Człowiek o żelaznych pięściach 2012

The Man with the Iron Fists

Quentin Tarantino przedstawia dzieło zainspirowane legendami i filmowymi klasykami z gatunku Kung Fu. "Człowiek o żelaznych pięściach" to debiut reżyserski RZA (Wu Tang Clan), który w połączeniu sił z Elim Rothem nakręcił porywający film przesiąknięty krwią oraz dźwiękiem łamanych kości. Królewski ładunek złota zostaje… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,
RZA
jako Blacksmith
Rick Yune
jako Zen Yi, The X-Blade
Russell Crowe
jako Jackknife
Lucy Liu
jako Madame Blossom
Dave Bautista
jako Brass Body
Jamie Chung
jako Lady Silk
Cung Le
jako Brązowy Lew
Byron Mann
jako Srebrny Lew
Daniel Wu
jako Trujący sztylet
Zhu Zhu
jako Chi Chi
Chia-Hui Liu
jako Abbott
Andrew Ng
jako Starszy mnich

Quentin Tarantino przedstawia dzieło zainspirowane legendami i filmowymi klasykami z gatunku Kung Fu. "Człowiek o żelaznych pięściach" to debiut reżyserski RZA (Wu Tang Clan), który w połączeniu sił z Elim Rothem nakręcił porywający film przesiąknięty krwią oraz dźwiękiem łamanych kości. Królewski ładunek złota zostaje przechwycony przez nieznanych sprawców. Na ulicach feudalnych Chin rozpoczyna się krwawa wojna znienawidzonych ze sobą klanów. Wszyscy szanowani wojownicy Kung Fu, płatni zabójcy i mordercy rozpoczynają poszukiwania skarbu. W rolach głównych: zdobywca nagrody Akademii Filmowej Russel Crowe, RZA, Lucy Liu oraz gwiazda sztuk walki MMA David Bautista. Oprócz nich, w filmie wystąpią również: Rick Yune, Jamie Chung, Cung Le oraz Byron Man. opis dystrybutora

Gatunek
Akcja, Sztuki walki
Słowa kluczowe
krew, zemsta, niewolnik, zdrada zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2012-11-02 (świat), 2013-03-28 (dvd)
Wytwórnia
Arcade Pictures
Iron Fists
Kraj produkcji
USA, Hongkong
Inne tytuły
Człowiek w żelaznych pięściach (Polska)
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
95 minut
Budżet
15 000 000 USD
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 7
pajki_filmaniak 6

taka sobie niezła bajeczka dla dorosłych

miotacz_onucowy 7

W stylu Made in Hong Kong + Tarantino & Rodriguez – Jak na tanie kino azjatyckie to film ma duży rozmach i scenograficzny i kostiumowy i wreszcie efektów komputerowych. Wygląda to bardziej na budżet 100 mln $ niż 15 mln. Klimat typowy dla twórczości obu wymienionych w tytule reżyserów. Krew leje się hektolitrami. Leje się po ekranie, wypływa z głośników i zalewa wokół nas podłogę. Ogólnie do obejrzenia – dla miłośników tego gatunku.

Khaosth 7

american wuxia gore – tylko tak przerysowane wuxie kupuję! Kozacka muzyka, świetna charakteryzacja, fajne walki, misz-masz kultur, ale z czasem traci impet.

Justyna007 6

[6/10] Może być – Dużo walki i bajki.

Quagmire 5

5/10 – Gdyby ZF Skurcz dostał 15 mln$ budżetu to zrobiłby właśnie taki film i byłby z niego dumny, jednak dla mnie RZA napchał tam trochę za dużo wszystkiego. Dosłownie wszystkiego. Od pierwszych sekund wiadomo, że film celuje w zabawę spod szyldu "Grindhouse’a", ale gdy, w ciągu 30 minut wyłoży już wszystkie karty na stół to potem właściwie już tylko powtarza chwyty i gagi, a co za tym idzie zaczyna nudzić. Zabrakło charyzmatycznego bohatera który pociągnąłby tą głupawkę, mimo, że jest nawet trzech to tak naprawdę nie ma żadnego. ZF Skurcz+Kung Pow+ słabsza wersja Black Dynamite+Xena=debiut reżyserski RZA. Russell Crowe jako mistrz sztuk walki i minetki potrafiący udawać Chińczyka to WTF stulecia.

Bardzo słabe 5/10 za chęci, naprawdę chciałem polubić ten film.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Czejen71
145 pkt.
2
Asmodeusz
55 pkt.
3
jacks
54 pkt.
4
Perfik
21 pkt.
5
krzysztofek1003
17 pkt.
6
ferhin2
7 pkt.
7
fredaser
3 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…