adam Paschke
nadzorca komponowania
|
||
Ami Patel
efekty cyfrowe
|
||
Tilman Paulin
zecer
|
||
Joe Pavlo
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Claire Pegorier
efekty wizualne
|
||
Nigel Rafter
animator
|
||
Viktor Rietveld
efekty cyfrowe
|
||
Gareth Repton
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Christian Roberton
producent efektów wizualnych
|
||
Jackie Rowson
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
James Russell
zecer
|
||
Steve J. Sanchez
nadzorca komponowania
|
||
Florian Schuck
zecer
|
||
Foad Shah
zecer
|
||
Dominic Sidoli
producent efektów wizualnych
|
||
William Skellorn
koordynator efektów wizualnych
|
||
Rupert Smith
kierownik produkcji efektów wizualnych
|
||
Jason Snyman
główny animator
|
||
Jamshed Soori
efekty wizualne
|
||
Sally Spencer
koordynator efektów wizualnych
|
||
Nick Starcevic
animator
|
||
Jim Steel
zecer
|
||
Giuseppe Tagliavini
zecer
|
||
Christopher Taylor
zecer
|
||
Marios Theodosi
zecer
|
||
Vilmos Thernesz
zecer
|
||
Diego Trazzi
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Paul Vorsman
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Sharon Warmington
zecer
|
||
Daniel Warom
efekty wizualne
|
||
Susan M. Weeks
zecer
|
||
Toby White
koordynator efektów wizualnych
|
||
Kim Wiseman
zecer
|
||
Kristopher Wright
koordynator efektów wizualnych
|
||
Rachel Wright
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Lauren Bass
dodatkowy dobór obsady
|
||
Lissy Holm
dobór obsady
|
||
Meghan McLaughlin
dobór obsady (asystent)
|
||
Annabel Osborne
dobór obsady (asystent)
|
||
Elizabeth Shoai
dobór obsady (asystent)
|
||
Katie Taylor
dobór obsady (asystent)
|
||
Hayley Ross
dodatkowy dobór obsady
|
||
J.P. van der Merwe
dodatkowy dobór obsady
|
||
Richard Bluck
operator kamery
|
8,0
|
|
Leo Davis
dobór obsady
|
||
Matthew Adams
zecer
|
Pozostałe
Proszę czekać…