Czerwony Karzeł 7.5

W odległej galaktyce, trzy miliony lat świetlnych stąd, wchodzimy na pokład statku wydobywczego Czerwonego Karła. Jego załoga to Dave Lister, ostatni żyjący człowiek; Arnold Rimmer hologram jego kumpla, stworzenie, które powstało w kilka eonów w efekcie ewolucji z puchatego pupilka Listera; oraz Holly komputer pokładowy. Wszyscy oni próbują wrócić na Ziemię żeby wreszcie się wykąpać. W trakcie podróży w czasie i przestrzeni natykają się na Krytona paranoicznego robota. Gdyby nie alternatywne światy i pomysły Listera, mogłoby im się udać wrócić do domu jeszcze przed śniadaniem.

Odcinki

Back in the Red: Part 1 8x1

Nanoboty odbudowują Czerwonego Karła wraz z całą załogą. Po powrocie na statek Lister, Kochansi, Kryten i Kot zostają uwięzieni w areszcie, gdzie mają oczekiwać na proces.

Back in the Red: Part 2 8x2

Licząc na awans, Rimmer używa na sobie wirus szczęścia, żeby zaimponować kapitanowi Hoillisterowi. Tymczasem Kryten zostaje przeprogramowany, natomiast Kochanski i Kot usiłują odnaleźć nanoboty.

Back in the Red: Part 3 8x3

Po ucieczce na pokładzie Niebieskiego Karła Lister, Kochanski, Kryten, Kot i Holly wyruszają na poszukiwanie nanobotów.

Cassandra 8x4

Lister, Rimmer, Kot, Kryten i Kochanski otrzymują zadanie zbadania statku kosmicznego rozbitego na oceanicznej planecie. Na pokładzie statku odkrywają Cassandrę, komputer, który może przewidzieć przyszłość.

Krytie TV 8x5

Kill Crazy przeprogramowuje Krytena. Tymczasem po wznowieniu procesu Rimmera i Listera okazuje się, że Kryten jest ich jedyną szansą na odzyskanie wolności.

Pete: Part 1 8x6

Lister, Rimmer, Kochanski, Kryten i Kot zostają zmuszeni do wzięcia udziału w meczu koszykówki, w którym mają zmierzyć się z drużyną strażników.

Pete: Part 2 8x7

Kryten przypadkowo zamienia należącego do Birdmana ptaka w tyranozaura. Tymczasem awaria na pokładzie Czerwonego Karła zatrzymuje wszystkich członków załogi w czasie.

Only the Good... 8x8

Na pokład Czerwonego Karła przedostaje się Mikrob, genetycznie zmodyfikowany wirusa żywiący się metalem. Wkrótce wirus zaczyna pożerać statek.