Dawno, dawno temu 7.4

Kobieta z burzliwą przeszłością trafia do miasta w Maine w którym zostały uwięzione postacie z baśni.

Odcinki

Sezony

Zrozpaczone dusze 1x8 9.0

ABC 12-01-09 (USA), FOX 12-07-29 (Polska)

Regina wraz z panem Goldem stosują nieczyste polityczne zagrywki. Obierają oni przeciwne stanowiska, kiedy Emma zaczyna starać się o posadę publiczną w Storybrooke. Tymczasem w bajkowym świecie Rumpelsztyk próbuje wyśledzić najwyższe źródło mocy. Niecieszący się dobrą sławą Rumpelsztyk, kiedyś uciekł z pola bitwy i ma na sumieniu śmierć setek żołnierzy. Jego żona, nie mogąc znieść hańby, opuściła go lata temu. Jedynym skarbem jest dla niego ukochany syn, który niedługo ma zostać wcielony do królewskiej armii. Rumpelsztyk chce pomóc synowi uniknąć bezsensownej wojny.

Biegun północny 1x9 8.0

ABC 12-01-16 (USA), FOX 12-08-05 (Polska)

Emma stara się pomóc dwóm osieroconym dzieciom. Kobieta dobrze wie, co stanie się, gdy trafią pod kontrolę opieki społecznej, dlatego poszukuje ich biologicznego ojca. Tymczasem w krainie bajek, Jaś i Małgosia zostają porzuceni przez ojca. Pomoc rodzeństwu oferuje Zła Królowa… naturalnie jej oferta nie jest bezinteresowna.

7:15 rano 1x10 9.0

ABC 12-01-23 (USA), FOX 12-08-05 (Polska)

Mary Margaret i David w dalszym ciągu borykają się ze swoją niespełnioną miłością. Regina prosi Emmę, aby ta przyjrzała się obcemu, który pojawił się w mieście. Tymczasem w baśniowym świecie Królewna Śnieżka ma złamane serce, gdy dowiaduje się o ślubie Księcia z córką króla Midasa.

Owoc z zatrutego drzewa 1x11 9.0

ABC 12-01-30 (USA), FOX 12-08-12 (Polska)

Sydney rekrutuje Emmę do pomocy w poszukiwaniu dowodów, które mogłyby obciążyć Reginę. Mary Margaret i David kontynuują swoje potajemne randki. W tym samym czasie w świecie bajek, Król Leopold, ojciec Śnieżki i mąż Złej Królowej, odnajduje magiczną lampę. Dżin, który zamieszkuje przedmiot, obiecuje spełnić trzy życzenia króla, te powinny jednak zostać wypowiedziane bardzo odpowiedzialnie.

Powierzchowność 1x12 8.0

ABC 12-02-13 (USA), FOX 12-08-12 (Polska)

Dom pana Golda zostaje obrabowany. Emma obserwuję mężczyznę, gdy nabiera podejrzeń, że ten postanowił odnaleźć kryminalistę na własną rękę. Mary Margaret, Ruby i Ashley spędzają wspólnie babskie Walentynki. W krainie baśni Bella musi ratować swoje miasto przed niebezpieczeństwem.

Co przydarzyło się Frederickowi? 1x13 9.0

ABC 12-02-20 (USA), FOX 12-08-19 (Polska)

Targany wielkimi emocjami, David rozważa wyznanie Kathryn prawdy na temat związku z Mary Margaret, a tym samym zakończenia swojego pozbawionego miłości małżeństwa. Emma umawia się na spotkanie z tajemniczym nieznajomym. Tymczasem w bajkowym świecie Książę, który uciekł ze ślubnego kobierca, poszukuje Królewny Śnieżki.

Marzyciel 1x14 8.0

ABC 12-03-05 (USA), FOX 12-08-19 (Polska)

Leroy zakochuje się w zakonnicy, Astrid, w związku z czym pomaga Mary Margaret sprzedawać świece, z których zysk ma pomóc siostrom utrzymać się w Storybrooke. Emma bada okoliczności nagłego zniknięcia Kathryn. W krainie baśni, nowo narodzony krasnoludek, Marzyciel, zakochuje się we wróżce o imieniu Nova.

Na gorącym uczynku 1x15 8.0

ABC 12-03-12 (USA), FOX 12-08-26 (Polska)

Emma stara się dociec, czy David zamordował swoją żonę Kathryn. Po tym jak Ruby rzuca pracę, Emma zatrudnia ją w charakterze asystentki, mając nadzieję, że pomoże byłej kelnerce w odkryciu sensu życia. Tymczasem w bajkowym świecie, Czerwony Kapturek snuje marzenia o prawdziwej miłości, kiedy wtem pojawia się spragniony krwi, rozszalały wilk.

Jądro ciemności 1x16 9.0

ABC 12-03-19 (USA), FOX 12-08-26 (Polska)

Mary Margaret zostaje aresztowana za zamordowanie żony Davida. Kobieta wynajmuje pana Golda, aby pomógł jej w obecnej sytuacji. David idzie do doktora Hoppera, aby ten pomógł mu odzyskać utracone wspomnienia. W świecie baśni, Królewna Śnieżka zapomina o swojej prawdziwej miłości za sprawą eliksiru Rumpelsztyka. Śnieżka stara się zabić Złą Królową.

Zaczarowany kapelusz 1x17 8.5

ABC 12-03-26 (USA), FOX 12-09-02 (Polska)

Prowadząc poszukiwania zaginionej Mary Margaret, Emma zostaje porwana przez szalonego kapelusznika. Tymczasem Zła Królowa, po raz ostatni zleca obdarzonemu wyjątkowymi umiejętnościami człowiekowi wyprawę do krainy baśni, aby wykraść pewien przedmiot od Królowej Kier.

Stajenny 1x18 8.5

ABC 12-04-02 (USA), FOX 12-09-02 (Polska)

Emma nadal prowadzi wyczerpujące poszkiwania dowodów, które wskażą niewinność Mary Margaret w sprawie zamordowania żony Davida, Kathryn. Tymczasem w dawnej krainie baśni, zanim zło opanowało jej duszę, Regina musi dokonać wyboru czy zdradzić swoją matkę, Corę i wyjść za mąż z prawdziwej miłości czy zaręczyć się z królem i prowadzić dostatnie, ale pozbawione miłości życie. Ujawnione zostają fakty, za sprawą których Zła Królowa nienawidzi Śnieżki.

Powrót 1x19 9.0

ABC 12-04-23 (USA), FOX 12-09-09 (Polska)

Pan Gold usiłuje odkryć prawdziwą tożsamość Augusta, a Emma stara się skonfrontować Reginę z faktem zniknięcia Kathryn. David próbuje przeprosić i pogodzić się z Mary Margaret. Tymczasem w dawnej krainie baśni, Rumpelsztyk zgadza się podporządkować i zrobić co w jego mocy, jeśli jego synowi uda się znaleźć sposób na to, by bezpiecznie pozbawić go mocy i przywrócić do dawnej postaci kochającego ojca, jakim kiedyś był.

Nieznajomy 1x20 9.0

ABC 12-04-30 (USA), FOX 12-09-09 (Polska)

August obiecuje oświecić Emmę i zabrać w podróż, która pokaże jej jak może pokonać Reginę i możliwie przejąć opiekę nad Henrym. Po powrocie Mary Margaret do pracy, Regina wprowadza w życie swój plan uwiedzenia Davida. Tymczasem w dawnej krainie baśni, zanim dosięgła jej klątwa Złej Królowej, Gepetto zgadza się na wzięcie udziału w planie mającym na celu uratowanie córki Śnieżki i Księcia, ale pod warunkiem, że będzie mógł również uratować swojego syna.

Jabłko jak krew czerwone 1x21 9.0

ABC 12-05-07 (USA), FOX 12-09-16 (Polska)

Henry błaga Emmę, żeby pozostała w Storybrooke i kontynuowała walkę jako wybawicielka mieszkańców krainy baśni. Regina obmyśla plan, który pozwoli jej pozbyć się Emmy na zawsze. Tymczasem w dawnej krainie baśni, Śnieżka wzywa na pomoc swoich sojuszników. Mają oni pomóc w ocaleniu Księcia i pokonaniu Złej Królowej.

Kraina pozbawiona magii 1x22 9.0

ABC 12-05-14 (USA), FOX 12-09-16 (Polska)

Henry pada ofiarą zaklęcia przeznaczonego dla Emmy, wobec czego Regina i Emma łączą siły we wspólnym poszukiwaniu lekarstwa, które uratuje mu życie. Tymczasem w krainie baśni, Książę stara się wyrwać ze szponów Złej Królowej. Aby ocalić Śnieżkę, dobija nawet targu z Rumpelsztykiem. Niestety jest nieświadomy, że na pomoc jest już za późno...

Klątwa zdjęta 2x1 9.0

ABC 12-10-01 (USA), FOX 12-12-02 (Polska)

Rzeczywistość stapia się z mitem, gdy baśniowe postaci wybudzają się z przełamanej klątwy Złej Królowej Reginy i pamiętają kim były. Ale ku ich rozczarowaniu, nie zostają przeniesione do baśniowej krainy. Co gorsza, Rumpelsztyk czyli pan Gold, żeby zdobyć przewagę w swojej walce z Reginą, wprowadza do miasteczka magię. W baśniach magia ma swoje miejsce, ale w naszym świecie może mieć niepożądane konsekwencje. Tymczasem w Krainie Baśni, książę Phillip budzi swoją śpiącą królewnę Aurorę, ale odkrywa, że on i jego towarzyszka podróży Mulan wkrótce będą musieli stoczyć walkę na śmierć i życie.

Łączą nas dwa światy 2x2 8.5

ABC 12-10-08 (USA), FOX 12-12-09 (Polska)

Regina usiłuje odzyskać swoją magiczną moc. David poszukuje Mary Margaret i Emmy. Krasnoludki odkrywają co się dzieje z ludźmi usiłującymi opuścić Storybrooke. W Zaczarowanym Lesie zbliża się dzień ślubu Reginy i króla Leopolda. Regina spotyka mężczyznę, który obiecuje jej pomoc w uwolnieniu się spod wpływu Cory.

Pani Jeziora 2x3 8.5

ABC 12-10-15 (USA), FOX 12-12-16 (Polska)

Emma i Mary Margaret, z pomocą Mulan, Aurory oraz dzielnego rycerza Lancelota, starają się znaleźć portal, który pozwoli im wrócić do Storybrooke. Jednakże działanie ciemnych mocy zagraża ich bezpiecznemu powrotowi. Henry stara się namówić Jeffersona, żeby pogodził się ze swoją córką. Tymczasem, w dawnej Krainie Baśni, w przeddzień spotkania z matką Księcia, król George zatruwa Śnieżkę, a jedyne antidotum znajduje się w wodach Pani Jeziora.

Krokodyl 2x4 9.0

ABC 12-10-22 (USA), FOX 12-12-23 (Polska)

Belle nie jest w stanie dłużej ukrywać obrzydzenia związanego z żądzą władzy pana Golda i grozi mu, że go opuści, o ile ten nie zmieni swego postępowania. Krasnale biorą w ręce swoje toporki i starają się odnaleźć baśniowy pył w kopalni Storybrooke. Spotkanie ze starym znajomym może się okazać zgubne dla Belle. Tymczasem w byłej Krainie Baśni, Rumpelsztyk próbuje ratować swoją żonę Milah przed porwaniem przez gang okrutnych piratów.

Doktor 2x5 9.0

ABC 12-10-29 (USA), FOX 12-12-30 (Polska)

Podczas gdy Regina nadal stara się powstrzymać przed używaniem swojej magii, żeby odzyskać uczucia Henry’ego, zaczyna widzieć coś, co wydaje jej się być duchem z przeszłości. Kiedy Mary Margaret i Emma odkrywają samotnego ocalałego z masakry ogrów, Emma zaczyna kwestionować czy mówi on czy nie całą prawdę. Tymczasem, w byłej Krainie Baśni, Regina odkrywa, że nie udaje jej się nauczyć czarnej magii od mistrza ciemności, ponieważ coś z jej przeszłości powstrzymuje ją od używania magii na poczet zła.

Tallahassee 2x6 8.5

ABC 12-11-05 (USA), FOX 13-01-06 (Polska)

Mary Margaret i Emma mają nadzieję powrócić do Storybrooke przy pomocy magicznego kompasu, który należy do krwiożerczego olbrzyma. Emma wraz z niegodnym zaufania kapitanem Hookiem wyruszają na poszukiwanie kompasu.

Księżycowe dziecko 2x7 8.5

ABC 12-11-12 (USA), FOX 13-01-13 (Polska)

W Storybrooke zostaje popełnione okrutne morderstwo. Główną podejrzaną o popełnienie tej krwawej zbrodni zostaje Ruby. W kopalni pod miastem Leroy znajduje skarb, który może pomóc Emmie i Mary Margaret.

W otchłani 2x8 8.5

ABC 12-11-26 (USA), FOX 13-01-20 (Polska)

Cora robi wszystko co w jej mocy, żeby wykraść kompas Mary Margaret i Emmie, starając się znaleźć wejście do Storybrooke. Tymczasem, żeby uchronić Henry’ego przed dalszym niebezpieczeństwem, Regina i pan Gold muszą narazić życie Davida, usiłując skontaktować go z Mary Margaret, żeby podać jej istotne informacje, które mogą pomóc jej i Emmie w powrocie przez portal do Storybrooke.

Królowa Kier 2x9 9.0

ABC 12-12-03 (USA), FOX 13-01-27 (Polska)

Dochodzi do starcia między Corą i Hookiem, a Mary Margaret i Emmą, podczas wyścigu o zdobycie kompasu, który wskaże jego posiadaczowi drogę do portalu do Storybrooke. A po drugiej stronie, Regina i pan Gold, zdesperowani by nie przepuścić Cory, wprowadzają do działania plan, którego celem jest zabicie każdego, kto wejdzie do portalu, co zagraża również życiu Mary Margaret i Emmy. Tymczasem, w dawnej Krainie Baśni, kapitan Hak udaje się do Krainy Czarów i spotyka z mściwą Królową Kier.