Czerwony Karzeł 7.5

W odległej galaktyce, trzy miliony lat świetlnych stąd, wchodzimy na pokład statku wydobywczego Czerwonego Karła. Jego załoga to Dave Lister, ostatni żyjący człowiek; Arnold Rimmer hologram jego kumpla, stworzenie, które powstało w kilka eonów w efekcie ewolucji z puchatego pupilka Listera; oraz Holly komputer pokładowy. Wszyscy oni próbują wrócić na Ziemię żeby wreszcie się wykąpać. W trakcie podróży w czasie i przestrzeni natykają się na Krytona paranoicznego robota. Gdyby nie alternatywne światy i pomysły Listera, mogłoby im się udać wrócić do domu jeszcze przed śniadaniem.

Odcinki

Holoship 5x1

Rimmer zostaje uprowadzony przez holograficzną załogę holograficznego statku kosmicznego. Wkrótce Rimmer postanawia przyłączyć się do nowej załogi.

The Inquisitor 5x2

Załoga Czerwonego Karła spotyka inkwizytora, mechaniczną formę życia, która mianowała się sędzią, ławą przysięgłych i katem całej ludzkości.

Terrorform 5x3

Lister, Kryten, Cat i Holly wyruszają na sztuczny księżyc, na którym uwięziony został Rimmer. Wkrótce odkrywają, że księżyc to w rzeczywistości umysł Rimmera.

Quarantine 5x4

Po zbadaniu opuszczonego zespołu badawczego na lodowej planecie Lister, Kot i Kryten wracają na statek gdzie odkrywają, że Rimmer został zainfekowany elektronicznym wirusem.

Demons and Angels 5x5

Po nieudanym eksperymencie z maszyną duplikującą Czerwony Karzeł wylatuje w powietrze. Wkrótce załoga odkrywa, że maszyna wykonała dwie kopie statku.

Back to Reality 5x6

Załoga Czerwonego Karła trafia na statek oceaniczny, Esperanto. Wkrótce okazuje się, że wszyscy ludzie, który znajdowali się na pokładzie popełnili samobójstwo.