Poirot 7.7

Odcinki

Pięć małych świnek 9x1 9.0

Światowej sławy detektyw Herkules Poirot tym razem mierzy się ze sprawą zabójstwa znanego malarza, za które na śmierć skazana została żona artysty. Młoda kobieta, Lucy Crale (Aimee Mullins) zwraca się z prośbą do detektywa Herkulesa Poirota (David Suchet) o odnalezienie mordercy jej ojca. Amys Crale (Aidan Gillen), znany malarz, zginał czternaście lat temu w posiadłości Crale'ów, w której przebywało wówczas pięć innych osób. Policja oskarżyła o zbrodnię żonę malarza, Caroline (Rachael Stirling), którą skazano i powieszono. Lucy do dziś nie może pogodzić się ze śmiercią matki. Jest przekonana, że morderstwa dokonał ktoś inny, jak chociażby kochanka jej ojca Elsa Greer (Julie Cox). Poirot rozpoczyna śledztwo, które ujawnia, że nie tylko Greer miała powody, aby chcieć śmierci Amysa. Sławny detektyw podejrzewa też przyjaciół Crale'ów oraz siostrę Caroline.

Zerwane zaręczyny 9x2

Genialny detektyw próbuje uwolnić czarującą Elinor od zarzutu podwójnego morderstwa, ale podczas śledztwa sam zaczyna mieć wątpliwości co do niewinności swojej klientki. Elinor Carlisle (Elisabeth Dermot Walsh), po otrzymaniu ohydnego anonimu, jedzie wraz z narzeczonym Roddym (Rupert Penry-Jones) do chorej ciotki Laury (Diana Quick). Na miejscu narzeczony Elinor zaczyna interesować się córką ogrodnika, Mary Gerrard (Kelly Reilly). Oburzona dziewczyna zrywa zaręczyny. Wkrótce ciotka Laura i Mary umierają, otrute morfiną. Elinor zostaje oskarżona o podwójne morderstwo. Herkules Poirot (David Suchet) postanawia jej pomóc i odkryć tożsamość prawdziwego mordercy. W trakcie śledztwa zaczyna mieć jednak wątpliwości co do niewinności swojej klientki. Mary bez wątpienia była przecież rywalką Elinor. W dodatku ciotka Laura zapisała dziewczynie wielki spadek, który - wobec zaistniałej sytuacji - ma trafić w ręce Elinor.

Śmierć na Nilu 9x3

Kolejne morderstwo, którego zagadkę musi rozwikłać belgijski detektyw wywołuje panikę wśród towarzystwa z wyższych sfer podróżującego statkiem po Nilu. Sławny detektyw Herkules Poirot (David Suchet) jest jednym z pasażerów statku wycieczkowego "Karnak", odbywającego właśnie rejs po Nilu. Wśród wyższych sfer podróżujących statkiem znajduje się m.in. milionerka Linnet Ridgeway-Doyle (Emily Blunt) ze swoim nowo poślubionym mężem Simonem (JJ Feild) oraz mrukliwy pułkownik Race (James Fox). Atrakcje turystyczne zabawiają podróżujących. Wszyscy chętnie zwiedzają starożytne świątynie i podziwiają niezwykłe widoki. W tajemnicy jednak załatwiają inne, dużo bardziej absorbujące ich sprawy. Wkrótce Poirot zaczyna domyślać się, że nie wszyscy współpodróżni są tymi, za których się podają. Wtedy też dochodzi do morderstwa, które wyciąga na światło dzienne wiele brudnych sekretów, jakie zdesperowani arystokraci do tej pory starali się ukrywać.

Niedziela na wsi 9x4

Pozornie oczywista sprawa podczas śledztwa ujawnia swoją wielowarstwowość. Przygody genialnego Herkulesa Poirot zrealizowane ręką twórcy słynnego serialu Duma i uprzedzenie. Herkules Poirot (David Suchet), geniusz kryminalnych zagadek, przyjmuje zaproszenie do rezydencji The Hollow należącej do lady Lucy (Sarah Miles) i sir Henry'ego (Edward Hardwicke) Angkatellów. Ma nadzieję na cichy weekend na wsi, jednak tuż po dotarciu na miejsce staje się świadkiem tragedii. Zostaje zastrzelony mężczyzna, a nad jego ciałem znajduje się kobieta z bronią w ręku. Sprawa wydaje się prosta, ale to tylko pozory. Śledztwo odkrywa coraz to nowe nici łączące gości rezydencji The Hollow, a wraz z nimi dawne romanse i porachunki, które mogły doprowadzić do wybuchu agresji. Sprawy zaczynają się komplikować.