Państwo Smith wiodą nudne życie w swoim eleganckim domu na przedmieściu. Są razem od kilku lat i powoli popadają w małżeńską rutynę. Spotykają się właściwie tylko na obiadach, a jedyne zdania, jakie wymieniają to uwagi na temat sosów. Łączy ich coraz mniej. Ale czy kiedykolwiek wiedzieli o sobie wszystko? Czy wiedzą, że współmałżonek jest płatnym mordercą?
Uwielbiam kino. Moim ulubionym aktorem jest Johnny Depp, aktorką Reese Witherspoon, Sarah Michelle Gellar oraz Rachel McAdams. Poza zajęciami obowiązkowymi jeżdżę na rolkach oraz gram w tenisa. To są moje pasje.

Kino na wysokim poziomie... 8

Brad Pitt i Angelina Jolie w jednym filmie? Tak, i za to duży plus. Oboje znakomicie wcielili się w swoje role. Scenariusz oparto na serialu pod tym samym tytułem. Było do przewidzenia, że "Mr. & Mrs. Smith" będzie ogromnym sukcesem kasowym.

Mr. & Mrs. Smith (2005) - Angelina Jolie

John i Jane Smith to z pozoru zwyczajne małżeństwo; z długoletnim stażem. Jednak tak naprawdę niczego o sobie nie wiedzą. Przypadkowo dowiadują się, że każdy z nich jest płatnym zabójcą. Gdy dostają na siebie zlecenia od swoich przełożonych zaczyna się prawdziwa zabawa. Mamy tu dobrze wykonane zdjęcia, świetne efekty specjalne oraz, co najważniejsze, dobry scenariusz. Wszystko jest wykonane na naprawdę wysokim poziomie. Mamy tu do czynienia ze świetną obsadą: Angelina Jolie i Brad Pitt występujący w głównych rolach, na dalszym planie, znanego raczej z seriali, Adama Brody'ego oraz znanego głównie z komediowych produkcji Vinca Vaughna, który wprowadził nieco humoru do całości. Cała obsada solidnie wywiązała się ze swojego zadania.

"Mr. & Mrs. Smith" bardzo dobrze prezentują się ze strony wspomnianych już efektów specjalnych. Momenty, w których ktoś zostaje ranny pokazane są w naprawdę dobry sposób. Nie jest to kolejna "zwykła" hollywoodzka szmira tylko, w moim przekonaniu, bardzo dobry film, który nie zanudzi nikogo.

Mr. & Mrs. Smith (2005) - Angelina Jolie

Mimo gatunku, mieszanka komedii i akcji, nie jest to kolejny "zwykły" film. To coś więcej. Humor na wysokim poziomie, doszlifowane do perfekcji teksty. Z kolei jako film akcji trzyma w napięciu, i te wszystkie pościgi i strzelaniny... Ciągle jestem pod wrażeniem filmu. Z niecierpliwością czekam na więcej podobnych produkcji.

2 z 17 osób uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie
Komentarze do filmu 47
pajki_filmaniak 8

fajny film akcji też można się pośmiać na niedzielne rozluźnienie

ZSGifMan 7

Film całkiem dobry, właśnie odświeżyłem sobie go po latach, zapewne już któryś raz w HD, bo wydaje mi się, że już wcześniej widziałem jakiś czas temu w TV.                
Pierwszy raz film widziałem dawno temu, zapewne jesienią 2005, na komputerku żony u teściów, oglądaliśmy na nim, już wtedy starym rzęchu z 2001 roku, wiele ciekawych i teraz klasycznych filmów, a była to era DivX-a, sam jej środek podejrzewam nawet. Film całkiem miło się ogląda, nie pamiętam jak wcześniej, ale już mnie nie rażą brak realizmu i jakieś drobne idiotyzmy, film trzeba traktować jako fikcję dla rozrywki w czystej postaci i niejako pewien pastisz. Brad był jeszcze młody, miał bujną czuprynę, Angie nie miała wtedy jeszcze problemów zdrowotnych i w pełni miała czym 'oddychać' ;) Złote lata tej pary miały dopiero nadejść, czego chcieć więcej? Polecam, dobra rozrywka, a po latach i to prawie 14-tu dalej się podoba.      
     

angela21

9/10 – bardzo fajny film akcja cały czas się toczy:D

Rossellinique 8

Tyle razy to widziałam a za każdym razem oglądam z ogromną przyjemnością. Piękność, przystojniak, akcja i humor, czego chcieć więcej.

walek07 7

dobry, luźny film – pitt dla kobiet, dla facetó jolie i jest git :)

Więcej informacji

Proszę czekać…