Jonathan Strange & Mr. Norrell 7.3

Poznajemy alternatywną historię, gdzie podczas wojen napoleońskich, na początku XIX wieku, magia jest znana na całym świecie, choć rzadko praktykowana. Pan Norrell jest w stanie sprawić, że statua chodzi i mówi. Jego służący namawia go na podróż do Londynu i pomoc w wojnie z Francją. Pan Norrell zaskarbuje sobie przychylność rządu, przywracając do życia narzeczoną jednego z polityków. Tymczasem Jonathan Strange stara się zaskarbić sobie miłość ukochanej Arabelli - dlatego też zaczyna studiować magię.

Odcinki

Sezony
Lata

1. The Friends of English Magic 1x1

Chcąc przywrócić magii jej dawną chwałę i udowodnić, że jest największym czarodziejem w historii Anglii, Norrell zawiera niebezpieczny pakt z tajemniczą istotą. Tymczasem czarujący Jonathan Strange odkrywa u siebie magiczne zdolności.

2. How Is Lady Pole? 1x2

Pan Norrell zgadza się, żeby Jonathan Strange został jego uczniem. Wkrótce jednak przekonuje się, że młody mag posiada o wiele większą moc niż on sam.

3. The Education of a Magician 1x3

Walczący w wojnach napoleońskich Jonathan Strange zyskuje dostęp do starożytnej i budzącej niepokój magii. Tymczasem pan Norrell za wszelką cenę usiłuje ukryć swoje tajemnice, natomiast służącego Sir Waltera, Stephena odwiedza dziwny dżentelmen.

4. All the Mirrors of the World 1x4

Po powrocie z wojny Jonathan Strange postanawia pomóc panu Norrellowi w próbie uleczenia szaleństwa króla Anglii, Jerzego III. Tymczasem Dżentelmen przygotowuje plan, mający na celu porwanie Arabelli i zniszczenie Strangea.

5. Arabella 1x5

Nadzwyczajna magia Jonathana Strangea pomaga Anglii wygrać bitwę pod Waterloo. Tymczasem zemsta Dżentelmena niszczy wszystkie życiowe plany Arabelli i Strangea.

6. The Black Tower 1x6

Po ucieczce z Anglii do Wenecji, Strange próbuje doprowadzić się do szaleństwa, żeby uzyskać dostęp do magii wróżek, która może pomóc mu wskrzesić żonę.

7. Jonathan Strange & Mr Norrell 1x7

Po powrocie magii w całej Anglii panuje chaos. Tymczasem Strange wraca do domu, żeby przekonać pana Norrella do udzielenia mu pomocy w próbie ratowania Arabelli.