Sissi. Opowieść o prawdziwej księżniczce 1955

Sissi

Matka wybiera młodemu cesarzowi Franciszkowi Józefowi narzeczoną. Jest nią księżniczka bawarska - Helena. Jednak jak dotąd nigdy nie mieli okazji się zobaczyć. Do pierwszego spotkania ma dojść w austriackim kurorcie Bad Ischl. Na spotkanie wraz z Heleną przyjeżdża jej młodsza sistra Sissi. Przemiła dziewczyna podbija serce… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Obsada Zobacz pełną obsadę

Romy Schneider
jako Cesarzowa Elżbieta
Karlheinz Böhm
jako Cesarz Franciszek Józef I
Magda Schneider
jako Księżna Ludwika "Vickie", matka Sissi
Gustav Knuth
jako Książe bawarski Max, ojciec Sissi
Uta Franz
jako Księżniczka Helena "Nene" Bawarska, siostra Sissi
Vilma Degischer
jako Arcyksiężna Zofia, matka Franciszka Józefa I
Josef Meinrad
jako Mjr żandarmerii Boeckl
Peter Weck
jako Arcyksiążę Carl-Ludwik
Karl Fochler
jako Hrabia Grünne
Erich Nikowitz
jako Arcyksiąże Franz-Karl
Hilde Wagener
jako Baronowa Wulffen
Egon von Jordan
jako Hrabia Arco, premier

Fabuła

Matka wybiera młodemu cesarzowi Franciszkowi Józefowi narzeczoną. Jest nią księżniczka bawarska - Helena. Jednak jak dotąd nigdy nie mieli okazji się zobaczyć. Do pierwszego spotkania ma dojść w austriackim kurorcie Bad Ischl. Na spotkanie wraz z Heleną przyjeżdża jej młodsza sistra Sissi. Przemiła dziewczyna podbija serce Franciszka. Jankes

Gatunek
Dramat, Historyczny, Kostiumowy, Romans
Słowa kluczowe
miłość, małżeństwo, relacja mąż-żona, dziewiętnasty wiek zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
1955-12-22 (świat)
Kraj produkcji
Austria
Czas trwania
105 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 3

Urbino 2017-04-06 5

Nie przepadam za filmami z lat 50., zawsze wydawały mi się sztuczne i naiwne, a gra aktorska mocno przerysowana. Obejrzałam jakiś czas temu "Ludwika" z 1972 r., w którym Romy Schneider też grała Sissi. Tamten film opowiada o czymś innym, o późniejszych latach i można uznać, że bohaterka dorosła z czasem. Ten to bajka o 16-letniej księżniczce, która bardziej mi przypomina "Królewnę Śnieżkę" Disneya niż "Ludwika" Viscontiego. Nie nazwałabym "Sissi" dramatem (raczej melodramatem), bo nawet gdyby ta produkcja była bardziej przyziemna, to nie ma w niej wielu dylematów (więcej jest już we wspomnianej animacji). Jako film historyczny też jest oderwany od rzeczywistości. Mimo wszystko obejrzałam i z kolejnymi częściami też się zapoznam, chociaż już wiem, że mogę się spodziewać lekkiej i mało realistycznej historii.

Bubusiek 2006-08-08 10

Sissi jednym z najlepszych filmów kostiumowych!!! – Wspaniała sceneria,zabawne dialogi,mistrzowska gra aktorska…to wszystko składa się na arcydzieło opowiadające o losach Cesarzowej Austrii :) Polecam Każdemu :)

Kasiurka Bubusiek 2007-07-05

Zgadzam się w pełni, to wspaniały film, z resztą tak jak pozostałe jego części. Bardzo chciałabym mieć wszystkie filmy o Sissi w domu, ale w Polsce to chyba nieosiągalne.

Współtworzą