Zebra z klasą 6.2

Główną bohaterką obrazu będzie mała zebra, która wychowuje się na farmie w Kentucky i myśli, że jest koniem wyścigowym. Z pomocą swoich przyjaciół zebra może spełnić swoje największe marzenie i wziąć udział w wyścigach.

Pressbooki

 • Kulisy produkcji

 • Porządek w zagrodzie musi być!

 • Przy blokach startowych

 • Synopsis

  *** Ten pressbook może zdradzać kluczowe elementy filmu ***

  W środku gwałtownej burzy wędrowny cyrk przypadkiem traci jedną ze swoich najcenniejszych zdobyczy – małą zebrę (głosu jej użyczył Maciej Stuhr). Źrebaka ratuje znany niegdyś hodowca koni Nolan Walsh (Bruce Greenwood), który po okresach sukcesów swoich podopiecznych na bieżni postanowił przenieść się do Kansas i tam prowadzić niewielką farmę ze swoją córeczką Channing (Hayden Panettiere).

  Na miejscu zebra otrzymuje od swojej nowej właścicielki wdzięczne imię Pasio i wkrótce poznaje inne zwierzęta, przygarnięte przez Walsha. Bandzie wyrzutków przewodzi zgorzkniały kucyk rasy Shetland - Tadzik (mówiący głosem Adama Ferency) oraz doświadczona przez długie i ciężkie życie u steru zagrody koza Frania (Stanisława Celińska). W gospodarstwie schronienie znajduje również szalony pelikan-obieżyświat Gęś (Jerzy Kryszak), prześladowany przez niechlubną przeszłość w Jersey. Do nowych przyjaciół Pasia należą też obdarzony zaiste ptasim móżdżkiem kogut Mędrek (Jarek Boberek), budzący całą zagrodę co rano maniakalnym pianiem, a także leniwy ogar Refleks, strzegący gospodarstwa w przerwach między częstymi drzemkami.

  Farma Walshów graniczy z majątkiem Dalrymple Estate, na którym czystej rasy konie trenują do najważniejszych w roku derby Kentucky Open. Gdy tylko Pasio zauważa tor, postanawia poświęcić się bez reszty wyścigom. Jest przekonany, że pozostawi swoich konkurentów daleko w tyle, nie wie tylko, że ... sam nie jest koniem. Z typowym dla siebie oddaniem poświęca się treningowi pod okiem starego eksperta w tej dziedzinie – Tadzika.

  Channing ma podobne ambicje. Pragnie zostać dżokejką, czego zabrania jej ojciec, pomny niebezpieczeństw, jakie czyhają na młodych jeźdźców. Trudno jest jednak Walshowi ostudzić zapał (a nawet upór) córki, zgadza się wiec przygotować ją do startu na Kentucky Open na grzbiecie Pasia.

  Sąsiadującym z farmą Walshów majątkiem zarządza Clara Dalrymple (Wendie Malick), królowa wspomnianych derby i niezwykle bogata acz bezwzględna hodowczyni koni. Pasio musi ciągle znosić docinki jej podopiecznych, na czele z rozpieszczonym Pyrrusem, naigrywającym się z jego słabego rodowodu i ... dziwnego wyglądu. Na szczęście Pasio może też liczyć na przychylniejszych sąsiadów, wśród nich ponętną źrebicę Sandy. Jej podziw i przywiązanie do głównego bohatera dodatkowo rozsierdzi jego rywala.

  Pasio znajdzie też przyjaciół na torze, zwłaszcza duet zakręconych much – Bzyka (Jacek Graniecki) i Bździka (Wujek Samo Zło), których miłość do tańca i śpiewu przyćmić może jedynie ich przywiązanie do hot dogów i ...końskiego łajna.

  Pośród światowej klasy zawodników, ostrej walki o najwyższą stawkę, Pasio musi udowodnić, że jest dość szybki i wytrzymały, aby ścigać się z najlepszymi i zdobyć najważniejsze trofeum legendarnego Kentucky Open.

 • Trening przed wielką gonitwą

 • Tresura koni czystej krwi

 • Znalezienie "ludzkiej" obsady

 • Zwierzaki jak żywe