Na psa urok 6.3

Wiecznie pochłonięty pracą prawnik, Dave, zaniedbuje rodzinę. Pochłania go sprawa pewnego instytutu badawczego, który prowadzi eksperymenty na zwierzętach. Podczas wizyty w tym instytucie zostaje zainfekowany substancją, która zmienia cechy genetyczne, i tak oto zostaje psem. Oczywiście zmiana nie jest nieodwracalna i Dave może wrócic do swojej pierwotnej postaci. Będąc psem obserwuje swoją rodzinę z innej perspektywy i postanawia stac się lepszym mężem i ojcem. Musi jeszcze rozprawic się z dr Kozakiem, który ową szczepionkę chce wykorzystać do złych celów...

Obsada

Reżyseria
Średnia
Brian Robbins 6.0
Marek Robaczewski (polski dubbing) 8.0
E.J. Foerster (reżyser drugiej ekipy) -
Bill Purple (asystent) -
Brian Relyea (asystent) -
Lars P. Winther (asystent) -
George Parra (reżyser drugiej ekipy) (asystent) -
Michael Risoli (reżyser drugiej ekipy) (asystent) -
John H. Radulovic (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Scenariusz
Średnia
Cormac Wibberley -
Marianne Wibberley -
Geoff Rodkey -
Jack Amiel -
Michael Begler -
Bill Walsh -
Lillie Hayward -
Don Tait -
Anna Niedźwiedzka (polskie dialogi) -
Producenci
Średnia
Tim Allen
producent
7.0
David Hoberman
producent
-
Matthew Carroll producent wykonawczy -
William Fay producent wykonawczy -
Todd Lieberman
producent wykonawczy
-
Robert Simonds producent wykonawczy -
William Fay kierownik produkcji -
Lynn Andrews nadzorca produkcji -
Kimberly Rach nadzorca produkcji -
Jayne Armstrong nadzorca postprodukcji -
John Sanchez koordynator produkcji (asystent) -
Beata Jankowska kierownik produkcji (polski dubbing) -
Renee Confair nadzorca produkcji (niewymieniony w czołówce) -
Todd Lewis nadzorca produkcji (niewymieniony w czołówce) -
Angela Laprete koordynator produkcji (niewymieniony w czołówce) -
Aktorzy
Średnia
Tim Allen
Dave Douglas
7.0
Piotr Gąsowski
Dave Douglas (polski dubbing)
6.5
Kristin Davis
Rebecca Douglas
7.5
Agata Kulesza
Rebecca Douglas (polski dubbing)
7.6
Zena Grey
Carly Douglas
-
Julia Kołakowska
Julia Douglas (polski dubbing)
6.0
Spencer Breslin
Joe Douglas
7.0
Kamil Kubik Josh Douglas (polski dubbing) -
Jane Curtin
Sędzia
7.0
Filip Kowalczyk Trey (polski dubbing) -
Shawn Pyfrom
Trey
-
Izabella Bukowska
Lori (polski dubbing)
5.5
Danny Glover
Ken Hollister
7.3
Robert Downey Jr.
Marcus Kozak
7.9
Joanna Jeżewska
Nauczycielka (polski dubbing)
6.0
Joshua Leonard
Justin Forrester
-
Bess Wohl
Dr Gwen Lichtman
-
Philip Baker Hall
Lance Strictland
7.0
Annabelle Gurwitch
Adwokat Justina Forrestera
3.0
Jeanette Brox
Janey
-
Kevin Cooney
Lekarz
-
Rhea Seehorn
Lori
-
Craig Kilborn
Sąsiad
-
Koji Kataoka
Mnich
-
Casey Sander
Przywódca
-
Courtney McLean Zarządca -
Laura Kightlinger
Pani Foster, nauczycielka
-
Phaedra Nielson Współpracownik -
John Gatins
Bezdomny
8.0
Jordyn Michelle Colemon Tracy -
Jan Devereaux
Kobieta w restauracji
-
Jane Hajduk
Dziennikarz
-
Rocky La Porte Posterunkowy -
Mic Rodgers
Kierowca autobusu
5.0
Kevin Shue Młody chłopiec -
Tony Shue Młody chłopak -
Leonard L. Thomas Najemnik -
Mark Robert Ellis Trener piłki nożnej -
Adam Hicks
Obrońca
-
Michael Tyler Henry
Nieznośny gracz
-
Darby C. Wilson Nieznośny gracz -
Rick Shuster Pilot -
Max Quiroz Eskimoski obrońca -
Christina Bergstrom Stenografka -
David Goldsmith Człowiek w windzie -
So Lynn Dziennikarka -
Janine Edwards Sekretarka -
Brandon Ray Olive
Grant
-
Chris Weaver Przywódca protestu -
Philip Pavel
Kierowca na autostradzie
-
Maggie Malyn Obserwator (niewymieniony w czołówce) -
Glen Mac
Adwokat (niewymieniony w czołówce)
-
Michael-John Wolfe
Reporter telewizyjny (niewymieniony w czołówce)
-
Bartosz Opania
Marcus Kozak (polski dubbing)
7.0
Joanna Węgrzynowska-Cybińska
Gwen (polski dubbing)
6.3
Krzysztof Cybiński
Larry (polski dubbing)
6.0
Renata Berger
Sędzia Whitaker (polski dubbing)
5.5
Marcin Troński
Ken Hollister (polski dubbing)
7.3
Jacek Jarosz
Strickland (polski dubbing)
-
Krzysztof Banaszyk
Justin Forrester (polski dubbing)
8.5
Aleksandra Radwańska
Tracey (polski dubbing)
-
Zdjęcia
Średnia
Gabriel Beristain
(kierownik zdjęć)
7.0
James M. Muro (kierownik zdjęć drugoplanowych) 8.0
Michael C. Price (główna pomoc techniczna) -
Steven W. Gage (główna pomoc techniczna) (druga ekipa) -
Steve Koster (dyrektor ds. fotografii lotniczej) (niewymieniony w czołówce) -
John S. Campbell (pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce) -
Timothy Jipping (pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce) -
Vince Onken (pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce) -
Chris Rauch (pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce) -
Kompozytorzy
Średnia
Alan Menken 10.0
Kostiumy
Średnia
Molly Maginnis -
Danielle Baker -
Gwen Fornataro -
Dennis McCarthy -
Sally Smith-McCardle -
Sandy Kenyon (nadzorca kostiumów) -
Montaż
Średnia
Ned Bastille -
Paweł Łuczak (polski dubbing) -
Michał Skarżyński (polski dubbing) 8.0
Aram Nigoghossian (asystent) -
Jason Wasserman (asystent) -
Charakteryzacja
Średnia
Hallie D'Amore główny charakteryzator -
Beth Miller główny stylista -
Bonnie Clevering fryzjer osobisty: Tim Allen -
Petrice Bankhead charakteryzator (niewymieniony w czołówce) -
Rosie Duprat Fort charakteryzator (niewymieniony w czołówce) -
Margaux L. Lancaster charakteryzator (niewymieniony w czołówce) -
Claudia Moser charakteryzator (niewymieniony w czołówce) -
Chantal Boom'la fryzjer (niewymieniony w czołówce) -
Ginger Damon fryzjer (niewymieniony w czołówce) -
Scenografia
Średnia
Leslie McDonald scenograf -
Daniel T. Dorrance dyrektor artystyczny 7.0
Jeffrey Mossa dyrektor artystyczny (asystent) -
Ronald R. Reiss dekorator wnętrz -
Jeffrey Beck projektant wnętrz -
J. André Chaintreuil projektant wnętrz -
Jann K. Engel projektant wnętrz -
Andrew Reeder projektant wnętrz -
Hugo Santiago projektant wnętrz -
William H. Phen Jr. główny architekt -
Bruce L. Luizzi główny konstruktor dekoracji -
Andrew M. Siegel główny rekwizytor -
Michael Gastaldo główny rekwizytor (asystent) -
Ray Harvie scenopis obrazkowy -
Jim Magdaleno scenopis obrazkowy -
Christopher Woodworth malarz -
Evan Brainard lalkarz -
Rodrick Khachatoorian lalkarz -
Paul Mejias lalkarz -
Michael Ornelaz lalkarz -
Steve Rosenbluth lalkarz -
Ricardo F. Delgado scenopis obrazkowy (niewymieniony w czołówce) -
Tim R. Lafferty główny architekt (niewymieniony w czołówce) -
Karen Teneyck projektant graficzny (niewymieniony w czołówce) -
Doug Scott rekwizytor (niewymieniony w czołówce) -
Reese St. Amant malarz (niewymieniony w czołówce) -
Robert A. Blackburn koordynator konstrukcji -
Dźwięk
Średnia
Randle Akerson nadzorujący montaż dźwięku -
Robert L. Sephton nadzorujący montaż dźwięku -
Dana Olsefsky montaż dźwięku (asystent) -
F. Scott Taylor montaż dźwięku (asystent) -
Bruce Tanis montaż efektów dźwiękowych -
Kimberly R. McCord montaż dialogów -
David Williams montaż postsynchronu -
Mark Pappas montaż imitacji -
Helena Lea montaż muzyki -
Joanie Diener montaż muzyki (dodatkowy) -
Zack Davis nadzorca postsynchronu -
Christopher Flick nadzorca imitacji -
Gabriel Guy operator dźwięku -
Matt Aberle nadzorca muzyki -
Jeanette Browning operator postsynchronu -
David E. Fluhr mikser ponownego nagrania -
Christian P. Minkler mikser ponownego nagrania -
Doc Kane mikser postsynchronu -
James Ashwill mikser imitacji -
Jonathan Fuh mikrofoniarz -
Chris Diamond okablowanie -
Paweł Łuczak dźwięk (polski dubbing) -
Michał Skarżyński dźwięk (polski dubbing) 8.0
Petra Bach nadzorca postsynchronu (niewymieniony w czołówce) -
David Grimaldi montaż dźwięku (niewymieniony w czołówce) -
Rob Nokes projektant dźwięku (niewymieniony w czołówce) -
Robert L. Sephton projektant dźwięku (niewymieniony w czołówce) -
Matthew Harrold operator dźwięku (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce) -
Efekty specjalne
Średnia
John S. Baker nadzorca efektów specjalnych 9.0
Bill Greene technik (niewymieniony w czołówce) -
Josh Neugass technik (niewymieniony w czołówce) -
Pozostała Ekipa
Średnia
Juel Bestrop dobór obsady -
Jeanne McCarthy dobór obsady -
Jaime Harlan dobór obsady (asystent) -
Nicole Abellera dodatkowy dobór obsady -
Jennifer Bender dodatkowy dobór obsady -
James W. Brown główny animator -
Chuck Duke animator -
William Elder-Groebe animator -
Tom Gibbons animator -
Ryan Hood animator -
Elliott Roberts animator -
Tom St. Amand animator -
Jesse Vickery animator -
Stephen Rosenbaum nadzorca efektów wizualnych -
Thomas Schelesny nadzorca efektów wizualnych -
Thomas J. Smith nadzorca efektów wizualnych -
Blondel Aidoo producent efektów wizualnych -
Carol Corwin producent efektów wizualnych -
Julie Orosz producent efektów wizualnych -
Annie Pomeranz koordynator efektów wizualnych -
Heather Elisa Hill koordynator efektów wizualnych -
Chris Geraghty koordynator efektów wizualnych -
Jennifer Hutcheon montaż efektów wizualnych -
Derrick Mitchell montaż efektów wizualnych -
Matthew M. Robinson nadzorca grafiki komputerowej -
Kristy King kierownik produkcji efektów wizualnych -
Dan Levitan nadzorca komponowania -
Gary Abrahamian grafik komputerowy -
Jason Wardle grafik komputerowy -
Alan Boucek główny zecer -
Dan Cayer zecer -
Tim Trella
koordynator kaskaderów
-
Kenny Alexander
kaskader dublujący
-
Sandy Berumen
kaskader dublujący
-
Damon Caro kaskader dublujący -
Dina L. Margolin kaskader dublujący -
Mark Munoz kaskader dublujący -
Clark Tucker
kaskader dublujący
-
Todd Warren kaskader dublujący -
James M. Halty
kierowca
-
Scott Cosgrove układacz -
Christian J. Fletcher
układacz
-
Mike Justus
układacz
-
Douglas Neithercut układacz -
Michael Runyard układacz -
David Schultz układacz -
Doug Snively układacz -
Aaron Walters układacz -
Danny Wynands
układacz
-
Craig Fikse operator kamery -
Peter Mercurio operator kamery (druga ekipa) -
Paul Gibilisco kamerzysta (asystent) -
Brian LeGrady kamerzysta (asystent) -
Joseph Lederer fotosista -
Dayton Nietert oświetlenie (druga ekipa) -
Raymond W. Beal treser zwierząt -
Jim Brockett treser zwierząt -
Kristy Campbell treser zwierząt -
Michael W. Miliotti treser zwierząt -
Gary Mui treser zwierząt -
Tony Suffredini treser zwierząt -
Janine L. Aines treser zwierząt -
Michael Kosarin dyrygent -
Gregory D. Hemstreet księgowy produkcji -
Jennifer Clark księgowy (asystent) -
Marty Elfalan księgowy (asystent) -
Mike MacCuish księgowy (asystent) -
John R. McCormick treser zwierząt (niewymieniony w czołówce) -
McLean Alley dodatkowy dobór obsady (niewymieniony w czołówce) -
Mathias Frodin zecer (niewymieniony w czołówce) -
Tony Noel zecer (niewymieniony w czołówce) -
Joey Santana montaż efektów wizualnych (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Tammie Baird
kaskader (niewymieniony w czołówce)
6.0
Tyger Belton kamerzysta (druga ekipa) (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Glenn Brown kamerzysta (druga ekipa) (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Chris Cuevas kamerzysta (druga ekipa) (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Terry Wolcott kamerzysta (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Brian Bernstein operator kamery (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce) -
Shane D. Kelly oświetlenie (niewymieniony w czołówce) -
Michael Lowrance elektryk (niewymieniony w czołówce) -
Pete Villani
elektryk (niewymieniony w czołówce)
-
Melinda Eichberg treser zwierząt (niewymieniony w czołówce) -
Hi-Hat choreograf (niewymieniony w czołówce) -
Mele K.T. Locey księgowy (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Mark Thomason dubler (druga ekipa) (niewymieniony w czołówce) -
Garson Yu projekt czołówki (niewymieniony w czołówce) -