Serial filmowy o bohaterskich przygodach wojennych oficera polskiego wywiadu, działającego pod kryptonimem J-23. Przystojny Polak wygrywa II wojnę światową, wykrada najgłębsze tajemnice Rzeszy, kpi z wysiłków niemieckiego kontrwywiadu, ośmiesza gestapo. W trudnej, niebezpiecznej służbie posługuje się przebiegłością, wdziękiem wobec dam, czujnym okiem, mocnymi pięściami i ciętym słowem. Wkrótce awansuje do stopnia kapitana, a nawet odznaczony zostaje niemieckim Żelaznym Krzyżem.
Odcinki 18 dodaj odcinek
Sezony
Lata
Polak – Stanisław Kolicki – ucieka z obozu w Królewcu na stronę radziecką. Przekazuje Rosjanom informacje o koncentracji wojsk niemieckich. Kolicki jest łudząco podobny do niemieckiego oficera schwytanego przez Rosjan. Wywiad radziecki wysyła więc młodego Polaka z dokumentami jeńca, kapitana Hansa Klossa, na stronę niemiecką. Wkrótce Kolicki-Kloss zostaje członkiem sztabu dywizji. Jednocześnie organizuje siatkę wywiadowczą. Po krótkim okresie czasu gestapo wykrywa radiostację. W walce ginie cała jej obsługa. J-23 pozoruje własną śmierć i ucieka na stronę radziecką. Rosjanie przygotowują więc kolejny plan… W efekcie Staszek zostaje oficerem Abwehry – niemieckiego wywiadu wojskowego. Agent J-23 rozpoczyna swoją pracę. Jak do tego doszło?
Rok 1942. Kloss jedzie do Gdańska, aby wyjaśnić okoliczności śmierci szefa tutejszej siatki, Kopkego i spotkać się z jego następcą. Wspólnie z Georgiem, jednym z członków grupy, próbują znaleźć winnego śmierci dotychczasowego szefa. Kolejno sprawdzają wszystkich członków siatki. Zaczynają podejrzewać Ingrid Heisser, właścicielkę kawiarni. SD dowiedziało się, że miejscem spotkań grupy jest hotel „Excelsior” Po śmierci Kopkego umieściło tam swojego agenta. O umówionej porze do pokoju von Hagena w hotelu przychodzi Ingrid Heisser – to ona jest nowym szefem siatki. Kobieta ginie jednak z ręki Löblera – dyrektora hotelu. Powstaje pytanie – dlaczego?
Rok 1942. Hans Kloss dowiaduje się, że Niemcy uwięzili naukowca Pulkowskiego, który przed wojną zajmował się badaniami nad nowym typem silnika odrzutowego. Szef fabryki zbrojeniowej Erwin Reil próbuje namówić wynalazcę do współpracy z Niemcami. Kloss musi odbić Pulkowskiego i przerzucić go za linię frontu. Na terenie zakładu dokonano dywersji, śledztwo prowadzi Brunner. Na uroczystym przyjęciu Kloss poznaje prestidigitatora Rioletto. Polak Kazik zostaje przyłapany przez Glaubela na rysowaniu planów fabryki. Niemiec twierdzi, że jest antyfaszystą. Chce, aby Polak wprowadził go do siatki. Łatwowierny Kazik naprowadza Gestapo na mieszkanie szefa siatki – Edwarda. Gestapowcy urządzają w tym lokalu kocioł. Co stanie się z Klossem?
Hans otrzymuje rozkaz usunięcia angielskiego szpiega działającego na terenie konsulatu III Rzeszy w Istambule. Na miejscu kontaktuje się z madame Rose, właścicielką „Café Rose”, w rzeczywistości członkiem siatki wywiadowczej. Kloss dowiaduje się od niej, że poza agentem angielskim w konsulacie pracuje także skorumpowany urzędnik. Jest nim Witte, radca handlowy konsulatu. Witte sądzi, że Kloss przyjechał, aby pozbawić go stanowiska, chce wręczyć mu łapówkę. Pomaga mu w tym handlowiec Christopulis. Podczas przyjęcia w ambasadzie zostaje nagle zamordowana madame Rose…
Rok 1943. Do Warszawy przyjeżdża z córką profesor von Hennig, zajmujący się badaniami nad nową bronią. Do jego ochrony przydzielony jest Ruppert, który przed wojną był agentem polskiego wywiadu. Szantażem zmuszony jest do odnowienia współpracy; ma zrobić zdjęcia projektów profesora. Siatka wysyła na spotkanie z Ruppertem łączniczkę Annę. Gestapo szybko odkrywa podwójną grę Rupperta. Postanawia za jego pomocą zlikwidować ludzi z ruchu oporu. Ruppert wraz z agentami Gestapo czeka na Annę. W ostatniej chwili Klossowi udaje się ją ostrzec. Gestapo żąda, aby Ruppert odnalazł Annę. Kloss sam stara się zdobyć plany von Henninga. Zaprzyjaźnia się z córką profesora. W czasie intymnego spotkania chce ją uśpić, ale dziewczyna jest czujna i bierze go na muszkę. Nieoczekiwanie nadchodzi pomoc…
Rok 1943. Podczas kolacji kończącej polowanie w majątku hrabiego Wąsowskiego, oficer gestapo Dibelius przypadkowo odkrywa w łazience skrytkę. Znajdują się w niej mikrofilmy. Hrabia zostaje aresztowany. Jego sprawą mają się zająć Kloss i oficer SS – Lohse. J-23 dowiaduje się, że hrabia jest starym współpracownikiem polskiego wywiadu. Postanawia wykorzystać sytuację. Chce, aby Wąsowski w czasie przesłuchań obciążył możliwie jak największą liczbę Niemców – zbrodniarzy wojennych. Hrabia przystaje na propozycję Klossa i opowiada przesłuchującym o „spisku” na życie Himmlera, w który wplątuje kolejne osoby, m.in. generała Wierlingera. Gestapowcy rozstrzeliwują generała, pozorując wyrok polskiego podziemia. Spisek zdaje się nie mieć końca…
Rok 1943. Współpracowniczka brytyjskiego wywiadu, Ewa Fromm, wykonuje zdjęcia planów Wału Atlantyckiego. Kasetkę z mikrofilmem chowa za portretem wiszącym w budynku ministerstwa. Po wyjściu z budynku zostaje aresztowana. Torturowana zgadza się współpracować z Abwehrą, wyjawia m.in. miejsce skrytki, ale mikrofilmu już tam nie ma. Abwehra domyśla się, że agentem jest ktoś pracujący w ministerstwie. Kloss wraz z major Hanną Bosel zostaje wysłany do miejscowości Lisko-Zdrój, gdzie Bosel, udając Ewę Fromm, ma skontaktować się z przybyłym z Anglii „Kornelem”. „Kornel” powinien wrócić na wyspę z fałszywymi planami Wału. Kloss ma odnaleźć i zlikwidować prawdziwego agenta brytyjskiego…
Rok 1943. Pod nadzorem inżyniera Meiera w kieleckiej fabryce przeprowadzane są próby nowego czołgu. Za bezpieczeństwo konstruktora odpowiedzialny jest Kloss. Hans zdobywa plany czołgu, prosi centralę o zbombardowanie poligonu i fabryki. Meldunek o dokładnym terminie bombardowania miał przekazać łącznikowi polskiej organizacji podziemnej, dentyście Sokolnickiemu, który został aresztowany. Postanawia więc osobiście przekazać informacje dotyczące planowanej akcji „Bartkowi”, dowódcy oddziału partyzanckiego AL. J-23 dociera do oddziału, ale nie zastaje jego dowódcy. Przypadkowo zostaje rozpoznany jako niemiecki oficer. Znalezione przy nim papiery też świadczą przeciwko niemu…
Rok 1943. Do Warszawy jedzie z meldunkiem Joanna, łączniczka podziemia. Przeczuwa, że może zostać aresztowana, i przekazuje wiadomość Wackowi Słowikowskiemu. Wacek również nie dostarcza meldunku. Kloss podejrzewa, że Joanna podczas przesłuchania zdradziła adres kontaktowy, a w miejsce Słowikowskiego Niemcy podstawili sobowtóra…
Rok 1944, Kraków. Gestapo namierza radiostację działającą w mieszkaniu krawca Skowronka. Krawiec zgadza się współpracować z Niemcami. Nie wie o tym łączniczka Stasia i przekazuje Skowronkowi meldunek od Klossa. Kierujący akcją Stadtke zamierza schwytać J-23. Wysyła fałszywy meldunek wzywający agenta na spotkanie z przedstawicielem „Centrali”. Kloss dowiaduje się jednak o prowokacji…
Rok 1944. Kloss jedzie do Saint Gilles, aby zorganizować odbicie aresztowanego Bogdana. Podróż się przedłuża, jego pociąg zostaje zbombardowany. W Normandii czeka na Klossa francuski partyzant Hubert Ornell. W oznaczonym dniu do miasta przybywa jednak inny oficer niemiecki – porucznik von Vormann. Nieświadomy podstępu Ornell właśnie jemu zdradza hasło, a potem umiera w więziennym szpitalu. Vormann, domyślając się, że z partyzantami współpracuje niemiecki oficer, urządza zasadzkę, w którą wpada Kloss. Vormann zaczyna go szantażować…
Rok 1944. Do Berlina wyrusza łączniczka z bardzo ważnymi wiadomościami, które ma przekazać szwedzkiej aktorce, Christin Kleid. Christin jest w rzeczywistości podwójną agentką. Współpracuje z gestapo, mszcząc się na polskim podziemiu za śmierć narzeczonego, niemieckiego oficera, który zginął w Warszawie. Hans otrzymuje zadanie zabicia Christin, ale idąca na spotkanie z Klossem aktorka zostaje porwana. Szuka jej zarówno Kloss, jak i gestapo…
Rok 1944. Brytyjski wywiad interesuje się nową niemiecką bronią, „promieniami J” – koncentratorem wiązki światła. Niestety, ich agent wpada. Przesłuchują go Lohse i Kloss. Rewelacje o nowej broni Kloss chce przekazać „Centrali”. Traci jednak z nią kontakt i musi działać na własną rękę…
Rok 1945. Polscy partyzanci bez powodzenia próbują wysadzić most, który ma wielkie znaczenie dla Niemców. Centrala żąda zniszczenia go przed ruszeniem frontu. Do miasteczka, w którym stacjonują Kloss i Brunner, przyjeżdża młodzieńcza miłość prawdziwego Klossa – Edyta Lausch. Dziewczyna odnawia znajomość z Hansem, umawia się z nim na zabawę sylwestrową. J-23 obawia się tego spotkania. Edyta zauważyła, że Kloss bardzo się zmienił, i może go zdekonspirować. Odżywa w niej jednak dawne uczucie…
Więcej informacji

Proszę czekać…