Czerwony Karzeł 7.5

W odległej galaktyce, trzy miliony lat świetlnych stąd, wchodzimy na pokład statku wydobywczego Czerwonego Karła. Jego załoga to Dave Lister, ostatni żyjący człowiek; Arnold Rimmer hologram jego kumpla, stworzenie, które powstało w kilka eonów w efekcie ewolucji z puchatego pupilka Listera; oraz Holly komputer pokładowy. Wszyscy oni próbują wrócić na Ziemię żeby wreszcie się wykąpać. W trakcie podróży w czasie i przestrzeni natykają się na Krytona paranoicznego robota. Gdyby nie alternatywne światy i pomysły Listera, mogłoby im się udać wrócić do domu jeszcze przed śniadaniem.

Odcinki

Tikka to Ride 7x1

Lister jest przygnębiony, gdy dowiaduje się, że zapasy curry zostały zniszczone podczas bitwy. W związku z tym załoga postanawia wykorzystać zapasową głowę Krytena żeby cofnąć się w czasie i sprowadzić curry z Ziemi.

Stoke Me a Clipper 7x2

Po uratowaniu księżniczki Bonjeli z rąk nazistów, ciężko ranny Ace Rimmer przybywa na pokład Starbuga, żeby przekonać Rimmera do przejęcia jego misji.

Ouroboros 7x3

Lister, Kot i Krytern natrafiają na drzwi, które prowadzą do innego wymiaru. Kiedy przez nie przechodzą spotykają załogę dowodzoną przez Kristine Kochanski.

Duct Soup 7x4

Kryten uważa, że Lister lubi Konchański bardziej niż jego i zaczyna być zazdrosny. Tymczasem na statku dochodzi do awarii głównego zasilania.

Blue 7x5

Tęskniący za Rimmerem Lister wspomina czas, który spędzili ze sobą i fantazjuje o powrocie przyjaciela. Tymczasem rywalizacja Krytena z Kochanski osiąga nowy poziom.

Beyond a Joke 7x6

Szukając nowej głowy dla Krytena załoga trafia na pokład opuszczonego statku, gdzie Kryten zostaje porwany przez symulanta.

Epideme 7x7

Załoga trafia na opuszczony statek, na którym znajdują jedną ocalałą osobę, byłą dziewczynę Listera, Caroline Carmen. Wkrótce Caroline zaraża Listera przerażającym wirusem.

Nanarchy 7x8

Podczas gdy Lister stara się pogodzić się z utratą ramienia, Kryten szuka swoich nanobotów, aby odbudować rękę Davea. Tymczasem załoga dowiaduje się, kto ukradł Czerwonego Karła.