Vendetta dal futuro 1986

Paco Queruak zostaje zmieniony w cyborga i zaprogramowany, by zabić naukowca pracującego nad zmniejszeniem radioaktywności powstałej po wojnie nuklearnej. W ostatniej chwili w robocie budzi się jednak sumienie i jedynie ciężko rani doktora. Od tej chwili ścigać go zaczyna nie tylko policja, ale i jego twórcy, chcący zatrzeć… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Daniel Greene
jako Paco Queruak
Janet Agren
jako Linda
Claudio Cassinelli
jako Peter Hallo
George Eastman
jako Raoul Morales
Andrea Coppola
jako Zabójca
Donald O'Brien
jako Prof. Olster
Darwyn Swalve
jako Anatola Blanco
Amy Werba
jako Dr Peckinpah
John Saxon
jako Francis Turner

Fabuła

Paco Queruak zostaje zmieniony w cyborga i zaprogramowany, by zabić naukowca pracującego nad zmniejszeniem radioaktywności powstałej po wojnie nuklearnej. W ostatniej chwili w robocie budzi się jednak sumienie i jedynie ciężko rani doktora. Od tej chwili ścigać go zaczyna nie tylko policja, ale i jego twórcy, chcący zatrzeć wszelkie ślady. Asmodeusz

Gatunek
Akcja, Sci-Fi
Słowa kluczowe
morderstwo, naukowiec, ucieczka, cyborg zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Kraj produkcji
Włochy
Inne tytuły
Return of the Terminator (Malezja)
Hands of Steel (tytuł niezdefiniowany)
Atomic Cyborg (Francja)
Fists of Steel (Wielka Brytania) (tytuł video)
Mani di pietra (Włochy)
Czas trwania
94 minut

Recenzje

Prawie jak Terminator. 7
  • 2010-08-11
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Możliwe spoilery Przez lata wielu próbowało doścignąć legendę Terminatora. Pomimo mnogości tego typu filmów nikomu się jednak nie udało. Oczywiście prym w mniej lub bardziej skopiowanych tworach wiedli Włosi, którzy co rusz wypuszczali nowy tytuł. Wśród nich jest również Vendetta dal futuro Sergio Martino.

Film przedstawia historię cyborga, którego zaprogramowano by zabił znamienitego naukowca. Podczas zadania odzywa się w nim jednak ludzka cząstka i Paco nie wykonawszy zadania ucieka. Jego śladem podąża FBI, policja i zleceniodawcy. Przypadkowo Cyborg zatrzymuje się w przydrożnym barze, gdzie zaczyna pomagać właścicielce. Niestety spokój trwa krótko, bo wkrótce odnajdują go zabójcy.

Film właściwie podzielono na dwie połowy. W pierwszej akcja toczy się powoli, poznajemy głównych bohaterów, ich wzajemne relacje i świat w jakim przyszło im żyć. Dopiero od połowy wszystko nabiera tępa, zaczynają się pościgi, strzelaniny i walki wręcz. Nie ma się co nastawiać na spektakularność. Na to niestety zabrakło kasy. Jednak to co jest wypada całkiem dobrze.

Niestety główny bohater to nie Arnold i to widać, choć przyznać należy, że usilnie próbuje zachować się jak robot. Co do reszty obsady to nie zaskoczył mnie widok George Eastman i John Saxon, hurtowo grających w podobnych filmach. Pozostali aktorzy (nie ma ich znowu tak wielu) wywiązali się ze swoich, zazwyczaj epizodycznych rólek całkiem dobrze.

Pomimo tego, że jest to film klasy B, to oceniam go pozytywnie. Nie jest to może mistrzostwo świata, ale nie nudzi i ogląda się całkiem przyjemnie. Polecam raczej fanom gatunku.

0 z 2 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 1

scot 7

Na kasetach VHS ten film nosił nazwę: Paco – Maszyna do zabijania.

Współtworzą