Film oparty na faktach. Opowiada on historię byłego najemnika armii Stanów Zjednoczonych. John W. Creasy (Denzel Washington) męczony wydarzeniami z przeszłości przyjmuje pracę ochroniarza małej dziewczyki Lupity (Dakota Fanning), której rodzice boją się porwania córki. Po pewnym czasie dziewczynka pokazuje mu nowe życie i sprawia, że Creasy znów staje się szczęśliwy. Gdy Lupita zostaje porwana, jej ochroniarz poprzysiąga dopaść każdego, kto jest za to odpowiedzialny.

Każdy może odnaleźć sens swojego życia... 10

Człowiek w ogniu powstał w oparciu o opowieść pióra A. J. Quinnell'a o tym samym tytule. Film ten opowiada historię Johna Creasy'ego (Denzel Washington), zmęczonego życiem byłego żołnierza z brygady antyterrorystycznej. Przyjaciel Creasy'ego z Meksyku - Rayburn (Christopher Walken) załatwia mu posadę ochroniarza dla dziewięcioletniej Pity Ramos (Dakota Fanning), córki meksykańskiego businessmana, Samuela Ramosa (Marc Anthony) oraz amerykanki Lisy Ramos (Radha Mitchell).

Człowiek w ogniu (2004) - Denzel Washington

Stroniący od ludzi Creasy, zbudował wokół siebie gruby mur obojętności, którego zdawało by się nikt nie zdoła pokonać, jednak dla małej Pity nie ma rzeczy niemożliwych - przedrze się przez owy mur, choćby miała własnymi rękoma kopać pod nim przejście. Jak można się domyślić, pokonanie tego muru nie zajmie małej dużo czasu, a na jego gruzach Creasy odnajdzie sens swojego życia, który niedługo potem odbiorą mu porywacze, ciężko przy tym raniąc samego Creasy'ego... Po dojściu do siebie, przepełniony niejako ojcowską miłością do Pity, w pojedynkę rozprawi się z całą mafią odpowiedzialną za porwanie małej, zabijając bez mrugnięcia okiem.

Pomimo iż treść samego filmu nie jest tutaj jakimś novum, to warto podkreślić, że główną rolę postawiono w nim na emocje. Jeśli jesteś bardzo wrażliwą osobą, to na pewno dostrzeżesz coś więcej jak wystrzelone pociski, krew i efektowne wybuchy... Największymi plusami tego filmu są niewątpliwie doskonała reżyseria, którą zapewnił nam Tony Scott, świetna gra aktorska, wyśmienity montaż, meksykańska sceneria oraz to, co idealnie współgra z resztą, czyli mistrzowska ścieżka dźwiękowa autorstwa Harry'ego Gregsona-Williamsa.

Człowiek w ogniu (2004) - Dakota Fanning

Tytuł ten na pewno nie jest kolejną szarą produkcją, którą po obejrzeniu jest łatwo zapomnieć. Film wzrusza ale także przeraża... przeraża tym, do czego zdolny jest człowiek, gdy odbierze się mu coś, co bardzo kocha.

6 z 9 osób uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 13

ana481516 7

Mocne 7,ale tylko 7.Momentami męczy długością i jest przewidywalny. Genialna rola Dakoty,porządna Radhy a Denzel jak to Denzel,zawsze dobry w kinie sensacyjnym

Simon_Says 10

Śmiem twierdzić, że to szczytowe osiągnięcie Scotta. Tak jak Michael Mann w Zakładniku pięknie wykorzystał tv kamerę i ujęcia z ręki, które we Wrogach już tak nie zagrały, tak tutaj personalne filtry do kamery były cudowne, ale też już w Domino to był przesyt.

Justyna007 7

[7/10] Dobry – Supermen.

Maciek_Przybyszewski 6

Dobry, ale … – Generalnie film dobry, ale bardziej mimo wszystko podobał mi się pierwowzór ze Scottem Glennem w roli głównej. Denzel jest świetny, ale Glenn ma większą charyzmę.

Simon_Says Maciek_Przybyszewski 10

@Maciek_Przybyszewski Jesteś debilem!!! Skończonym i uformowanym.

barteckidg

co tu wiecej mówic ten film jest świetny ?;p a ja musze powiedzieć ten film jest najlepszy !!:D – .

Proszę czekać…