Prawo i porządek: Zbrodniczy zamiar to serial ukazujący tajniki pracy nowojorskich stróżów prawa należących do specjalnego wydziału prowadzącego priorytetowe śledztwa. Detektywi rozwiązują zagadki kryminalne o bardzo dużym stopniu trudności. Część odcinków powstała na podstawie autentycznych, głośnych spraw, o których przebiegu informowały media. Do wydziału, o którego pracy opowiada serial "Prawo i porządek: Zbrodniczy zamiar", należą między innymi detektywi Alexandra Eames (Katherine Erbe) i Robert Goren (Vincent D'Onofrio). Zajmują się tak trudnymi sprawami jak szczegółowo zaplanowany napad na sklep jubilerski, zabójstwo ciężarnej narkomanki czy równie tajemnicza śmierć krytyków sztuki.
Odcinki 195 dodaj odcinek
Podczas służby zostaje zamordowany Kapitan Ross, który we współpracy z policją federalną rozpracowywał grupę nielegalnie handlującą bronią. Do Gorena i Eamesa przyłącza się detektyw Nichols by wspólnymi siłami znaleźć mordercę Rossa. Jednak policja federalna nie chce by skompromitowali oni ich śledztwo.
Pewien młody, utalentowany tancerz zostaje zamordowany. Wydział do Zadań Specjalnych natrafia na trop, który prowadzi do niezrównoważonego psychicznie kolegi z klasy ofiary. Jest on związany z jednym z rywali zamordowanego tancerza.
Nichols i Stevens odkrywają, że morderstwo redaktora pewnej gazety mogło mieć związek z rosyjską mafią. Później odkrywają, że morderstwo może mieć związek z córką redaktora, która po jego śmierci zajęła jego miejsce.
Skazany na śmierć mężczyzna podtrzymuje, że jest niewinny zbrodni, za którą ma zostać stracony. Pojawia się coraz więcej wątpliwości kiedy pojawia się zabójca dokonujący zbrodni w identyczny sposób co skazany...
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…