Film, że mucha nie siada 2004

Reżyseria

Obsada

Uzupełnij obsadę dla tego filmu

Fabuła

Dodaj pierwszy opis

Gatunek
Animowany, Krótkometrażowy, Etiuda

Szczegóły

Kraj produkcji
Polska
Czas trwania
2 minut

Recenzje

Krótki, niemądry szorcik. 3
  • 2010-03-14
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Możliwe spoilery Film, że mucha nie siada to ok. 2 minutowy szorcik opowiadający o losach zuchwałej muchy, pragnącej zaimponować kolegom. W tym celu wykonuje ona szereg mniej lub bardziej skomplikowanych akrobacjii, by w końcu zapłacić za swą brawurę.

Pewnego niedzielnego popołudnia, nie mając wystarczająco dużo czasu, by zobaczyć pełnowymiarowy film, postanowiłem obejrzeć kilka ''krótkometrażówek''. Wybór padł min. na Film, że.... Nie zraziła mnie niska średnia ocen na fdb. Sądziłem, że "dzieło" Michała Poniedzielskiego jest warte tych dwóch minutek. Niestety, nic bardziej mylnego.

Na pierwszy rzut oka, pozycja wyglądała ciekawie. Oto mała muszka z gracją przelatuje przez dziurkę od klucza, co ukazuje nam przyjemna dla oka, niekonwencjonalna animacja. Owad dźwięcznie podlatuje do towarzyszy i, jak wcześniej wspomniałem, stara się im zaimponować. Całość niesie jednak, oklepane, banalne przesłanie (brawura nie popłaca).

I tu nasuwa się pytanie: Po co ten film nakręcono? Przecież widzieliśmy to już setki razy wcześniej!

Po spojrzeniu na ocenę, którą wystawiłem stawiamy pytanie nr 2: Czemu jednak Film, że... dostał u mnie tylko trzy "gwiazdki". Przecież z podanego tu opisu wynika, że jest to szorcik i owszem, nie z najwyższej półki, ale oscylujący w granicach mocnej "piątki".

Otóż gwoździem do trumny tego "dzieła" jest końcowa sekwencja, w której mucha , używając kolokwializmu, "wrzuca" na wszystko i wszystkich. Oczywiście, poziom tych "wrzut" plasuje się w kategorii znanej powszechnie jako ''poniżej krytyki''.

I dlatego z żalem (a może satysfakcją?) stawiam lekko naciąganą ''trójkę''.

1 z 6 osób uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 3

Avatar square 200x200

angela21 2014-06-08

10/10 – krótki na zły humor do poprawienia;) można się pośmiać, jednak przedstawia codzienną rzeczywistość

Asmodeusz 2010-03-16 6

filmik całkiem, ale recka wymiata – Trzeba przyznac użytkownikowi GstV, że wykazał się nie lada brawurą, pisząc recenzje do 2 minutowego filmiku, co do do samej produkcji to żadna rewelka, ale 2 minuty można zmarnować.

Redox 2010-02-18 2

2/10 – Marna kupka z tego szorcika. A doszukiwanie się tutaj jakiegoś drugiego dna to przesada…

Współtworzą