Głównym bohaterem jest Wiktor Okulicki (w tej roli Marcin Dorociński), świeżo mianowany dyrektor ośrodka - człowiek czynów, nie słów. W jego opinii pracownik opieki społecznej jest skrzyżowaniem Matki Teresy i Spidermana. To stwierdzenie okaże się wyjątkowo trafne. Wiktora wspiera wrażliwa i zaangażowana w pomaganie innym Mika (grana przez Katarzynę Maciąg) oraz inni pracownicy ośrodka: Małgosia (Agnieszka Podsiadlik), Alina (Marta Klubowicz), Kalina (Gabriela Muskała), Grażyna (Julia Kijowska) oraz ustępująca dyrektor placówki Krystyna (Teresa Budzisz-Krzyżanowska). Są też i tacy jak Jerzy (Piotr Nowak), który trzyma się sztywno przepisów, a jego zaangażowanie kończy się po ośmiu godzinach pracy. Akcja każdego z 13 odcinków skupia się na jednej sprawie, konkretnym dramacie i jego bohaterze, któremu zespół Wiktora stara się pomóc. Bohaterowie serialu są wrażliwi na los słabszych, potrzebujących, samotnych i porzuconych. Nie są przy tym pozbawieni wad i słabości, zmagają się z własnymi problemami. Pomagają innym, ale czy są w stanie pomóc sobie?
Odcinki 25 dodaj odcinek
Sezony
Lata
Wiktor jedzie odwiedzić swojego ojca w szpitalu, w małym miasteczku w Górach Sowich. Nie widzieli się od bardzo dawna. Niestety, ojciec w nocy umiera. W szpitalu Wiktor poznaje 60-letnią Marię, głuchoniemą towarzyszkę swojego ojca. Razem próbują załatwić sprawy pogrzebu. Gdy ksiądz odmawia pochówku, syn decyduje się pochować go w swoim mieście, obok grobu matki. Wiktor przywozi Marię, która zatrzymuje się u swojego syna, Tadeusza. Poznaje sprawę rodziny Lutków. Postanawia pomóc lokatorom w walce z bezwzględnym Budnym.
Mika podczas odwiedzin w Domu Pomocy Społecznej poznaje niepełnosprawnego Kamila (20 lat). Chłopak, mimo że jest na wózku, już kilkakrotnie uciekał z DPS-u. Tym razem znaleziono go aż na trasie wylotowej do Berlina. Kamil chce dostać się do swojej matki, która mieszka w stolicy Niemiec z nowym partnerem. Porzuciła syna pod pretekstem, że jego wózek nie mieścił się w samochodzie jej przyjaciela. Faktycznie wyjazd z Polski był dla niej ucieczką od problemów. Brat Kamila, Marcin, odsiaduje wyrok w więzieniu. Jedyną przyjaciółką Kamila jest sparaliżowana Ewelina. Dziewczyna nie może nawet mówić, ale dzięki zakupionemu ze środków unijnych komputerowi, mogą się komunikować. Kamil ma marzenie - chciałby zostać taksówkarzem. Mika spróbuje mu w tym pomóc. Wiktor z Miką odwiedzają Budnego w jego biurze w kamienicy Lutków. Budny próbuje ich przekonać, że zaszło małe nieporozumienie i wszystko już jest w porządku, jednak oni mu nie wierzą.
16-letnia Wiola zwraca uwagę Aliny, gdy przychodzi po swoją małą siostrę Ewę do świetlicy środowiskowej. Wiola ma chłopaka, który przebywa w hostelu dla nieletnich...
Do Kaliny przychodzi Liliana, emerytowana śpiewaczka operowa, która opowiada jej o swoim niewidomym, znęcającym się nad nią mężu. Kalina poruszona historią kobiety postanawia osobiście zbadać tę sprawę. Okazuje się, że Liliana jest uzależniona od hazardu i wszystkie pieniądze przepuszcza na automatach. To nie ona jest ofiarą, ale jej niewidomy mąż, którego terroryzuje fizycznie i psychicznie. Wiktor i Mika rozmawiają z mieszkańcami kamienicy Lutków. Wszyscy są zastraszeni, boją się konfrontacji z Budnym. Podczas wizyty w kamienicy zostają zaczepieni przez trzech Osiłków Budnego, którzy każą im się wynosić i grożą poważnymi konsekwencjami.
Podczas badań w szpitalu Małgosia poznaje Adama, który desperacko próbuje dostać się do swojej partnerki Alicji (44 lata), leżącej po wypadku w śpiączce na OIOM-ie. Para wychowuje razem 10-letniego Ksawerego, syna kobiety.
Bezrobotna Urszula jest wdową wychowującą samotnie córkę Julię. Zaręczyła się z Marcinem. Będąc ślepo zakochaną w mężczyźnie i pragnąc zapewnić dziecku pełną rodzinę, lekceważy alkoholizm mężczyzny i jego przemoc w stosunku do niej i córki. Tymczasem Budny we współpracy z mediami oraz lokalnymi gangsterami organizuje wielką prowokację mającą na celu skompromitowanie kierownika OPS-u. Wiktor ma poważne kłopoty.
Marzena zostaje zarażona przez swojego męża, Janusza, wirusem HIV. Sprawa wychodzi na jaw, gdy zachodzi w ciążę. Wirus przenosi się na dziecko. Kobieta pozostaje bez środków do życia. Chce wrócić do pracy i postanawia znaleźć żłobek, który przyjmie jej dziecko. Kobieta od początku jest szczera i nie chce ukrywać prawdy o chorobie. Po publikacji w mediach o sprawie rzekomego pobicia prostytutki przez dyrektora OPS-u mówią już wszyscy. Wiktor spędził dobę w więzieniu, skąd za poręczeniem wyciąga go Mika. Przerażona Marta unika kontaktu z Wiktorem. Dodatkowo grozi mu dyscyplinarne zwolnienie z pracy.
Bolek dostaje w więzieniu dokumenty rozwodowe i wpada w depresję. Edyta też przeżywa rozwód i nie chce odwiedzić Bolka w zakładzie. Pretensje o to ma do niej starszy syn, Radek. Chłopak odreagowuje sytuację na swój sposób: wagaruje, pali, narkotyzuje się i maluje z kolegami pociągi.
Maks prowadzi dziennikarskie śledztwo w sprawie handlu organami. Poznaje 17-letniego Kubę, który gotowy jest sprzedać nerkę. Chłopak utrzymuje bezrobotnego ojca w depresji i młodszą siostrę, a jego dziewczyna Kasia, jest w ciąży...
OPS zajmuje się sprawą rodziny Frydrychów. Ojciec, wychowujący samotnie czwórkę dzieci, od kilku miesięcy nie zgłasza się po zasiłek. Małgosia odkrywa, że mężczyzna zmarł, a rodzeństwem opiekuje się najstarsza siostra, której pomaga przyjaciel - Borys. Tymczasem Antkowi udaje się uniknąć kłopotów z prawem w związku z demonstracją w obronie zagrożonych eksmisją lokatorów. Wiktor ma mniej szczęścia. Prostytutka, która oskarżyła go o pobicie, podtrzymuje swoje zeznania.
Iza zajmuje się sprawą więźnia, chirurga Filipa. Młody człowiek był uzależniony od narkotyków i wskutek niedopełnienia obowiązków lekarskich trafił za kratki. Podczas buntu w więzieniu, gdzie przebywa, został raniony strażnik. Filip uratował mu życie. Jednak w związku z tym, że utracił prawo do wykonywania zawodu, jego czyn - zgodnie z procedurami - oznacza utratę szansy na warunkowe zwolnienie.
Umiera Edmund, właściciel autobusu, który nocami rozwoził jedzenie bezdomnym. Okazuje się, że założona przez niego spółdzielnia socjalna ma długi. Mika i Jerzy namawiają Edytę do przejęcia autobusu i stworzenia mobilnej jadłodajni, która nadal wieczorami będzie karmić potrzebujących. Profesor i jego syn są świadkami próby zastraszenia córki Lutków, Natalki, przed ludzi Budnego. Obaj składają wizytę kamienicznikowi. Odmawiają sprzedaży mieszkania i każą mu zostawić rodzinę Lutków w spokoju. Tymczasem Sandra, podstawiona prostytutka, oskarżająca Wiktora o gwałt, zaczyna sypać. Pętla wokół Budnego zaciska się...
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

  • Opisy
  • Recenzje
  • Słowa kluczowe

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…