Sissi. Opowieść o prawdziwej księżniczce 1955

Sissi

Jest to pierwsza część trylogii o życiu cesarzowej Elżbiety, nazywanej pieszczotliwie Sissi. Elżbieta ma 16 lat i jest bawarską księżniczką. Jej życie jest bardzo beztroskie. Spędza czas na jeździe konnej, zabawach z licznym rodzeństwem, oraz na ulubionych przez nią polowaniach z ukochanym ojcem- księciem Maksymilianem, z… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Obsada Zobacz pełną obsadę

Romy Schneider
jako Cesarzowa Elżbieta
Karlheinz Böhm
jako Cesarz Franciszek Józef I
Magda Schneider
jako Księżna Ludwika "Vickie", matka Sissi
Gustav Knuth
jako Książe bawarski Max, ojciec Sissi
Uta Franz
jako Księżniczka Helena "Nene" Bawarska, siostra Sissi
Vilma Degischer
jako Arcyksiężna Zofia, matka Franciszka Józefa I
Josef Meinrad
jako Mjr żandarmerii Boeckl
Peter Weck
jako Arcyksiążę Carl-Ludwik
Karl Fochler
jako Hrabia Grünne
Erich Nikowitz
jako Arcyksiąże Franz-Karl
Hilde Wagener
jako Baronowa Wulffen
Egon von Jordan
jako Hrabia Arco, premier

Fabuła

Jest to pierwsza część trylogii o życiu cesarzowej Elżbiety, nazywanej pieszczotliwie Sissi. Elżbieta ma 16 lat i jest bawarską księżniczką. Jej życie jest bardzo beztroskie. Spędza czas na jeździe konnej, zabawach z licznym rodzeństwem, oraz na ulubionych przez nią polowaniach z ukochanym ojcem- księciem Maksymilianem, z którym łączy ją szczególnie silna więź. Wkrótce poznaje cesarza Austrii - młodego i przystojnego Franciszka Józefa. Oboje zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Jednak uczucie to sprawia, ze życie Sissi ma się wkrótce całkowicie odmienić. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Historyczny, Kostiumowy, Romans
Słowa kluczowe
miłość, małżeństwo, relacja mąż-żona, dziewiętnasty wiek zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
1955-12-22 (świat)
Kraj produkcji
Austria
Czas trwania
105 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 3

Avatar square 200x200

Urbino 2017-04-06 5

Nie przepadam za filmami z lat 50., zawsze wydawały mi się sztuczne i naiwne, a gra aktorska mocno przerysowana. Obejrzałam jakiś czas temu "Ludwika" z 1972 r., w którym Romy Schneider też grała Sissi. Tamten film opowiada o czymś innym, o późniejszych latach i można uznać, że bohaterka dorosła z czasem. Ten to bajka o 16-letniej księżniczce, która bardziej mi przypomina "Królewnę Śnieżkę" Disneya niż "Ludwika" Viscontiego. Nie nazwałabym "Sissi" dramatem (raczej melodramatem), bo nawet gdyby ta produkcja była bardziej przyziemna, to nie ma w niej wielu dylematów (więcej jest już we wspomnianej animacji). Jako film historyczny też jest oderwany od rzeczywistości. Mimo wszystko obejrzałam i z kolejnymi częściami też się zapoznam, chociaż już wiem, że mogę się spodziewać lekkiej i mało realistycznej historii.

Bubusiek 2006-08-08 10

Sissi jednym z najlepszych filmów kostiumowych!!! – Wspaniała sceneria,zabawne dialogi,mistrzowska gra aktorska…to wszystko składa się na arcydzieło opowiadające o losach Cesarzowej Austrii :) Polecam Każdemu :)

Kasiurka Bubusiek 2007-07-05

Zgadzam się w pełni, to wspaniały film, z resztą tak jak pozostałe jego części. Bardzo chciałabym mieć wszystkie filmy o Sissi w domu, ale w Polsce to chyba nieosiągalne.

Współtworzą