„Włatcy Móch” to pełnometrażowa wersja kultowego serialu animowanego pod tym samym tytułem. Fabularna wersja serialu opowiadać będzie o bohaterach znanych z telewizyjnego serialu. Maślana, Konieczko, Anusiak i Czesiu - niezadowoleni z przedstawionej im przez wróżkę wizji ich przyszłych losów - składają wspólną przysięgę: Nigdy nie urosną i nigdy nie będą dorośli! Próby realizacji tego karkołomnego planu wpędzają naszych bohaterów w rozmaite tarapaty…

Krutko o filmie

Klasa II B jako zadanie domowe otrzymuje do napisania wypracowanie pod tytułem: “Kim zostanę, gdy dorosnę”. Anusiak, Konieczko, Maślana i Czesio cały wieczór spędzają więc na przelewaniu na papier swych marzeń. Następnego dnia rano, dumnie niosąc swe wypracowania, przechodzą obok przybytku Wróźki Jowity. Jest to doskonały sposób by sprawdzić, czy ich marzenia się spełnią.

Czwórka przyjaciół przenosi się więc w czasie o trzydzieści lat naprzód. Widzą siebie, jako dorosłych. Niestety przyszłość nie zupełnie zgadza się z tym, co zostało napisane w wypracowaniach. Co prawda Anusiak jest królem, jednak jego królestwem jest miejscowy supermarket. Konieczko swą karierę naukową zakończył na etapie nauczyciela mianowanego. A rekin fanansjery Maślana dba o bilans środków czystości w toalecie miejskiego banku.

Jedynym, który nie może odnaleźć swojego dorosłego wcielenia jest Czesio. Ciekawe dlaczego?

Tak czy siak, przyszłość sztyni zgnitą skarpetą i chłopaki wspólnie postanawiają, że jedynym wyjściem z sytuacji jest po prostu nie urosnąć.

Niestety ich pluszaki nie bardzo mogą im pomóc w zrealizowaniu tego ambitnego zamierzenia, ponieważ wybrały się na wycieczkę do Pekinu, gdzie mają odwiedzić światową wystawę zabawek. A w Chinach czujna służba bezpieczeństwa ma chrapkę na każdą zabawkę nie będącą “Made ich China”.

Opis techniczny

Całość, podobnie jak serial, została wykonana w technologii 3d przy użyciu programu Alias Maya. Jednak pod względem technicznym i wizualnym pojawiły się spore różnice. Najważniejszą z nich jest rozdzielczość renderowanych obrazków – serial renderowany jest w rozdzielczości PAL DV (720x576). Wersja kinowa – w 2K (2048x1108). Z tego powodu wszystkie scenografie i postaci zostały od nowa wymodelowane i oteksturowane tak, żeby spełnić warunki formatu kinowego. Została także zastosowana kompozycja, aby obrazek był bardziej przestrzenny niż w przypadku estetyki serialu. Surowy obraz był poddawany kolejnym modyfikacjom podczas kompozycji. Zastosowano pas Ambient Occlusion który nadaje przedmiotom naturalne cieniowanie.

W niektórych scenografiach pojawia się również zamglenie dające efekt głębi w obrazie. Po połączeniu tych pasów otrzymujemy kadr końcowy. Zmianie uległ też sam mechanizm animacji postaci. Na potrzeby filmu postanowiliśmy wzbogacić również mimikę i gestykulacje postaci. Szkielety aktorów zostały zbudowanie od nowa. Zostali oni wyposażeni też w palce, których do tej pory w serialu nie posiadali.

Opsada

ADAM CYWKA - Absolwent PWST im. L. Solskiego w Krakowie, filia we Wrocławiu (1991). Od 1999 roku także pedagog w tejże uczelni. Aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu. Pracował m.in. z Jerzym Jarockim, Andrzejem Wajdą, Pawłem Miśkiewiczem, Grzegorzem Jarzyną, oraz Grażyną Kanią. Za rolę doktora w „Woyzecku” G. Buchnera, w jej reżyserii, otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego w roku 2005. Grał w wielu serialach telewizyjnych m.in. ”Barwy szczęścia”, „Magda M.”, „Na dobre i na złe”, „Pierwsza miłość”, „Życie jak poker”. Od wielu lat pracuje również w dubbingu, podkładał głos m.in. do seriali animowanych: „Kropelka-przygody z wodą”, „Autobusy”, „Sekretny świat misia Beniamina”, „Łowcy smoków”, „Vipo i przyjaciele” a także do słynnej gry komputerowej „Wiedźmin”.

BEATA RAKOWSKA - Absolwentka PWST we Wrocławiu. Jeszcze jako studentka zadebiutowała w filmie "Zero życia" Rollanda Rowińskiego, zagrała główną rolę w serialu "Odbicia" Jakuba Rowińskiego i postać Ewy w popularnym "W labiryncie" Pawła Karpińskiego. Pojawiała się w charakterystycznych rolach w filmach "Podróż do Polski" Stephane Kurc'a, "Nie ma zmiłuj" Waldemara Krzystka a także w serialach, m.in.: "Życie jak poker", "Gorący temat", "Na dobre i na złe”, "Fala zbrodni", "Pierwsza miłość", "Świat według Kiepskich". Zagrała wiele ważnych ról teatralnych, m.in. Helen w "Kalece z Inishman" w reż. Iwony Kempy, Helenę w "Śnie nocy letniej" w reż. Rudolfa Zioło, Marusię w "Zmierzchu" w reż. Krystyny Meissner, Anioła Snu Jakubowego w "Historii Jakuba" w reż. Piotra Cieplaka, Sophie Dechant w "Baalu" w reż. Anny Augustynowicz. Za rolę Krystyny w "Pannie Julii" Strindberga w reż. Igi Mayr otrzymała wyróżnienie Na IV Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych.

ELŻBIETA GOLIŃSKA - aktorka Teatru Współczesnego we Wrocławiu. Ukończyła studia na Wydziale Lalkarskim PWST we Wrocławiu. Wystąpiła w wielu filmach i serialach m.in. w : “Wielki bieg”, “Wolny strzelec”, “Odwet”, “Szklany dom”, “Liceum czarnej magii”, “Życie jak poker”, “Świat według Kiepskich” i “Pierwsza miłość”.?Do ważniejszych ról teatralnych zalicza: Oliwia - „ Wieczór trzech króli ” reż. K. Braun, Paulinka – „ Białe małżeństwo ” reż. K. Braun , Magda – „ Sztukmistrz z Lublina „ reż. J. Szurmiej , Julia -„ Romeo i Julia „ reż. W. Górski, Wiera – „ Ławeczka „ reż. J. W. Krzyszczak ( nagroda ), Marta –„ Romeo i Julia „ reż. R. Tuminas ( nagroda za rolę na Festiwalu Sztuki Aktorskiej ), Lizawieta –„Zbrodnia i kara„ reż. K. Rościszewski ( nagroda za epizod ), Dziennikarka - „Odejście Głodomora” reż. P. Kruszczyński (nagroda za epizod ),Matka –„ Baal” reż. A. Augustynowicza. Laureatka Złotej i Srebrnej Iglicy ( nagrody dla najpopularniejszego aktora Dolnego Śląska ).

KRZYSZTOF GRĘBSKI - Absolwent Wydziału Lalkarskiego PWST we Wrocławiu.?Od 1987 roku pracownik Wydziału Lalkarskiego we Wrocławiu oraz wykładowca przedmiotów - elementarne zadania aktorskie w planie lalkowym i gra aktorska w masce.?Ponadto użyczał swego głosu jako lektor filmowy i aktor dubbingowy. W 2005 roku wraz z Anną Kramarczyk zadebiutował jako reżyser spektaklu Bajka o szczęściu Teatru "KRAM" z Wrocławia. W marcu 2007 roku, w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu wyreżyserował przedstawienie dla dzieci pt. Baśń o rycerzu bez konia autorstwa Marty Guśniowskiej.?Od wielu lat pracuje również w dubbingu, podkładał głos m.in. do “Vipo i przyjaciele”, “Łowcy smoków”, “Sekretny świat misia Beniamina”, “Kropelka - przygody z wodą”.?w 2007 zadebiutował jako reżyser dubbingu do filmu pełnometrażowego ”Pana Magorium cudowne emporium”

KRZYSZTOF KULESZA - Z mikrofonem zaprzyjaźniony jest od 15 lat stąd jego „normalny” głos można było usłyszeć w wielu reklamach. Dziennikarz, autor tekstów, scenariuszy, pracowała przez wiele lat w prasie radiu i telewizji. Zadebiutował w dubbingu w 2006 roku jako Anusiak. Z biegiem czasu zaczął odgrywać kolejne role w serialu i zaowocowało to 5 rolami w wersji kinowej. Na co dzień zajmuje się szkoleniami z technik interpersonalnych.?

BARTEK KĘDZIERSKI - Reżyser, scenarzysta i montażysta, absolwent reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji UŚ, twórca filmów krótkometrażowych i reklamowych.?Debiutował jako montażysta filmu “Chaos” w reż. Xawerego Żuławskiego w 2006 roku.?Pomysłodawca, reżyser, scenarzysta i montażysta serialu animowanego "Parapet" realizowanego dla TVP1. Użyczył w nich głosu jednemu z bohaterów Luckowi.?Reżyserował serial dla dzieci pt. „Wirtulandia” (cykl 27 odcinków) dla TVP1 – w tym reżyseria 500 minut animacji 3D.?W 2009 roku na antenie TV4 ukaże się nowy projekt Bartka “1000 złych uczynków”.

Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

  • Opisy
  • Recenzje
  • Słowa kluczowe

Multimedia

Proszę czekać…