Czerwony Karzeł 7.5

W odległej galaktyce, trzy miliony lat świetlnych stąd, wchodzimy na pokład statku wydobywczego Czerwonego Karła. Jego załoga to Dave Lister, ostatni żyjący człowiek; Arnold Rimmer hologram jego kumpla, stworzenie, które powstało w kilka eonów w efekcie ewolucji z puchatego pupilka Listera; oraz Holly komputer pokładowy. Wszyscy oni próbują wrócić na Ziemię żeby wreszcie się wykąpać. W trakcie podróży w czasie i przestrzeni natykają się na Krytona paranoicznego robota. Gdyby nie alternatywne światy i pomysły Listera, mogłoby im się udać wrócić do domu jeszcze przed śniadaniem.

Odcinki

Camille 4x1

Rimmer i Kryten ratują Camille, kobietę androida z rozbitego statku pasażerskiego. Wkrótce okazuje się, że nie jest ona tym, za kogo się podaje.

D.N.A. 4x2

Po wejściu na pokład opuszczonego statku dryfującego w głębokiej przestrzeni załoga Czerwonego Karła znajduje modyfikator D.N.A., który może zmodyfikować każdy żywy organizm.

Justice 4x3

Załoga Czerwonego Karła trafia na opuszczoną kolonię karną. Wkrótce okazuje się, że aby powrócić na statek wszyscy muszą przejść przez pole sprawiedliwości.

White Hole 4x4

Czerwony Karzeł znajduje się na kursie kolizyjnym z białą dziurą. Jedynym ratunkiem dla statku jest przywrócenie IQ Holly do normalnego poziomu.

Dimension Jump 4x5

Podczas wyprawy na ryby załoga Czerwonego Karła spotyka Arnolda "Acea" Rimmera, pilota wytypowanego do przetestowania statku mogącego przemieszczać się przez światy alternatywne.

Meltdown 4x6

Załoga Czerwonego Karła trafia na Waxworld, park rozrywki dla androidów, gdzie Lister i Kot zostają wzięci do niewoli przez Adolfa Hitlera.