Czerwony Karzeł 7.5

W odległej galaktyce, trzy miliony lat świetlnych stąd, wchodzimy na pokład statku wydobywczego Czerwonego Karła. Jego załoga to Dave Lister, ostatni żyjący człowiek; Arnold Rimmer hologram jego kumpla, stworzenie, które powstało w kilka eonów w efekcie ewolucji z puchatego pupilka Listera; oraz Holly komputer pokładowy. Wszyscy oni próbują wrócić na Ziemię żeby wreszcie się wykąpać. W trakcie podróży w czasie i przestrzeni natykają się na Krytona paranoicznego robota. Gdyby nie alternatywne światy i pomysły Listera, mogłoby im się udać wrócić do domu jeszcze przed śniadaniem.

Odcinki

The End 1x1

Pracujący na statku należącym do Jowiszowej Korporacji Górniczej technik, Dave Lister zostaje skazany na 18 miesięcy w bezruchawce za przemycenie na pokład kotki. Kiedy Dave zostaje w końcu uwolniony dowiaduje się, że spędził w bezruchawce trzy miliony lat, a wszyscy pozostali członkowie załogi zginęli.

Future Echoes 1x2

Czerwony karzeł przekracza prędkość światła. Wkrótce na całym statku chwila obecna zaczyna mieszać się z echami z przyszłości.

Balance of Power 1x3

Pomimo dezaprobaty Rimmera, Lister chce iść na randkę z hologramem oficera nawigacji, Kristine Kochanski.

Waiting for God 1x4

Lister dowiaduje się, że jest mitycznym bogiem czczonym przez ludzi-koty. Tymczasem Rimmer sprowadza na pokład Czerwonego karła tajemniczą kapsułę.

Confidence & Paranoia 1x5

Lister choruje po tym jak wchodzi na skażoną część pokładu Czerwonego karła, gdzie chciał odnaleźć tarczę holograficzną Kochanskiej, którą ukrył przed nim Rimmer.

Me² 1x6

Rimmer wprowadza się do nowej kabiny razem ze swoim holograficznym duplikatem. Tymczasem Lister chce żeby Holly stworzył dla niego hologram Kochanskiej.