Przystanek Alaska 7.7

Młody lekarz żydowskiego pochodzenia Joel Fleishman opuszcza Nowy Jork i przyjeżdża do małego miasteczka Cicely na Alasce, aby odpracować tam studia medyczne. Ponieważ zawarł umowę z władzami stanowymi Alaski, które sfinansowały mu studia, musi przez kolejne 4 lata pełnić rolę jedynego lekarza w Cicely. Nowojorczykowi z początku bardzo nie odpowiada życie na Alasce...

Odcinki

Sezony

Dateline: Cicely 3x11

Joel Fleischman zostaje członkiem plemienia indiańskiego. Zaszczytu tego dostąpił w nagrodę za wyleczenie najstarszej kobiety z tego plemienia - pani Noauk. Przyjęcie do społeczności wymaga jednak poddania się wielu rytualnym ceremoniom, które przerażają biednego Joela. Chętnie zrezygnowałby z wyróżnienia, ale nie może się już wycofać.

Our Tribe 3x12

Ed zamierza nakręcić kolejny film dokumentalny. Początkowo fascynuje go doktor Fleischman, który zbiera informacje o Żydach mieszkających na Alasce. W trakcie pracy odkrywa jednak ciekawszy temat. Znajduje Indianina, który wytwarza flety, według starej technologii indiańskiej. Holling otrzymuje smutną wiadomość o śmierci wuja Charliego...

Things Become Extinct 3x13

Do Cicely przyjeżdża cyrk. Jeden z cyrkowców zakochuje się od pierwszego wejrzenia w Marilyn, asystentce doktora Joela. Enrico jest niemową. Propozycja Enrico, aby wyjechała wraz z nim z Cicely i poznała świat jest kusząca, ale trudna do zaakceptowania. Doktor Fleischman postanawia wykorzystać swój pobyt w Cicely na dalsze kształcenie i specjalizowanie się w endokrynologii.

Burning Down the House 3x14

Przerażony Joel szuka przyczyny pojawiania się niepożądanego "lokatora" w swoim domu. Okazuje się, że ponad czterdzieści lat temu mieszkał w tym domu nieszczęśliwy geolog, który popełnił samobójstwo. Joel prosi Maggie grzecznie acz stanowczo, by pomogła mu przepędzić uciążliwą zjawę. Po pewnym czasie dziewczynie udaje się sprowadzić egzorcystkę, Emilie.

Democracy in America 3x15

Maggie odwiedza matka. Mówi, że po dwudziestu trzech latach małżeństwa podjęła decyzję o rozwodzie. Kiedy Maggie wyjeżdża do miasta, znerwicowana matka zaprósza ogień. Chris planuje happening z udziałem krowy. Okaże się, że pomysł nie jest oryginalny. Zamiast krowy Chris zadowoli się pianinem.

Three Amigos 3x16

W Cicely panuje gorączka przedwyborcza. Na wniosek jednej z mieszkanek miasteczka postanowiono rozpisać wybory nowego burmistrza. Przez ponad 20 lat urząd ten piastował Holling Vincoeur. Mieszkańcy Cicely otrzymują lekcję amerykańskiej demokracji. Maggie odwiedza matka. Mówi, że po dwudziestu trzech latach małżeństwa podjęła decyzję o rozwodzie. Kiedy Maggie wyjeżdża do miasta, znerwicowana matka zaprósza ogień. Chris planuje happening z udziałem krowy. Okaże się, że pomysł nie jest oryginalny. Zamiast krowy Chris zadowoli się pianinem.

Lost and Found 3x17

Joel znajduje w gabinecie prześliczną półroczną dziewczynkę. Wszyscy mieszkańcy Cicely szaleją na jej punkcie. Tymczasem do Shelley przyjeżdża z wizytą matka, której uroda wywiera niemałe wrażenie. Umawiają się, iż wszystkim powiedzą, że są siostrami...

My Mother, My Sister 3x18

Joel wybiera się na konferencję naukową do Juneau. Korzysta z uprzejmości Maggie i leci z nią samolotem. Zatrzymują się w jednym hotelu. Dziwnym zbiegiem okoliczności zostają zakwaterowani w tym samym pokoju. W pewnym momencie, sami zaskoczeni swoją reakcją, dają gwałtowny wyraz od dawna skrywanym uczuciom. Czy narodził się nowy związek?

Wake Up Call 3x19

Holling i Maurice po śmierci swojego przyjaciela Billa, postanawiają wyruszyć do miejsca "no name point", aby tam pogrzebać go zgodnie z jego wolą. Jak się okazuje, dawny przyjaciel lubi płatać figle nawet zza grobu.

The Final Frontier 3x20

Shelley odwiedza doktora Fleischmana. Jest zaniepokojona wysypką na całym ciele. Joelowi jednak nie udaje się zastosować skutecznej terapii. W odpowiednim momencie pojawia się, Leonard Quinhagak - znachor. Zaczyna leczyć Shelley niekonwencjonalnymi metodami. Maggie przytrafia się przedziwna historia z mężczyzną o imieniu Artur, który przychodzi pod jej dom i opowiada o niedźwiedziach. Potem zabiera Maggie na spacer i nieoczekiwanie znika.... Pojawia się natomiast niedźwiedź... Maggie jest przekonana, że to właśnie Artur.

It Happened in Juneau 3x21

Społeczność Cicely elektryzuje wiadomość, że Jesse nie żyje. Ed przynosi hiobową wieść. Czy rzeczywiście niedźwiedź padł? Holling jednak nie wierzy i sam postanawia sprawdzić, czy relacja Eda była prawdziwa. Jak zwykle w Cicely niepokoje jednostki stają się wspólnym zmartwieniem.

Our Wedding 3x22

Doktora Fleischmana odwiedzają Adam i Ewa. Podczas tej wizyty okazuje się, że nie są małżeństwem, co zaskakuje doktora, ale planują ślub, Ewa jest w ciąży. Maggie jest zawstydzona tym, co zaszło między Joelem a nią w podróży do Juneau. Postanawia go przez pewien czas unikać. Tymczasem okazuje się, że w Juneau do niczego między nimi nie doszło, bo Maggie...zasnęła. A tymczasem trwają przygotowania do ślubu Adama i Ewy. Całe Cicely jest podekscytowane tym wydarzeniem. W dniu ślubu dochodzi do sprzeczki między nowożeńcami, ale w końcu się pobierają.