Jordan 7.3

Dr Jordan Cavanaugh to patolog, która została wyrzucona z biura koronera w Bostonie, gdyż jej pasja do rozwikływania zagadek wykraczała poza obowiązki służbowe. W kilka lat później stary znajomy przywraca ją na stanowisko. Jordan rozwiązuje zagadki we współpracy ze swoim ojcem, Maxem, bawiąc się w grę według zasady "ty będziesz zabójcą, a ja ofiarą i zobaczymy, co się stanie".

Odcinki

Sezony

Wrong Place, Wrong Time 1x11 7.0

Ochroniarz udaremnia napad na bank. Niestety, w wyniku strzelaniny ginie jeden ze złodziei przebrany za Billa Clintona, a także klient banku. Jordan i Garrett z pomocą detektywa z Wisconsin Woodrowa Hicksa próbują ustalić, kto zabił te dwie osoby. Dla Garretta sprawa staje się coraz bardziej osobista, kiedy okazuje się, że cała sprawa mniej przypomina nieudany napad na bank, a bardziej morderstwo na zlecenie bogatej kobiety i jej męża motocyklisty. Tymczasem Bug próbuje pozbyć się jak najszybciej ciała starszego pana, który umarł z uśmiechem na ustach ku przerażeniu podejrzliwego Nigela.

Blood Relatives 1x12 8.0

Po śmierci pewnej kobiety i jej dwóch synów o ich zamordowanie podejrzany zostaje mąż zmarłej. Sprawa będzie nie tylko testem patologicznych umiejętności Jordan, ale i jej siły psychicznej, ponieważ powrócą bolesne wspomnienia.

Miracles & Wonders 1x13 7.0

Wiara Jordan zostaje wystawiona na próbę, kiedy próbuje wyjaśnić naukowo w jaki sposób bezdomny, który twierdził, że nosi stygmaty świętego Franciszka, zmarł w kościele. Ku jej zaskoczeniu, ciało mężczyzny znika z kostnicy. W tym czasie Max również przechodzi test wiary, kiedy obawy o własne zdrowie zmuszają go do podjęcia życiowej decyzji. Garrett z kolei nie może porozumieć się ze swoją córką i decyduje się na rodzinną terapię. Wiara Nigela w bardziej przyziemne bóstwo zostaje podważona, kiedy Elvis wchodzi do budynku.

Four Fathers 1x14 8.0

W kostnicy brakuje funduszy, więc personel zastanawia się, kto zostanie zwolniony z pracy. Tymczasem Jordan (Jill Hennessy) bada sprawę, w którą zamieszany jest syn dawnego przyjaciela rodziny.

Lost and Found 1x16 7.0

Gdy Jordan (Jill Hennessy) i detektyw Winslow (Ivan Sergei) znajdują w alei zwłoki młodego ojca, spieszą odnaleźć dziecko. Doktor Macy (Miguel Ferrer) musi odkryć, dlaczego zginął student, oraz pomóc Abby (Alex McKenna) pogodzić się ze stratą.

Crime & Punishment 1x17 7.0

Na przedmieściach zostają znalezione zwłoki gospodyni domowej. Morderstwo może być powiązane z sadomasochizmem, co doprowadza Jordan do strony internetowej. Bug widzi się z psychiatrą, aby omówić sprawę 8-letniego chłopca.

With Honor 1x18 7.5

Jordan pomaga oficerowi marynarki rozwiązać sprawę morderstwa funkcjonariuszki, która opuściła swój posterunek w Afganistanie, a którą znaleziono martwą w Bostonie. Doktor Macy znajduje się w samym środku wojny o wpływy, toczonej między alfonsami.

For Harry, with Love and Squalor 1x19 6.0

Ojciec Macy’ego (Miguel Ferrer) przybywa do Bostonu, a wraz z nim ścigający go gangsterzy. Jordan (Jill Hennessy) poznaje atrakcyjnego nieznajomego w barze swego ojca. Jakie okażą się konsekwencje tego nieprzewidzianego romansu?

The Gift of Life 1x20 7.5

W tym odcinku cofamy się do roku 1995, kiedy Jordan zastanawia się, czy zawód kardiochirurga jest dla niej odpowiedni. Z powodu zaniedbania doktora Macy’ego pacjent umiera na stole, a Jordan dochodzi do wniosku, ze zawsze lepiej jest mówić prawdę, nawet jeśli jest krzywdząca.

Someone to Count On 1x21 7.5

Gdy odnalezione zostają zwłoki kobiety, pierwsze podejrzenia padają na jej nastoletnią córkę. Jordan jest przekonana o niewinności dziewczyny. Aby to udowodnić, udaje się po radę do bardzo niespotykanego źródła.

Secrets & Lies (1) 1x22 7.5

Jordan (Jill Hennessy) zostaje wezwana do miejskiego szpitala psychiatrycznego, aby rozwikłać sprawę samobójstwa. Podczas wizyty z niewiadomego źródła otrzymuje wskazówkę dotyczącą sprawy morderstwa jej matki.

Secrets & Lies (2) 1x23 7.5

Jordan (Jill Hennessy) nadal gości w szpitalu - zgadza się rzucić okiem na sprawę potrójnego morderstwa. Dziewczyna, jak zwykle, pogrąża się w sprawie po uczy, a Woody (Jerry O'Connell) po raz kolejny służy jej pomocą.

There's No Place Like Home 2x1 8.0

Jordan i Woody są prawie 5 tys. kilometrów od Bostonu, gdyż wpadli na trop mężczyzny mogącego wiedzieć coś na temat śmierci jej matki. Dr Macy stara się radzić sobie z nieobecnością Jordan i rozwiązać sprawę na własną rękę.

Bombs Away 2x2 7.0

Gdy żona byłego agenta ATF zostaje zamordowana, mężczyzna popada w rozpacz. Podejmuje drastyczne środki, narażając wszystkich pracowników kostnicy na niebezpieczeństwo. Czy zapobiegną sytuacji, zanim będzie za późno?

The Truth Is Out There 2x3 7.0

Jordan (Jill Hennessy) i Macy (Miguel Ferrer) wyprawiają się do lokalnego Total-Mart, gdzie znajdują martwego sprzedawcę. Sprawa przybiera zupełnie nieoczekiwany obrót, gdy ktoś usiłuje wykraść ciało.

Payback 2x4 6.5

Gdy po ostrej imprezie w areszcie umiera dziewczyna, Woody może spotkać się z zarzutami. Jordan musi wkroczyć do akcji, obronić go i pomóc mu uratować karierę. Lily usiłuje udzielić pomocy małemu chłopcu.

As If by Fate 2x5 7.0

Jordan umawia się na randkę, a następnego dnia zostaje wezwana do mieszkania swego absztyfikanta, który popełnił samobójstwo. Nigel otarł się o śmierć i zastanawia się, czy na pewno doszło do tego na skutek wypadku.

One Twelve 2x6 7.5

Jordan wraz z drużyną zostaje wysłana ma miejsce wybuchu. Pod gruzami odnajduje mężczyznę, z którym musi rozmawiać, dopóki nie nadejdzie pomoc. Nieprzyjemny obowiązek identyfikacji zwłok spada na Macy’ego.

Scared Straight 2x7 8.0

Jordan i Woody prowadzą śledztwo w sprawie zabójstwa kochanki kontrowersyjnej gospodyni programu radiowego o tematyce psychologicznej. Córka chorej na białaczkę kobiety mówi Macy’emu, ze jej matka została zamordowana.

Don't Look Back 2x8 7.5

Jordan (Jill Hennessy) i Woody (Jerry O'Connell) zmierzają do L.A., aby rozwiązać sprawę morderstwa gwiazdki filmowej. Macy rozmyśla o starym znajomym, który poszukuje swojej żony, natomiast matka Lily chce z nią zamieszkać.

Prisoner Exchange 2x9 7.0

Nie chcąc naruszać zasady poufności, Lily poświęca się, aby utrzymać w tajemnicy wyznanie usłyszane późno w nocy. Dr Macy i prokurator okręgowy Walcott robią, co mogą, aby umieścić przestępcę seksualnego za kratkami, czyli tam, gdzie jego miejsce.