CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku 7.3

Gdzie na świecie może dojść do bardziej nieprawdopodobnych tajemnic kryminalnych, jeśli nie w mieście, które nigdy nie śpi i nigdy nie odpoczywa? W mieście, w którym żyje ponad 8 milionów ludzi wszystkich ras, narodowości i religii, pracy dla detektywów jest naprawdę dużo. W tej wybuchowej mieszance pracuje drużyna, która posługując się bardzo nowoczesnym sprzętem wierzy, że każdy ma jakąś ciekawą opowieść i wszystko można połączyć, nawet na tak wielką skalę jaką jest Nowy Jork. Parze detektywów: Macowi Taylorowi (Gary Sinise) i pracoholiczce Stelii Bonaserze (Melina Kanakaredes) potrzebne będą doświadczenie, determinacja i pomoc kompetentnego zespołu.

Odcinki

Epilog 6x1 7.0

Wszyscy członkowie zespołu spotykają się w barze, by uczcić pamięć detektyw Angell. W pewnym momencie pod witrynę baru podjeżdża samochód z przyciemnianymi szybami. Siedzący w środku ludzie uchylają szybę i strzelają do ludzi będących w barze z broni automatycznej. Naboje rozbijają szybę i niszczą wszystko w środku. Ludzie rzucają się na ziemię, starając się znaleźć schronienie. Gdy huk wystrzałów cichnie, Mac rozgląda się w poszukiwaniu rannych. Zauważa płynącą po podłodze krew. Po tym wydarzeniu nikt nie może czuć się bezpieczny, a ktoś, kto czyha na życia członków zespołu, na pewno spróbuje ponownie.

Czarna lista 6x2 7.0

Mac zajmuje się sprawą dwóch morderstw, które pozornie nic nie łączy. Wkrótce dochodzi do wniosku, że zostały one popełnione przez tego samego, niezwykle przebiegłego hakera. Odkrywa również, że morderca oglądał śmierć swoich ofiar. Sprawa staje się bardzo osobista, gdy wychodzi na jaw, że haker przyglądał się również pracy Maka. Wkrótce śledczy odbiera tajemniczy telefon. Dzwoniącym jest odpowiedzialny za morderstwa haker. Przestępca drwi ze śledczego, co czyni tę sprawę jeszcze bardziej osobistą. Wkrótce Mac odkrywa motyw zbrodni.

40 47’N/73 58’W 6x3 7.0

Pewien człowiek krąży niespokojnie po pokoju, zatrzymuje się i kreśli notatkę. Jej treść to: „Przepraszam". Potem tworzy pętlę z przygotowanej wcześniej liny. Następnego dnia, na wyspie Ellis, zostaje znalezione ludzkie ciało powieszone na jednym z korytarzy. Wisielcem jest Dario Gonzales, który był stróżem nocnym na wyspie. Notatka, którą znaleziono przy zwłokach, głosiła: „Nie powinienem był próbować zarabiać szybkich, łatwych pieniędzy. Przepraszam". Na pierwszy rzut oka śmierć wydaje się samobójstwem. Jedyną zagadką jest sprawa telefonu, który zmarły odebrał od żony. Czas zgonu denata potwierdzono na okolice godziny trzeciej w nocy, tymczasem jego żona przysięga, że dzwoniła do niego około ósmej rano.

Śmiertelny rozrachunek 6x4 7.0

Pewna kobieta o imieniu Deborah morduje z zimną krwią mężczyznę i oddaje się w ręce policji. Niezwykłe zachowanie morderczyni wzbudza podejrzenia policjantów. Śledztwo wykazuje, że kobieta kłamie. Ślady DNA znalezione na miejscu zbrodni należą do innej osoby. Zespół postanawia przyjrzeć się ofierze. Ciało mężczyzny o imieniu Kevin zostaje poddane autopsji. Haylen bada dokładnie miejsce zbrodni i stwierdza, że nie było tam nikogo innego niż podejrzana i ofiara. Śledczy muszą odkryć, co jest prawdą, a co kłamstwem w tej zawiłej sprawie.

Wojenne blizny 6x5 7.0

Mac i jego ekipa muszą pomóc pewnej tancerce przypomnieć sobie wydarzenia, które miały miejsce przed śmiercią jej chłopaka. Mężczyzna zmarł w ich pokoju hotelowym po tym, jak wygrali znaczną sumę pieniędzy w ulicznych zawodach tanecznych. Muszą również dowiedzieć się, czemu menedżer hotelu nie pomógł kobiecie, gdy ta wzywała go dzwonkiem, i czemu pieniądze pozostały nietknięte.

Mnie się to również przydarzyło 6x6 7.0

Dyrektor firmy zajmującej się oprogramowaniem komputerowym wykrwawia się na ulicy. Okazuje się, że Hawkes miał styczność ze zmarłym wcześniej tego samego dnia, jednak uznał, że mężczyzna jest po prostu pijany. Ekipa musi podjąć się śledztwa, które zaprowadzi ich w świat „sploshingu" - praktyki seksualnej związanej z jedzeniem.

Gaz do dechy 6x7 7.0

Odcinek, którego fabuła łączy ze sobą wszystkie trzy seriale CSI. Z początku wydawało się, że to zwykły wypadek samochodowy. Jednak splot wydarzeń prowadzi do morderstwa i nielegalnego pobierania organów. Ekipy z Nowego Jorku, Las Vegas i Miami muszą połączyć siły, by odnaleźć zaginione kobiety oraz odkryć, kto stoi za przerażającą jatką.

Kukułcze gniazdo 6x8 7.0

Z nowojorskiego mostu spada ciało. Niedaleko zwłok bohaterowie odnajdują wskazujący na wschód kompas. Orientują się, że powrócił seryjny morderca Hollis Eckhart (w tej roli Skeet Ulrich). W międzyczasie nikt nie może skontaktować się z detektywem Flackiem, który wciąż nie może uporać się z tym, że Angell nie żyje.

Manhattańskie przesilenie 6x9 7.0

Manhattanenge, czyli przesilenie manhattańskie, ma miejsce dwa razy do roku. Zachodzące słońce znajduje się wtedy dokładnie na linii wschodnią-zachodnich arterii miasta. Ten fenomen odgrywa ważną rolę w sprawie, której podejmują się bohaterowie. Danny i Flack pracują razem po raz pierwszy od strzelaniny. Życie właściciela sklepu wisi na włosku. Mac odnajduje kluczowy dowód, który pomoże mu namierzyć seryjnego mordercę.

Dom śmierci 6x10 7.0

W opuszczonym przed 90 laty apartamencie na Manhattanie ekipa śledcza odkrywa zmumifikowane zwłoki. Policję wezwał przerażony mężczyzna, utrzymujący, że jest na miejscu i ktoś próbuje go zabić, lecz po dzwoniącym nie ma ani śladu. Czy zespół Maca Taylora zdoła wyjaśnić tajemnicę właściciela lokalu, nim zginie niewinny człowiek?

Druga szansa 6x11 7.0

CSI odkrywa intrygę ubezpieczeniową, gdy bezdomny, któremu udało się odmienić los zostaje znaleziony martwy. Wkrótce okazuje się, że wystawiono na jego nazwisko polisę na życie wartą dwa miliony dolarów. Jeszcze trudniejsza okazuje się zagadka śmierci drugiej osoby, która padła ofiarą kradzieży tożsamości.

Wymiar sprawiedliwości 6x12 7.0

Oskarżony o brutalne morderstwo nastolatki mężczyzna zostaje zwolniony za kaucją, gdy rozprawa zostaje przerwana przez Stellę, która odkryła nowe, niepokojące dowody w sprawie. Mac zostaje wplątany w życie prywatne wieloletniego przyjaciela. Czy sprawcę uda się doprowadzić przed oblicze sprawiedliwości?

Piłka w grze 6x13 7.0

CSI bada okoliczności śmierci ponętnej gwiazdy drużyny bieliźnianego futbolu amerykańskiego, w której krwi odkryto śladową obecność lidokainy. Jej trener był w przeszłości zamieszany w doping, w drużynie panowała bardzo ostra konkurencja, a do tego w sprawie pojawiają się wątki chirurgii plastycznej. Ekipa śledcza musi rozwikłać skomplikowaną sieć powiązań i sprzecznych interesów.

Krwista miłość 6x14 7.0

W parku zostaje odnalezione ciało młodej kobiety z odgryzionym uchem. Śledztwo naprowadza zespół na trop kultu wampirów, do którego należała ofiara. W trakcie dochodzenia głównym podejrzanym staje się przywódca sekty, w którego mieszkaniu detektywi odnajdują narzędzie zbrodni. Jednak zdjęcia wykonane przez ofiarę zmuszają zespół do dalszych poszukiwań.

Formuła 6x15 7.0

W trakcie rajdu pokazowego na ulicach Manhattanu umiera legenda wyścigów samochodowych, a wszystkie poszlaki skłaniają śledczych ku przeświadczeniu, że mordercy należy szukać w otoczeniu pasjonatów Formuły 1. Przełomem w śledztwie okazuje się zapis z kamery przemysłowej, który naprowadza detektywów na trop sprawców wypadku. Kolejne poszlaki zmuszają jednak detektywów do zmiany zdania i kierują ich uwagę na kogoś innego.

Zasada nieoznaczoności 6x16 6.5

W nowojorskim hotelu zostają znalezione ciała czterech osób, a główne podejrzenie pada na młodego mężczyznę, przyjaciela dwóch ofiar, który spaceruje ulicami miasta z siekierą w ręku. Śledczy badają powiązania pomiędzy dwiema kobietami, które pracowały dla lokalnego dilera narkotyków i powoli odtwarzają zdarzenia, jakie miały miejsce w hotelowym pokoju.

Żyła złota 6x17 7.0

W przeddzień obchodów uroczystości z okazji Dnia Patryka dochodzi do dwóch brutalnych morderstw. Jedną z ofiar jest dziennikarz śledczy Michael Paley, który pisze o lokalnym światku przestępczym przenikając do wnętrza kryminalnych organizacji. Dopasowując kolejne elementy układanki zespół wpada na trop firmy, która zajmuje się produkcją sztabek złota dla Departamentu Skarbu Stanów Zjednoczonych. Mac ma wreszcie okazje poznać tożsamość kobiety, z którą prowadził od dłuższego czasu niecodzienną korespondencję.

Spoczywaj w pokoju, Marino Garito 6x18 7.0

Kobieta powiązana z niewyjaśnioną sprawą morderstwa, zostaje odkryta martwa. Dowody wskazują na to, że popełniła samobójstwo. Jednakże Stella, której to nie przekonuje, prowadzi śledztwo tak, jakby miała do czynienia z zabójstwem.

Odkupienie 6x19 7.0

Hawkes zostaje zamknięty w więziennej celi, w wyniku działań starego znajomego ekipy detektywów. Jedyną osobą, która może mu pomóc, jest więzień czekający na wyrok śmierci za morderstwo na jego siostrze.

Opowieści zza kulis 6x20 7.0

Na placu budowy, pod betonową płytą, znalezione zostają pogrzebane tam zwłoki mężczyzny przebranego w kostium gladiatora. Śledztwo doprowadza kryminologów do świata nielegalnych walk na śmierć i życie.

Nietypowi podejrzani 6x21 7.0

Mac bada sprawę strzelaniny, podczas której zginął 14-letni chłopiec, na oczach swojego młodszego brata.

Punkt widzenia 6x22 7.0

Gdy Mac odzyskuje siły po doznanym urazie, staje się świadkiem tajemniczej wymiany teczek, która prowadzi do morderstwa. Nieoczekiwanie, to zdarzenie doprowadza go do kontaktu z byłą dziewczyną, Peyton Driscoll.

Wakacyjny wypad 6x23 7.0

Shane Casey zostaje pojmany przez funkcjonariuszy policji, lecz wkrótce udaje mu się ponownie odzyskać wolność. Uciekinier pozostawia za sobą poszlaki dla pracowników laboratorium kryminalistycznego zaszyfrowane w banknocie. Wszystko wskazuje na to, że kolejnym jego celem może być Danny.