AVH: Alien vs. Hunter 2007

W pobliżu małego miasteczka rozbija się statek kosmiczny, z którego uwalniają się dwa krwiożercze potwory. Jakiś czas później za obcymi, wyrusza kosmiczny łowca, wyposażony w supernowoczesną broń i pancerz. Przypadkowo w ich pojedynek miesza się grupka ziemian, którzy stają się celem zarówno dla łowcy jak i potworów.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

William Katt
jako Lee
Dedee Pfeiffer
jako Hilary
Wittly Jourdan
jako Tammy
Randy Mulkey
jako Valentine
Jennifer Couch
jako Freckles
Jason S. Gray
jako Garrison
John Murphy Jr.
jako Figgus
Kevin Kazakoff
jako Dwa Palce
Philip Bak
jako Javier
Josh Tessier
jako Styles

Fabuła

W pobliżu małego miasteczka rozbija się statek kosmiczny, z którego uwalniają się dwa krwiożercze potwory. Jakiś czas później za obcymi, wyrusza kosmiczny łowca, wyposażony w supernowoczesną broń i pancerz. Przypadkowo w ich pojedynek miesza się grupka ziemian, którzy stają się celem zarówno dla łowcy jak i potworów. Asmodeusz

Gatunek
Sci-Fi
Słowa kluczowe
krew, morderstwo, obcy, ucieczka zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2007-12-18 (świat)
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
85 minut

Recenzje

AVH: Alien vs. Hunter, czyli jak zmarnować półtorej godziny. 3
  • 2010-09-21
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Możliwe spoilery Od kilku lat studio Asylum zasypuje nas różnego typu produkcjami, będącymi mniej lub bardziej udanymi przeróbkami kasowych hitów. Tym razem na warsztat trafiły dwa klasyki sci-fi, Predator i Obcy.

AVH to oczywiście typowy przykład filmu w/w wytwórni. Jak zwykle fabuła zakłada, że w pobliżu jakiejś bliżej nieokreślonej mieściny w USA, rozbija się statek kosmiczny. Szybko okazuje się, że jego pasażerami były mało przyjazne dla nas stworki, które od tej chwili z zamiłowaniem polują na napotkanych ludzi. Wszystko komplikuje nieco pojawienie się kosmicznego łowcy, szukającego kreatur i oczywiście miejscowych.

Żenujący w tej produkcji jest poziom aktorstwa. Większość bohaterów pląta się bez celu, dokonując coraz to głupszych decyzji, skutkujących śmiercią. Już na pierwszy rzut oka widać, że niemal cała obsada mało wie o swoim zawodzie. Najgorsza jest jednak grupka twardzieli, strzelająca niewiadomo do czego, by za chwilę umrzeć z okrzykiem na ustach.

Niestety nie lepiej sprawa ma się z łowcą i potworami. Ten pierwszy rusza się jak konserwa na nogach, a jedyne co mógłby upolować to nieruchomy słoń. Stworki może nie są czymś nadzwyczajnym, ale w mnogości tego typu projektów ujdą.

Totalny kicz to również cześć dekoracji. Supernowoczesny statek kosmiczny, wygląda w środku jak konstrukcja rodem z zimnej wojny. Broń laserowa równie dobrze, mogłaby być zastąpiona pistoletami na wodę. Zamiast miasteczka producenci zaserwowali jedynie dwa rozsypujące się domki.

Mimo nieukrywanego zamiłowania do tego typu filmów, AVH całkowicie mnie rozczarował. Ten budżet można było spożytkować znacznie lepiej, a w takiej formie to niestety strata czasu. Pozostaje jedynie niesmak po seansie.

2 z 3 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 1

Avatar square 200x200

FatShopen 2010-01-09 1

. – 0/10. MediaMarkt miał kiedyś takie hasło reklamowe: powinni tego zabronić.

Współtworzą