Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Sébastien Grall | ||
Jerzy Mizak
(asystent) (Polska)
|
||
Alain Peyrollaz
(asystent)
|
||
Marcin Rywin
(asystent)
|
||
Sonia Larue
(asystent)
|
||
Elżbieta Dmochowska
(asystent)
|
||
Marek Brodzki
(współpraca)
|
5,0
|
|
Magdalena Szwarcbart
(współpraca)
|
||
Ewa Bilińska
(polski dubbing)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Sébastien Grall
(również) (historia)
|
||
Jean-Claude Grumberg | ||
Zoé Zurstrassen
(nadzorca ciągłości scenariusza)
|
||
Maria Etienne
(polskie dialogi)
|
6,0
|
|
Michel Lisowski
(tłumaczenie)
|
||
Zuzanna Boczar
(tłumaczenie)
|
||
Producenci | Ocena | |
Lew Rywin
producent
|
5,5
|
|
Małgorzata Kozłowska
producent (asystent)
|
||
Raymond Blumenthal
producent
|
||
Michał Szczerbic
kierownik produkcji
|
6,0
|
|
Jean-Marc Deschamps
kierownik produkcji
|
||
Clément Sentilhes
kierownik produkcji
|
||
Piotr Kołodziejczyk
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Ewa Brodzka
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Joanna Jedlecka-Skrodzka
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Jan Janik
kierownik produkcji (Polska)
|
||
Grażyna Kozłowska
kierownik produkcji (Polska)
|
||
Patrick Dorflein
kierownik produkcji (Francja)
|
||
Nathalie Nghet
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Eric Duchêne
kierownik produkcji (asystent) (Francja)
|
||
Gaby Wragge
koordynator postprodukcji
|
||
Ala Siejko
kierownik produkcji (polski dubbing)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Jean-Pierre Marielle
Charles Perrochon, komendant obozu
|
||
Ticky Holgado
Kpt. Moinard
|
||
Rüdiger Vogler
Lion Feuchtwanger
|
||
Philippe Noiret
Generał
|
||
Kristin Scott Thomas
Mary-Jane Cooper, amerykańska dziennikarka
|
7,7
|
|
François Berléand
Holsset
|
7,5
|
|
Jean-Marie Winling
Garraud, lekarz
|
||
François Perrot
Płk Maurice Charvet
|
||
Eric Petitjean
Sierż. Stora
|
||
Bonnafet Tarbouriech
Hordier, adiutant
|
||
Bruno Raffaelli
Jean Poinblanc
|
||
Jean-Yves Tual
Karzeł
|
||
Henryk Bista
Otto von Offenburg
|
7,6
|
|
Jan Peszek
Alexander Hazenfoeder
|
7,2
|
|
Rafał Walentowicz
Franck Wolf, dziennikarz
|
4,0
|
|
Marek Walczewski
Prof. Pick, dyrygent Opery Wiedeńskiej
|
||
Władysław Kowalski
Max Ernst
|
7,2
|
|
Hubert Saint-Macary
Mechanik
|
||
Andrzej Mastalerz
Erik von Offenberg
|
7,2
|
|
Marcel Novek
Legionista
|
||
Eugeniusz Priwieziencew
Internowany
|
7,1
|
|
Tadeusz Borowski
Bernard Zippert, architekt
|
||
Tomasz Dedek
Internowany, pieczący ptaki
|
7,2
|
|
Piotr Grabowski
Oskar Reich, piłkarz
|
8,0
|
|
Chantal Bronner
Paulette Perrochon
|
||
Marcin Troński
Le Brun, internowany
|
7,2
|
|
Denis Mariette
Bayonne, zarządca
|
||
Mariusz Pilawski
Internowany
|
||
Luc Palun
Żandarm w merostwie
|
||
Ignacy Machowski
Gustav Kohn, internowany właściciel pasmanterii
|
||
Michel Caccia
Stały klient hotelu we Francji
|
||
Janusz Olejniczak
Bułgarski pianista
|
||
Arnaud Bedouët
Marseille, główny zarządca
|
||
Rafał Sabara
Ordynans generała
|
6,0
|
|
Krzysztof Janczak
Oficer francuski grający w lotki
|
||
Zdzisław Szymborski
Oficer francuski grający w lotki
|
||
Michał Breitenwald
Oficer francuski grający w lotki
|
6,0
|
|
Eugenia Herman
Zakonnica
|
||
Artur Krajewski
Żołnierz na moście
|
||
Jacek Ryniewicz
Żołnierz na moście
|
||
Paweł Bogusław
Żołnierz
|
||
Janusz Chlebowski
Zdemobilizowany żołnierz
|
||
Andrzej Saar
Zawiadowca w Puyoo
|
||
Lech Łotocki
Żandarm w Puyoo
|
||
Mirosław Zbrojewicz
Internowany informujący o zajęciu Paryża przez Niemców
|
7,3
|
|
Jerzy Karaszkiewicz
Internowany
|
8,0
|
|
Michał Świtała
Ranny internowany w St Gaudens
|
||
Adam Wolańczyk
Spanikowany internowany
|
||
Tadeusz Sokołowski
Spanikowany internowany
|
||
Krzysztof Szulejko
Spanikowany internowany
|
||
Jerzy Gronowski
Internowany
|
||
Piotr Tokarz
Borne 402, internowany
|
||
Tadeusz Olesiński
Internowany
|
||
Hanna Stankówna
Generałowa
|
6,8
|
|
Jacek Pacocha
Dyspozytor w Marsylli
|
||
Jacek Labijak
Telefonujący mężczyzna
|
||
Ryszard Węgrzyn
Żołnierz z żywnością
|
||
Arnaud Bedouët
Główny dyspozytor w Marsylii
|
||
Laurent Labasse
Sierżant podkładający ładunki wybuchowe pod mostem
|
||
Patrick Grieco
Szef dworca kolejowego w St Gaudens
|
||
Denis Blanc
Zdemobilizowany żołnierz
|
||
Benoît Muracciole
Główny dyspozytor w Bayonne
|
||
Fédélé Papalia
Kolejarz w Bayonne
|
||
Pierre Vilanova
Kolejarz w Bayonne
|
||
Joe Sheridan
Edgar Foster
|
||
Christopher Januszczak
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Maciej Zabielski
Karzeł ze Szwajcarii (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jerzy Kamas
Charles Perrochon, komendant obozu (głos)
|
7,6
|
|
Adam Ferency
Kpt. Moinard (głos)
|
7,8
|
|
Piotr Machalica
Lion Feuchtwanger (głos)
|
7,1
|
|
Kazimierz Kaczor
Generał (głos)
|
7,3
|
|
Małgorzata Boratyńska
Mary-Jane Cooper, amerykańska dziennikarka (głos)
|
||
Cezary Morawski
Holsset / Płk. Maurice Charvet (głos)
|
6,7
|
|
Krzysztof Kołbasiuk
Garraud, lekarz (głos)
|
||
Artur Kaczmarski
Sierż. Stora (głos)
|
||
Roch Siemianowski
Hordier, adiutant (głos)
|
7,5
|
|
Jarosław Boberek
(głos)
|
7,3
|
|
Marek Frąckowiak
(głos)
|
7,0
|
|
Marta Klubowicz
(głos)
|
6,4
|
|
Józef Mika
(głos)
|
||
Andrzej Niemirski
(głos)
|
||
Jacek Szybiński
(głos)
|
||
Piotr Szwedes
(głos)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Andrzej J. Jaroszewicz | ||
Dominique Graizely
(główna pomoc techniczna)
|
||
Emil Makowski
(główna pomoc techniczna)
|
||
Zbigniew Nietresta
(pomoc techniczna)
|
||
Michel Simoni
(pomoc techniczna)
|
||
Ryszard Szymański
(pomoc techniczna)
|
||
Marek Zając
(pomoc techniczna)
|
||
Sylwester Adamski
(współpraca) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Alexandre Desplat | ||
Kostiumy | Ocena | |
Małgorzata Stefaniak | ||
Jacqueline Bouchard | ||
Joanna Lambert Harris
(współpraca)
|
||
Ewa Helman-Szczerbic
(współpraca)
|
||
Małgorzata Gwiazdecka
(współpraca)
|
||
Hanna Gołębiowska
(współpraca)
|
||
Andrzej Szenajch |
7,3
|
|
Henriette Raz | ||
Aurore Vicente | ||
Elżbieta Ciszewska
(garderoba)
|
||
Adam Kocemba
(garderoba)
|
||
Montaż | Ocena | |
Joële Van Effenterre | ||
Christine Marier
(asystent)
|
||
Vanessa Basté
(stażysta)
|
||
Sophie Henocq
(stażysta)
|
||
Halina Ryszowiecka
(polski dubbing)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Charakteryzacja | Ocena | |
Lucía Bretones-Méndez
główny charakteryzator
|
||
Paul de Fisser
główny stylista
|
||
Maria Dziewulska
charakteryzator
|
||
Iwona Kamińska
charakteryzator (asystent)
|
||
Maja Gawińska-Łyczkowska
charakteryzator (asystent)
|
||
Elżbieta Pietrzak
charakteryzator (asystent)
|
||
Scenografia | Ocena | |
Władysław Bielski
scenograf
|
5,0
|
|
Valérie Grall
scenograf
|
||
Ewa Braun
dekorator wnętrz
|
||
Robert Czesak
dekorator wnętrz (asystent)
|
||
Joanna Doroszkiewicz
dekorator wnętrz (asystent)
|
||
Joanna Kotowicz
dekorator wnętrz (asystent)
|
||
Ewa Sowińska
dekorator wnętrz (asystent)
|
||
Périne Barre
dekorator wnętrz (Francja)
|
||
Philippe Hezard
dekorator wnętrz (asystent) (Francja)
|
||
Frank Rouches
główny rekwizytor
|
||
Grzegorz Rzepecki
rekwizytor
|
||
Kazimierz Styś
rekwizytor
|
||
Bogdan Piotrowski
rekwizytor (współpraca)
|
||
Kazimierz Styk
rekwizytor (współpraca)
|
||
Bogdan Kurzyk
główny konstruktor dekoracji
|
||
Stanisław Bomba
główny konstruktor dekoracji
|
||
Janusz Bednarz
konstruktor dekoracji
|
||
Marie-Joëlle Arnautin
malarz
|
||
Didier Chauvin
malarz
|
||
Marek Rażniewski
malarz
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Louis Gimel
dźwięk
|
||
Renaud Michel
dźwięk (asystent)
|
||
Ryszard Wysocki
operator dźwięku (asystent)
|
||
Jérôme Lévy
imitator dźwięku
|
||
Pascal Mazière
imitator dźwięku
|
||
Manfred Arbter
mikser
|
||
Jacques Levy
mikser
|
||
Margot Godow
mikser (asystent)
|
||
Klaus Hornemann
mikser (asystent)
|
||
Brigitte Pradel
mikser (asystent)
|
||
Ute von Angern
mikser (asystent)
|
||
Eric Ferret
mikser ponownego nagrania
|
||
Anne Le Campion
mikser ponownego nagrania
|
||
Catherine D'Hoir
montaż dźwięku
|
||
Jocelyne Cartier-Stern
montaż postsynchronu
|
||
Marc-Antoine Beldent
mikrofoniarz
|
||
Renaud Michel
mikrofoniarz
|
||
Jerzy Januszewski
dźwięk (polski dubbing)
|
||
John Timperley
mikser muzyki
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Kazimierz Wróblewski
efekty specjalne
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Jeanne Biras
dobór obsady
|
||
Magdalena Szwarcbart
dobór obsady (Polska)
|
||
Antonin Dedet
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Lionel Vitrant
kaskader
|
||
Pierre-Laurent Chénieux
operator kamery
|
||
Tadeusz Obuchowicz
prowadzący ostrość
|
||
Jan Górski
operator kamery (asystent)
|
||
Christophe Lapalus
operator kamery (asystent)
|
||
Zbigniew Szukała
operator kamery (asystent)
|
||
Stephen Bessac
operator kamery (asystent-stażysta)
|
||
Krzysztof Koperski
mistrz oświetlenia
|
||
Cezary Lisowski
oświetlenie
|
||
Paweł Pasek-Paszkowski
oświetlenie
|
||
Sławomir Grinka
oświetlenie
|
||
Piotr Malinkiewicz
oświetlenie
|
||
Marek Macioszek
oświetlenie
|
||
Pascal Pajaud
oświetlenie
|
||
Cezary Lisowski
elektryk
|
||
Marek Macioszek
elektryk
|
||
Piotr Malinkiewicz
elektryk
|
||
Paweł Pasek
elektryk
|
||
Renata Pajchel
fotosista
|
||
Urszula Baraniak
księgowy produkcji
|
||
François Bernard
księgowy produkcji
|
||
Jerzy Mizak
kierownik planu
|
||
Barbara Nietresta
sekretariat produkcji
|
||
Andrzej Środziński
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Marek Rażniewski
dyżurny planu
|
||
Jan Janik
organizacja produkcji
|
||
Grażyna Kozłowska
organizacja produkcji
|
Ogólne
Czy wiesz, że?
Pozostałe
Proszę czekać…