Dzieci z Leningradzkiego 2004

Przejmujący dokument ukazujący życie bezdomnych dzieci we współczesnej Rosji. Zdane wyłącznie na siebie, wegetują na ulicach, dworcach i stacjach moskiewskiego metra. Brudne, bose i głodne, wykorzystywane seksualnie oraz prześladowane przez milicję, często uciekają w narkomanię. Ich życie jest ciągłą walką o przetrwanie. Obraz… zobacz więcej

Reżyseria
,
Scenariusz

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 4 zdjęcia

Obsada

Uzupełnij obsadę dla tego filmu

Fabuła

Przejmujący dokument ukazujący życie bezdomnych dzieci we współczesnej Rosji. Zdane wyłącznie na siebie, wegetują na ulicach, dworcach i stacjach moskiewskiego metra. Brudne, bose i głodne, wykorzystywane seksualnie oraz prześladowane przez milicję, często uciekają w narkomanię. Ich życie jest ciągłą walką o przetrwanie. Obraz otrzymał nominację do Oscara. Alpinus

Gatunek
Krótkometrażowy, Dokumentalny

Szczegóły

Premiera
2005-01-21 (świat)
Kraj produkcji
Polska
Inne tytuły
The Children of Leningradsky
Czas trwania
35 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 6

castagna 8

@castagna Nie ma sensu podawania w komentarzach linków do IMDB lepiej jest je dodać do strony filmowej poprzez Zaktualizuj stronę / Pozostałe strony. Dzięki temu obok oceny pojawi się też ocena IMDB.

Tutaj masz przykład jak to wyglada: https://fdb.pl/film/23-matrix :)

@Grzegorz_Derebecki ok, jak dodjdę jak, to wstawię prawidłowo :D

Krzyk_Sowy 10

Przerażające jak te dzieci muszą żyć. Nie znają innego świata, nie znają miłosci…

bizarre 6

6/10 – Sprawnie zrealizowany dokument poruszający mocny temat. Pokazuje jednak tylko jego mały fragment, przez co ukierunkowuje myślenie. Nie pokazuje całej historii, tylko jej fragmenty i wg mnie nie daje rzeczywistego obrazu problemu. Skłania do myślenia, ale równocześnie ciężko nie odnieść wrażenia, że jest tendencyjny.

Lucas_B

Prawdziwy dramat! – Tragedia rosyjskich dzieci, ukazana realistycznie aż do bólu. Film naprawdę pobudza do refleksji… Moja ocena to 10.

Współtworzą