Pamiętniki wampirów 7.9

Vampire Diaries to adaptacja bestsellerowej serii książek autorstwa L.J. Smith, których główną bohaterką jest Elena Gilbert (Nina Dobrev). Dziewczyna jest obiektem westchnień dwóch braci wampirów, dobrego (Paul Wesley) i złego (Ian Somerhalder), którzy rywalizują o jej duszę.

Odcinki

Sezony

Pobudka z potworem 6x11 8.0

Kai porywa Elenę i uczy się panować nad swoimi nowymi zdolnościami. Jo przygotowuje się do ceremonii połączenia się z Kaiem, a Caroline i Stefan szukają leku.

Modlitwa za konających 6x12 8.0

Sytuacja wokół ceremonii połączenia staje się coraz bardziej skomplikowana. Caroline otrzymuje potężny cios; szeryf Forbes walczy o życie.

Niczego nie żałowa 6x13 8.0

Następuje nagła zmiana planów Eleny względem urodzin Bonnie. Enzo każe Mattowi zaingerować w życie Sary, a Jeremy obmyśla plan ucieczki.

Zostań 6x14 8.0

Jeremy wspomina odchodzącą Elenę. Stefan pomaga Caroline w organizacji ostatnich dni życia jej matki. Enzo wpędza Sarę i Matta w kłopoty.

Pożegnanie 6x15 8.0

Elena zauważa, że Caroline zmieniła się po śmierci matki. Tyler i Matt analizują swoje wybory życiowe, a Kai zwraca się po pomoc do Jo.

Po równi pochyłej 6x16 8.0

Caroline stawia ultimatum, a czyn Stefana uruchamia niebezpieczną reakcję łańcuchową. Damon poznaje trudną do przyjęcia prawdę, a Sarah studzi emocje Enzo.

Ptak w złotej klatce 6x17 8.0

Elena pomaga Damonowi w próbie uwolnienia matki z więziennego świata 1903 r. Prezent od Bonnie irytuje Damona. Plan Enzo i Alarika wobec Caroline przynosi odwrotny efekt.

Nie potrafię tak kochać 6x18 8.0

Caroline i Stefan tracą wszelkie hamulce i sieją zamęt na kampusie, Damon chce ich powstrzymać. Podczas karaoke słychać fałsz.

Z miłości 6x19 8.0

Damon próbuje powiedzieć Elenie o lekarstwie na wampiryzm, lecz powstrzymuje go strach przed ewentualną stratą ukochanej. Stefan usiłuje różnymi sposobami przywrócić człowieczeństwo Caroline.

Poświęcenie 6x20 8.0

Damon i Stefan organizują Alaricowi huczny wieczór kawalerski, zaś Bonnie i Elena świętują z Jo jej wieczór panieński. Zakochani Elena i Damon przeżywają wspólnie niezwykłe chwile. Enzo i Stefan chcą pomóc Lily.

Poślubię Cię pod bezchmurnym letnim niebem 6x21 8.0

Nadchodzi dzień ślubu Jo i Alarica, trwają ostatnie przygotowania koordynowane przez Caroline. Bonnie męczą nocne koszmary z Kai'em i Lily w roli głównej. Stefan na prośbę Eleny próbuje odwieść Damona od zażycia lekarstwa i ponownego zostania człowiekiem.

Stale o tobie myślę 6x22 9.0

Kai wydostaje się z więziennego świata i zjawia się na weselu Alarica i Jo, mszcząc się na całym zakonie Gemini. Specjalny rodzaj zemsty Kai zaplanował dla Bonnie: łączy jej życie z życiem Eleny, którą jednocześnie usypia. Elena może wybudzić się dopiero gdy Bonnie umrze. Tymczasem Tyler aktywuje na nowo swoją klątwę wilkołaka.

Dzień pierwszy z ponad dwudziestu dwóch tysięcy 7x1 8.0

Damon, Alaric i Bonnie wracają do Mystic Falls w chwili, kiedy Stefan i Caroline zawierają pakt z heretykami. Stefan szuka pomocy u kogoś z Brooklynu.

Nie pozwól mi odejść 7x2 8.0

Pakt zawarty z heretykami jest zagrożony. Damon i Stefan zatrzymują serce Matta, by uratować Caroline. Nie może ona jednak wrócić do Mystic Falls.

Wiek niewinności 7x3 8.0

Damon, Bonnie i Alaric wyruszają w podróż. Caroline poznaje pewne fakty z przeszłości Valerie. Na jaw wychodzą tajemnice, które rzutują na przyszłość.

Noszę twe serce z sobą 7x4 8.0

Damon pada ofiarą szantażu zaplanowanego przez Lily. Alaric musi działać szybko w kostnicy. Podczas imprezy w Halloween zostają zdemaskowani pewni goście.

Dalej żyć 7x5 8.0

Trzy lata później Bonnie żałuje swoich czynów z przeszłości. Damon przekazuje Valerie pewne kluczowe informacje o Stefanie. Kamień Feniksa ma moc bardziej niż śmiertelną.

Zemsta najlepiej smakuje na zimno 7x6 8.0

Spokój podczas imprezy organizowanej przez Lily przerywa kłótnia Damona i Stefana. Bonnie czeka szokująca przyszłość.

Najdroższa mamusia 7x7 8.0

Lily nachodzą bolesne wspomnienia z XIX wieku. Damon i Stefan jednoczą się, by zabić wroga. Przeszkodą są jednak więzi, które łączą go z Lily.

Do szpiku kości 7x8 8.0

Julian planuje obchody rocznicy dziewczyn. Damon i Stefan mają jednak bardziej złowieszcze plany — zamierzają je zrealizować nawet bez pomocy Lily.

Niczym lód 7x9 8.0

Pogrzeb zaburza świąteczny nastrój. Pijany Damon wdaje się w kłótnię ze Stefanem. Moc kamienia feniksa działa zbyt blisko domu.