Prawo i porządek: Zbrodniczy zamiar to serial ukazujący tajniki pracy nowojorskich stróżów prawa należących do specjalnego wydziału prowadzącego priorytetowe śledztwa. Detektywi rozwiązują zagadki kryminalne o bardzo dużym stopniu trudności. Część odcinków powstała na podstawie autentycznych, głośnych spraw, o których przebiegu informowały media. Do wydziału, o którego pracy opowiada serial "Prawo i porządek: Zbrodniczy zamiar", należą między innymi detektywi Alexandra Eames (Katherine Erbe) i Robert Goren (Vincent D'Onofrio). Zajmują się tak trudnymi sprawami jak szczegółowo zaplanowany napad na sklep jubilerski, zabójstwo ciężarnej narkomanki czy równie tajemnicza śmierć krytyków sztuki.
Odcinki 195 dodaj odcinek
Na prestiżowym pokazie mody, w szumie modnej muzyki, Nyle Brite antykonformistyczny designer świętuje swój ostatni sukces w towarzystwie Teddiego, starego przyjaciela, będącego też jego prawą ręką w biznesie i Paula Kellera, dyrektora jego kolekcji. Ostatni sukces Nyle’a uplasował go na miejscu następcy Toma Forda, pod warunkiem, że jego zapały do kokainy i prostytutek nie zniszczą go wcześniej. Jego figle doprowadziły do tego, że jego najbliżsi - a w śród nich Teddy, Paul i Debra, nader pobłażliwa żona Nyle’a - przyjęli rolę opiekunów, akceptując sytuację w oczekiwaniu na miliony, które się posypią, jak tylko firma wyjdzie na giełdę. Nyle planuje świętować jak zazwyczaj: z dużą ilością narkotyków i chętnych kobiet. Jednak gdy pojawia się na jego imprezie Sara Bell, przepiękna studentka, wpada w panikę i wyprasza wszystkich z domu. Później, kompletnie pijany Nyle pojawia się przed drzwiami Sary. Wygląda na to, że łączy ich skomplikowana przeszłość, ale Nyle chce wszystko naprawić. Sara nie chce o tym słyszeć. Dwa dni później, Sara Bell nie żyje. Podczas gdy pierwsze dowody wskazują na zazdrosnego chłopaka Sary, Goren i Eames szybko odkrywają dwie informacje: po pierwsze, Sara Bell okazuje się być prostytutką udającą studentkę, po drugie – była w posiadaniu kompromitujących informacji o Nyle’u, które mogły zrujnować jego karierę. Na dwa tygodnie przed wprowadzeniem firmy na giełdę, Nyle i jego bliscy mają bardzo dużo do stracenia. Dla Gorena i Eames brzmi to jak motyw...
Theresa Esperna to wzorowy przykład sukcesu imigrantki: pobożnej meksykanki, która wypracowała sobie drogę na Wall Street. Połączyła swoje dwie pasje, Boga i karierę, gdy zatrudniła się w banku, którego jedynym klientem był Kościół katolicki. Szybko wspięła się na stanowisko vice-dyrektorki konta ugodowego, który wydawał odszkodowania ofiarom molestowań księży. Była też mocnym wsparciem dla rodziny i przyjaciół, wśród których byli m.in. kolega Johnny i najlepsza przyjaciółka Natalie, której pomogła jej w walce z narkotykami. Wszystko wskazywało na to, że Theresa była świętą. Dlaczego więc popełniła samobójstwo? Goren i Earnes nie są pewni, a dowody na miejscu zbrodni mogłyby równie dobrze wskazywać na morderstwo. Natalia i Johnny są przekonani, że Theresa została zamordowana. Tego zdania jest też prałat Hugh McTeal, z którym Theresa pracowała. W końcu zgodnie z wiarą katolicką, samobójstwo jest grzechem śmiertelnym. Jednak szybko okazuje się, że relacje Theresy z bliskimi jej osobami nie są wcale tak dobre, jak mogłyby się wydawać. Dodatkowa komplikacja pojawia się, gdy Goren i Earnes wnikają w sprawę przelewu na kwotę 2.7 miliona dolarów z konta ugodowego, który niekoniecznie trafił do należnego odbiorcy. Czy moment słabości mógł spowodować w Theresie utratę wiary i doprowadzić do podjęcia decyzji o odebraniu sobie życia? A może to słabość jej bliskich w końcu ją dopadła?
Naomi Halloran i Terrence Brooks są prawdziwymi gwiazdami w branży doradztwa ds. bezpieczeństwa. Świadczą o tym miliardy, które zarobili sprzedając swoją wiedzę na temat nowoczesnych narzędzi i technik wojennych przeróżnym państwom świata. Ale ich zyskowne partnerstwo zamieniło się w gorzką rywalizację, gdy Naomi porzuciła przyziemny styl Terrence’a, żeby rozpocząć własną działalność, koncentrując się na wojnie cybernetycznej, zostawiając tym samym Terrence’a, byłego żołnierza Navy Seals, na lodzie. Ian Mansfield - młody programista w świeżo otwartym dziale cybernetyki wojennej w firmie Terrence’a Brooksa – bardzo szybko pojawił się w branży i równie szybko z niej zniknął – ginąc w wyniku upadku z 6-piętrowego luksusowego apartamentowca. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że Ian mógł paść ofiarą wojny między konkurencyjnymi firmami. Jednak gdy Goren i Earnes wgłębiają się w sprawę, znajdują zbiór przecieków tajemnic państwowych i odkrywają, że nikt w tej sprawie nie jest tym, za którego się podaje, a w szczególności Ian.
Vanessa Colway jest dziewczyną z bogatej dzielnicy. Inwood jest miejscem, w którym wszyscy się znają, w którym morderczo twardy facet, taki, jak Jack Driscoll może brutalnie ściągać haracz przez lata, nie spędzając ani dnia w areszcie. Vanessa ciężko pracuje i próbuje pomóc swojemu ojcu - zamyślonemu romantykowi - w utrzymaniu baru, ale zaczyna mieć wrażenie, że nie wszystko da się zrobić. David Kellen jest władcą wszechświata, który odniósł wyjątkowy sukces hedgingowy, ma wszystko czego mógłby zapragnąć. Ale głowa, która nosi koronę Wall Street jest ciężka, a David już czuje, że Aston Skinner - jego podwładny - od dłuższego czasu zabiega o jego miejsce. Jego życie socjalne stoi na lodzie, dlatego też zwrócił się do Swan Club, prestiżowej agencji towarzyskiej dla elity Manhattanu, której David jest jedynym nie usatysfakcjonowanym klientem. Kiedy ciało Davida zostaje znalezione na ulicy, zastrzelony po kolejnej nieudanej randce w ciemno, Goren i Earnes widzą w tym czynie zazdrość, czy to miłosną, czy zawodową. Gdy sprawa rozwija się jednak w stronę Vanessy Colway, detektywów zastanawia, co mogło łączyć tytana giełdy z dziewczyną z bogatych dzielnic i jak marzenia dwóch osób, które pragnęły tylko normalnego życia, mogły zakończyć się morderstwem.
Po latach sukcesów i porażek, Bing i Avery Cullman wreszcie znaleźli punkt równowagi dla swojego małżeństwa. Ale stare zwyczaje nie prędko znikają; tego wieczoru zabiegane życia obu małżonków znów przejmują władze. Avery – doradca ds. reklamy - nadzoruje plan zdjęciowy dla nowej kolekcji klienta, biernie akceptując podrywy modela, podczas gdy Bing zostaje w domu celem spełnienia swojego marzenia sommeliera: zamierza degustować niezwykle rzadkie butelki wina znalezione w piwnicy samego George’a Washingtona. Degustacja przekracza wszystkie oczekiwania Binga. Butelki są nietuzinkowym odkryciem, zwłaszcza w oczach gości Binga, wśród których jest Ev Dilahunt, właściciel domu aukcyjnego. Ev planuje zakupić pozostałe butelki za 350000 $, i sprzedać je za dwa razy tyle za pośrednictwem aukcji. Po zakończeniu przyjęcia, drzwi od piwnicy zatrzaskują się za ostatnim gościem, a uwięziony w niej Bing dostaje zawału serca. Pierwsze oględziny ciała wskazują na banalny zawał serca, ale gdy raport toksykologiczny potwierdza obecność śmiertelnej mieszanki leków w ciele Binga, śledztwo prowadzi Gorena i Earnes’a do zamkniętego kręgu najwyższej klasy sommelierów. Tam czekają na nich wielkie ega, pieniądze i wystarczająco powodów do tego, żeby każdy bliski Binga życzył mu śmierci.
W Instytucie Bedford, każdy marzy o tym żeby zaimponować Benowi Langstonowi. Nie bez powodu: Ben Langston, bogaty absolwent Instytutu, zarządza 20-milionowym programem grantowym w dziedzinie medycyny, który może zmienić karierę naukową każdego szczęśliwego doktora. Nic dziwnego więc, że gdy Langston znika tuż po ogłoszeniu zdobywcy grantu, Goren i Earnes zastanawiają się, czy ten pozornie poczciwy człowiek nie miał nic do ukrycia. Jednak gdy na sekcji dydaktycznej pojawiają się zwłoki odziane w ubrania Langstona, a detektywi dowiadują się, ze ciało Langstona zostało podmienione i trafiło do kremacji, Goren i Earnes postanawiają przesłuchać trzech doktorów z Bedfordu, którzy byli kandydatami do Grantu Langstona. Wkrótce odkrywają mocno konkurencyjną kulturę medyczną, w której żądza sukcesu może przeważyć nad przysięgą Hipokratesa.
Przebojowy musical na Broadwayu kolejny raz trafia na pierwsze strony gazet po tym, jak gwiazda przedstawienia, Marc Landry, w trakcie wykonywania wyreżyserowanej kaskady, upada z wysokości i ginie na scenie. Początkowo zbulwersowana trupa teatralna i ekipa techniczna odgrywają rolę pojednania w obliczu tragedii. Ale gdy Goren i Earnes wykreślają możliwość samobójstwa Marca, gra pozorów podtrzymywana przez rodzinną trupę upadają, ujawniając przy tym prawdziwe twarze graczy: zazdrosnego aktorzynę, wielkostadionowego gwiazdora rockowego, zamartwiającego się o akceptację swoich piosenek producenta z obsesją na punkcie utrzymywania dobrego nazwiska i marzycielskiej reżyserki, której energiczny asystent zrobi wszystko, żeby utrzymać szefową na prostej. Gdy Goren i Earnes odsłaniają kurtynę, odkrywają tam zdesperowanych, niepewnych siebie artystów, których żądza popularności może doprowadzić nawet do morderstwa.
Goren i Eames zostają wezwani do przeprowadzenia śledztwa w sprawie morderstwa bliźniaków, Parkera i Thomasa Garrney’ów, których ciała odnaleziono w siedzibie Kizmate, odnoszącego sukcesy internetowego portalu randkowego. Oficjalnie, Kizmate zarobił miliony na prawdziwym romansie swoich założycieli, Danielle i PJ’a. Tak naprawdę, Gaffney’owie ostarżyli Danielle o kradzież pomysłu na portal i złożyli wielomilionowy pozew o odszkodowanie, który doprowadziłby do upadku firmy. To z pewnością dobry motyw morderstwa, jeśli takowe faktycznie miało miejsce. Problem tkwi w tym, że Gaffney’owie nie mieli twardych dowodów na popracie swoich roszczeń. Co oznaczałoby, że Danielle, PJ oraz ich mocno imprezujący wspólnik, Rex Tamlyn nie mieli istotnie powodów, żeby zabijać chłopaków. Chyba, że przyczyną podwójnego morderstwa nie był pozew. Podczas śledztwa Goren i Eames zagłębiają się w świat Kizmate i odkrywają różne komplikacje, które wyniknęły z łączenia miłości z interesem i szybko dowiadują się, że pieniądze to nie jedyny powód, żeby zabić. W międzyczasie, Goren uczestniczy w ostatnim spotkaniu z terapeutą. Musi podjąć trudne decyzje związane ze swoim dalszym przeznaczeniem.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…