Robin Hood: Książę złodziei 1991

Robin Hood: Prince of Thieves

Po złapaniu do niewoli tureckiej podczas jednej z krucjat Robin z Locksley i Maur Azeem uciekają wspólnie do Anglii, gdzie Azeem ślubuje, że zostanie przy boku Robina, aż do chwili, gdy spłaci swój dług za ocalenie życia. Tymczasem zostaje zamordowany podstępnie ojciec Robina. Robin wraca do domu i poprzysięga zemstę… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Kevin Costner
jako Robin Hood
Morgan Freeman
jako Azeem
Christian Slater
jako Will Szkarłatny
Alan Rickman
jako Szeryf Nottingham
Geraldine McEwan
jako Mortianna
Michael McShane
jako Braciszek Tuck
Brian Blessed
jako Lord Locksley
Michael Wincott
jako Guy z Gisborne
Nick Brimble
jako Mały John
Soo Drouet
jako Fanny
Daniel Newman
jako Wulf

Po złapaniu do niewoli tureckiej podczas jednej z krucjat Robin z Locksley i Maur Azeem uciekają wspólnie do Anglii, gdzie Azeem ślubuje, że zostanie przy boku Robina, aż do chwili, gdy spłaci swój dług za ocalenie życia. Tymczasem zostaje zamordowany podstępnie ojciec Robina. Robin wraca do domu i poprzysięga zemstę zabójcy, szeryfowi Nottingham, który zawładnął ojcowskimi włościami. Wyjęty spod prawa banita udaje się do lasu Sherwood, gdzie przyłącza się do bandy innych wyrzutków stając się ich przywódcą, znanym jako Robin z Sherwood. Yasha

Gatunek
Przygodowy
Słowa kluczowe
morderstwo, powieszenie, ucieczka z więzienia, anglia zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1991-09-13 (kino), 1991-06-14 (świat), 2004-02-20 (dvd)
Dystrybutor
ITI Cinema
Wytwórnia
Warner Bros.
Morgan Creek Entertainment
Kraj produkcji
USA, Wielka Brytania
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
143 min/ wer. spec.: 155 minut
Budżet
48 000 000 USD
Wiadomości 4
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Richard E. Grant, Jon Finch, Michael Gambon, John Hurt, Ian McKellen, Oliver Reed i Patrick Stewart otrzymali propozycję zagrania szeryfa z Nottingham. zobacz więcej

Wpadka

Po wyjściu z wody Robin ma od razu suche włosy. zobacz więcej

Komentarze do filmu 9
dawidek98 8

Alan Rickman pozamiatał wszystkich swoją niesamowitą kreacją. Robin Hood jest tylko dodatkiem. Daję 8!!!

pajki_filmaniak 9

uwielbiam tego robin hooda

Chemas 9

Po wielu latach i wielu obejrzeniach dopatrzyłem się, że mam ocenę na 6 tego wspaniałego epickiego filmu. Skandal. Poprawiam się na 9. Dodam tylko, że to chyba najlepsza rola Costnera po bodygardzie.

dawidek98 Chemas 8

@Chemas Rickman wypadł dużo lepiej. Zostawił wszystkich aktorów daleko w tyle.

Chemas dawidek98 9

@dawidek98 Co do Rickmana, bez dwóch zdań, ale on w większości filmów bije gwiazdy na głowę. Ja nigdy nie byłem zwolennikiem Costnera, jakiś taki jałowy ten aktor dla mnie (cokolwiek to znaczy), ale tu i w Bodygardzie wzbił się na wyżyny.

Levi 7

Przednia zabawa.Szkoda,że Robina nie zagrał Mel Gibson.Freeman i Rickman bawią się swoimi rolami,a Costner za bardzo bierze ją do siebie.

paleczka1993

Kapitalny. - Nadzzwyczjny klimat dzięki wspaniałym piosenką ;p.

Asmodeusz paleczka1993 9

moim zdaniem najlepsza ekranizacja tego tytułu, oczywiśćie patos aż bije po oczach a wszystko jest mało realne, nie przeszkadza to jednak e seansie od którego nie sposób sie oderwac

Fajne to lata były, ale każdy wychwala swoję dziesięciolecia w jakich mu przyszło żyć! Najgorzej mieli wszyscy za komuny zapewne! TVP1 i TVP2 tylko było! Potem kablówka wlazła z wypożyczalniami VHS i DVD się pojawiło! Teraz Blu-ray! "Finalna rozdziałka" jak wejdzie do kin i na domowe TV to już będziemy dawno wypaleni w oglądaniu wszelakich materiałów audio-video! Już tych muszkieterów i Robin’ów Hood’ów ńie ma sensu więcej klepać moim zdaniem!

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
kaskader
462 pkt.
2
jacks
180 pkt.
3
Kleofas
60 pkt.
4
89Keradius
60 pkt.
5
Czejen71
51 pkt.
6
alienK
28 pkt.
7
Anonimowy
22 pkt.
8
Kolaborantka
22 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…