Czerwony Karzeł 7.5

W odległej galaktyce, trzy miliony lat świetlnych stąd, wchodzimy na pokład statku wydobywczego Czerwonego Karła. Jego załoga to Dave Lister, ostatni żyjący człowiek; Arnold Rimmer hologram jego kumpla, stworzenie, które powstało w kilka eonów w efekcie ewolucji z puchatego pupilka Listera; oraz Holly komputer pokładowy. Wszyscy oni próbują wrócić na Ziemię żeby wreszcie się wykąpać. W trakcie podróży w czasie i przestrzeni natykają się na Krytona paranoicznego robota. Gdyby nie alternatywne światy i pomysły Listera, mogłoby im się udać wrócić do domu jeszcze przed śniadaniem.

Odcinki

Twentica 11x1

Załoga Czerwonego Karła trafia do alternatywnej wersji Ameryki, w której nowoczesne technologie są zakazane, co oznacza, że Rimmer i Kryten nie mają prawa istnieć.

Samsara 11x2

Lister i Kot zostają uwięzieni na pokładzie statku uwięzionego na dnie oceanu. Tymczasem Rimmer i Kryten odkryją, że statek znajduje się pod kontrolą mrocznej siły.

Give and Take 11x3

Szalony droid atakuje Listera i kradnie mu nerki. Wkrótce okazuje się, że jedyną osobą, która może zostać dawcą organów dla Davea jest Kot.

Officer Rimmer 11x4

Rimmer przypadkowo ratuje życie bio-drukowanego kapitana, za co w końcu dostaje wymarzony awans na oficera.

Krysis 11x5

Cierpiący na kryzys wieku średniego Kryten postanawia zmienić kolor swojej obudowy z szarego na czerwony. Tymczasem Lister i Rimmer zabierają Krytena na spotkanie z androidami z jego byłej załogi.

Can of Worms 11x6

Narcystyczny Kot zakochuje się do szaleństwa w Kociej damie, która ukrywa przed nim wielką tajemnicę.