Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Abel Gance | ||
Nelly Kaplan
(asystent)
|
||
Pierre Lary
(asystent)
|
||
Louis Pascal
(asystent)
|
||
Bata Stojanovic
(asystent)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Abel Gance | ||
Nelly Kaplan | ||
Roger Richebé | ||
Marcelle Hochet
(nadzorca ciągłości scenariusza)
|
||
Producenci | Ocena | |
Alexander Salkind
producent
|
||
Michael Salkind
producent
|
||
Antoinette Coty
współproducent
|
||
Dominique Drouin
kierownik produkcji
|
||
Georges Charlot
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Roger Richebé
producent
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Pierre Mondy
Napoléon Bonaparte
|
||
Martine Carol
Joséphine de Beauharnais
|
||
Claudia Cardinale
Pauline Bonaparte
|
7,2
|
|
Leslie Caron
Panna de Vaudey
|
||
Vittorio De Sica
Papież Pius VII
|
||
Elvire Popesco
Laetitia Bonaparte
|
||
Jean Marais
Carnot
|
||
Michel Simon
Alboise
|
||
Orson Welles
Robert Fulton
|
7,9
|
|
Georges Marchal
Marszałek Jean Lannes
|
||
Jack Palance
Gen. Weirother
|
||
Jean-Louis Trintignant
Ségur, syn
|
||
Rossano Brazzi
Lucien Bonaparte
|
||
Jean Mercure
Talleyrand
|
||
Anna Maria Ferrero
Elisa Bonaparte
|
||
Ettore Manni
Lucien Bonaparte
|
||
Anna Moffo
Grassini
|
||
Daniela Rocca
Caroline Bonaparte
|
||
Janez Vrhovec
Franciszek II Austriacki
|
||
Roland Bartrop
Nelson
|
||
Antoine Baud | ||
Jean Berger | ||
Raoul Billerey
Savary
|
||
Jean-Marc Bory
Soult
|
||
Claude Carliez
Margaron
|
||
Claude Conty
Książę Dolgaroukow
|
||
Guy d'Avout | ||
Guy Delorme
Exelmans
|
||
Georges Demas | ||
Jacques Castelot
Cambacérès
|
||
André Certes
Berthier
|
||
Louis Eymond | ||
Guy Haurey
Friant
|
||
Jean-Louis Horbette
Constant
|
||
Nelly Kaplan
Pani Récamier
|
||
Pierre Marteville | ||
Jean-François Rémi
Duroc
|
||
Jean-Louis Richard | ||
Anthony Stuart
William Pitt
|
||
Polycarpe Pavloff
Gen. Koutouzoff
|
||
Pierre Peloux
Daru
|
||
Lucien Raimbourg
Fouché
|
||
André Randall
Whitworth
|
||
Pierre Tabard
Langeron
|
||
Maurice Teynac
Schulmeister
|
||
Henri Vidon
Fox
|
||
Gabriele Antonini
Kochanek Josephine (niewymieniony w czołówce)
|
||
Relja Bašić
Austriacki oficer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Marcel Bernier
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Rikard Brzeska
Oficer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Henri Cote
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Albert Daumergue
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Hubert de Malet
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Jean Degrave
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Fernand Fabre
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Paolo Gozlino
Kochanek Grassni (niewymieniony w czołówce)
|
||
Henri-Jacques Huet
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Emil Kutijaro
Oficer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Vladimir Leib
Ordynans gen. Weirothera (niewymieniony w czołówce)
|
||
Robert Lepagès
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Rico Lopez
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Roland Malet
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Gaston Meunier
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Djokic Milutin
Gracz w karty (niewymieniony w czołówce)
|
||
Antun Nalis
(niewymieniony w czołówce)
|
||
André Oumansky
Sekretarz Napoleona (niewymieniony w czołówce)
|
||
Raymond Pierson
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Nikola Popović
Oficer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Milivoje Popović-Mavid
Oficer (niewymieniony w czołówce)
|
||
José Squinquel
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Tito Strozzi
Oficer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Hugues Wanner
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Dominique Zardi
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Krešimir Zidarić
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Henri Alekan | ||
Robert Juillard | ||
Kompozytorzy | Ocena | |
Jean Ledrut | ||
Kostiumy | Ocena | |
Ferdinand Junker | ||
Elisabeth Simon | ||
Léon Zay | ||
Madeleine Charlot | ||
Montaż | Ocena | |
Léonide Azar | ||
Yvonne Martin | ||
Mario Serandrei | ||
Kenout Peltier | ||
Muzyka | Ocena | |
Charakteryzacja | Ocena | |
Hagop Arakelian
charakteryzator
|
||
Igor Keldich
charakteryzator
|
||
Scenografia | Ocena | |
Jean Douarinou
scenograf
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Pierre-Louis Calvet
dźwięk
|
||
Maurice Dagonneau
dźwięk (asystent)
|
||
Roger Tavernier
dźwięk (asystent)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Costel Grozea
efekty specjalne
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Robert Foucard
operator kamery
|
||
Raymond Picon-Borel
operator kamery
|
||
Stanley Barry
choreograf
|
||
Claude Carliez
kaskader
|
||
Milan Babic
operator kamery
|
||
Louis Cochet
oświetlenie
|
||
Raymond Menvielle
prowadzący ostrość
|
||
Drago Novac
oświetlenie
|
||
Roland Paillas
prowadzący ostrość
|
||
Jean Alexandre
menedżer obiektów zdjęciowych
|
||
N. Juneau
menedżer obiektów zdjęciowych
|
||
Tony Adès
księgowy (asystent-stażysta)
|
||
Paul Maigret
księgowy produkcji
|
||
François Nadal
konsultant (jazda konna)
|
||
André Smagghe
konsultant (techniczny)
|
Pozostałe
Proszę czekać…