Czerwony Karzeł 7.5

W odległej galaktyce, trzy miliony lat świetlnych stąd, wchodzimy na pokład statku wydobywczego Czerwonego Karła. Jego załoga to Dave Lister, ostatni żyjący człowiek; Arnold Rimmer hologram jego kumpla, stworzenie, które powstało w kilka eonów w efekcie ewolucji z puchatego pupilka Listera; oraz Holly komputer pokładowy. Wszyscy oni próbują wrócić na Ziemię żeby wreszcie się wykąpać. W trakcie podróży w czasie i przestrzeni natykają się na Krytona paranoicznego robota. Gdyby nie alternatywne światy i pomysły Listera, mogłoby im się udać wrócić do domu jeszcze przed śniadaniem.

Odcinki

Trojan 10x1

Członkowie załogi Czerwonego Karła odkrywają opuszczony statek kosmiczny i postanawiają polecieć nim na Columbusa III, z którego otrzymali wezwanie o pomoc.

Fathers & Suns 10x2

Po tym jak załoga Czerwonego Karła dokonuje aktualizacji oprogramowania głównego komputera okazuje się, że statek zmienił kurs i leci prosto na słońce.

Lemons 10x3

Podczas próby zmontowania prysznica członkowie załogi Czerwonego Karła przypadkowo przenoszą się do 23 roku naszej ery. Szukając cytryn mających zasilić maszynę która umożliwi im powrót na statek spotykają mężczyznę o imieniu Jezus.

Entangled 10x4

Z powodu kwantowego splątania Kot i Kryten zaczynają wykonywać zgodnie wszystkie czynności. Tymczasem podczas gry w karty Lister przegrywa wahadłowiec i Rimmera.

Dear Dave 10x5

Lister znajduje się w dziwnym trójkącie miłosnym z dwoma mówiącymi automatami. Tymczasem Rimmer znajduje list od byłej dziewczyny Listera, z którego wynika, że Dave jest ojcem jej dziecka.

The Beginning 10x6

Kiedy Czerwony Karzeł zostaje otoczony przez wrogo nastawione Annihilatory oraz statek śmierci należący do Symulanta, załoga postanawia opuścić statek i ukryć się na pobliskiej asteroidzie.