Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Sergei Yutkevich | ||
Jan Rutkiewicz
(drugi reżyser)
|
||
Krystyna Chilińska
(asystent)
|
||
Zbigniew Kociuba
(asystent)
|
||
Lucia Ochrimenko
(drugi reżyser)
|
||
Zinaida Altszuler
(współreżyser)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Sergei Yutkevich | ||
Yevgeny Gabrilovich | ||
Producenci | Ocena | |
Aleksandr Askinazi
kierownik produkcji
|
||
Marceli Nowak
kierownik produkcji
|
||
Jan Szymański
kierownik produkcji
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Maksim Shtraukh
Włodzimierz Ilicz Lenin
|
||
Anna Lisyanskaya
Nadzieżda Krupska, żona Lenina
|
||
Antonina Pavlycheva
Elizawieta Wasiliewna, matka Kruskiej
|
||
Ilona Kuśmierska
Ulka
|
7,2
|
|
Edmund Fetting
Jakub Hanecki
|
||
Vladimir Akimov | ||
Ludwik Benoit
Strażnik w nowotarskim więzieniu
|
10
|
|
Tadeusz Fijewski
Pisarz więzienny w Nowym Targu
|
7,7
|
|
Henryk Hunko
Strażnik w nowotarskim więzieniu
|
||
Gustaw Lutkiewicz
Sędzia śledczy
|
7,6
|
|
Kazimierz Rudzki
Ksiądz proboszcz w Poroninie
|
7,8
|
|
Jarema Stępowski
Józef Anhalt, właściciel foto-atelier "Souvenir" w Nowym Targu
|
||
Jerzy Moes
Dziennikarz w kinoteatrze
|
||
Jerzy Nowak
Oficer austriacki w parowozowni
|
||
Wojciech Rajewski |
6,0
|
|
Janusz Zakrzeński
Oficer w oknie pociągu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tadeusz Łomnicki
Włodzimierz Lenin (polski dubbing) (niewymieniony w czołówce)
|
8,1
|
|
Krzysztof Kalczyński
Andrzej, narzeczony Ulki
|
7,0
|
|
Zbigniew Skowroński
Matyszczuk, żandarm w Poroninie
|
||
Andrzej Jurczak
Legionista w parowozowni
|
||
Alfred Łodziński
Karczmarz
|
||
Bernard Michalski | ||
Ryszard Zaorski | ||
Antoni Żuliński
Pszczelarz
|
||
Janusz Sykutera
Oficer w oknie pociągu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jacek Gruca | ||
Wanda Jakubińska | ||
Elżbieta Jeżewska |
8,0
|
|
Nikolai Kashirsky | ||
J. Marchand | ||
A. Nowak | ||
Józef Nowak |
7,5
|
|
Andrey Petrov | ||
Aleksandr Potapov | ||
Andrzej Skupień | ||
Gennadiy Yukhtin | ||
Zdjęcia | Ocena | |
Jan Laskowski |
7,5
|
|
Boris Travkin | ||
Albert Rudachenko |
7,0
|
|
Kompozytorzy | Ocena | |
Adam Walaciński | ||
Kostiumy | Ocena | |
Lech Zahorski | ||
Olga Kruchinina | ||
Montaż | Ocena | |
Klavdiya Aleyeva | ||
Janina Kondzioła | ||
Muzyka | Ocena | |
Charakteryzacja | Ocena | |
Vladimir Yakovlev
charakteryzator
|
||
Roman Kęsikowski
charakteryzator
|
||
Scenografia | Ocena | |
Jan Grandys
scenograf
|
7,5
|
|
Teresa Gałkowska
współscenograf
|
||
Zdzisław Bek
współscenograf
|
||
Stefan Filipiak
współscenograf
|
||
Jan Niedzielski
współscenograf
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Józef Bartczak
dźwięk
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Albert Rudachenko
efekty specjalne
|
7,0
|
|
Boris Travkin
efekty specjalne
|
||
Marek Lusztig
efekty specjalne
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Leon Jankowski
kamerzysta (asystent)
|
||
Józef Kasprzak
kamerzysta (asystent)
|
||
Kazimierz Madejski
operator kamery
|
||
Ludwik Pełka
kamerzysta (asystent)
|
||
Antoni Wicherek
drygent
|
||
Wojciech Urbanowicz
fotosista
|
||
Paulina Artiemiewa
fotosista
|
Pozostałe
Proszę czekać…