Krótki film o miłości 1988

Tomek to młody mężczyzna, dopiero wchodzący w wiek dojrzały. Jest listonoszem, mieszka na typowym, wielkim blokowisku. Zakochuje się, miłością platoniczną, w pięknej, dojrzałej już kobiecie, Magdzie, którą poznał dzięki…lunecie, za pomocą której wieczorami obserwuje sąsiednie bloki. Od tej pory, codziennie podgląda… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,
Olaf Lubaszenko
jako Tomek
Stefania Iwińska
jako Gospodyni Tomka
Piotr Machalica
jako Roman, mieszkaniec bloku Magdy
Artur Barciś
jako Młody mężczyzna
Stanisław Gawlik
jako Wacek, listonosz
Rafał Imbro
jako Kochanek Magdy
Tomasz Gradowski
jako Gazownik w mieszkaniu Magdy
Jan Piechociński
jako Kochanek Magdy
Krzysztof Koperski
jako Gazownik w mieszkaniu Magdy
Jarosława Michalewska
jako Kasjerka na poczcie
Małgorzata Rożniatowska
jako Naczelniczka poczty

Tomek to młody mężczyzna, dopiero wchodzący w wiek dojrzały. Jest listonoszem, mieszka na typowym, wielkim blokowisku. Zakochuje się, miłością platoniczną, w pięknej, dojrzałej już kobiecie, Magdzie, którą poznał dzięki…lunecie, za pomocą której wieczorami obserwuje sąsiednie bloki. Od tej pory, codziennie podgląda Magdę, poznaje w ten sposób jej życie intymne i ją samą. Magda nie zdaje sobie sprawy z tego, że każdy jej ruch jest obserwowany przez chłopca. Pewnego dnia Tomek wyznaje jej osobiście, że ją podgląda i że ją kocha… tompawel

Gatunek
Dramat
Słowa kluczowe
zemsta, listonosz, miłość, szpital zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1990-10-21 (kino), 2010-07-01 (dvd)
Kraj produkcji
Polska
Wiek
od 18 lat
Czas trwania
83 minut
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 5
dawidek98 8

Gorszy od "Krótkiego filmu o zabijaniu", ale niewiele. Bardzo fajnie została ukazana końcowa scena, kiedy Magda podgląda Tomka rozmawiającego z matką, że posunął się za daleko w swoich podbojach. Że musi zmienić swoje plany, żeby przestał kochać panią. Bardzo fajnie, że Krzysztof Kieślowski podjął się zrealizowania Dekalogu – za co go bardzo cenię. Zakochać może się każdy w każdym, tak urządzony jest świat – dlatego miłość warto sobie zaplanować. I jeżeli bardzo lubisz, darzysz sympatią starszą osobę to nie obnoś się wcale z tym.

Chemas 9

Właśnie oglądam po latach i chyba nie do końca doceniłem ten film. Kieślowski był mistrzem, w taki prosty sposób pokazać emocje, to jest coś. Oczywiste, że to była rola życia Lubaszenki, coś arcy, ale i Szapołowska genialna. Wybitny film. Nie dziwię się nagrodom.

bizarre 8

8.5/10 – "Krótki film o miłości" urzekł mnie swoją szczerością i subtelnością. Bardzo oszczędnymi środkami pokazuje szczere emocje i sam je wywołuje. Niewiele jest filmów, w których pada tak mało słów, a które mówią wszystko. Tego właśnie brakowało mi w "Krótkim filmie o zabijaniu", który jest bardziej bezemocjonalnym przedstawieniem faktów.
Świetna Szapołowska i jeszcze lepszy według mnie Lubaszenko bardzo dobrze się uzupełniają i czuć między nimi prawdziwą chemię.

tfilippo 9

Film ten jest piękny – Chociaż jest krótki jak na fabułę, to jednak jego niespełna godzinny odcinek był mocniejszy, co nie znaczy, że kinowa wersja jest dużo gorsza.

Trophy tfilippo 7

W kinowej wersji było ciekawsze, mniej smutne zakończenie, a w Dekalogu tak nagle był koniec, niedopowiedziany.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

A_i_P
34 punkty
jacks
28 punktów
tompawel
24 punkty
piotrek681
20 punktów
Hsi_Nao
2 punkty
Beznickowy
2 punkty
ember
2 punkty
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…