Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Patryk Vega |
4,6
|
|
Monika Lewicka
(drugi reżyser)
|
||
Michał Ozierow
(drugi reżyser)
|
||
Marek Wróbel
(drugi reżyser)
|
||
Paweł Bielecki
(współpraca)
|
||
Maria Magdalena Kossowska
(asystent)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Władysław Pasikowski |
7,9
|
|
Przemysław Woś | ||
Producenci | Ocena | |
Przemysław Woś
producent
|
||
Jolanta Dobosz
producent wykonawczy
|
||
Krzysztof Dobosz
producent wykonawczy
|
||
Wojciech Smoczyński
producent wykonawczy
|
||
Artur Zgadzaj
kierownik produkcji
|
||
Ryszard Rogocki
nadzorca postprodukcji
|
||
Bartosz Krasicki
nadzorca postprodukcji
|
||
Paulina Rogocka
nadzorca postprodukcji
|
||
Monika Dobra
kierownik produkcji (drugi)
|
||
Wojciech Jakus
kierownik produkcji (drugi)
|
||
Krzysztof Mrowiec
kierownik produkcji (drugi)
|
||
Wojciech Pajonk
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Ewelina Łojszczyk-Kaska
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Weronika Wojnach
kierownik produkcji (współpraca)
|
||
Wojciech Smoczyński
koordynator postprodukcji
|
||
Katarzyna Wagasewicz
koordynator postprodukcji (asystent)
|
||
Iwona Kachel
postproducent
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Stanisław Mikulski
Hans Kloss / Stanisław Kolicki, agent J23
|
7,7
|
|
Tomasz Kot
Młody Hans Kloss
|
7,5
|
|
Emil Karewicz
Hermann Brunner
|
7,9
|
|
Piotr Adamczyk
Młody Hermann Brunner
|
6,9
|
|
Jerzy Bończak
Erich Koch, gauleiter
|
7,6
|
|
Janusz Chabior
Kpt. Socha
|
7,7
|
|
Piotr Garlicki
Marcus, dowódca drużyny
|
7,0
|
|
Piotr Głowacki
Mjr Czubak
|
7,4
|
|
Wojciech Mecwaldowski
Ppłk Ringle
|
||
Daniel Olbrychski
Gunther Werner, oberführer
|
8,3
|
|
Adam Woronowicz
Lau, standartenführer
|
7,1
|
|
Marta Żmuda Trzebiatowska
Elsa Krause
|
6,7
|
|
Anna Szarek
Ingrid Heiser
|
6,0
|
|
Michał Breitenwald
Dr Krause, ojciec Elsy
|
6,0
|
|
Grzegorz Kowalczyk
Johann Mischke
|
6,5
|
|
Maciej Ferlak
Martin Bormann
|
||
Marek Kossakowski
Baum
|
5,0
|
|
Marcin Perchuć
Rudolf
|
6,9
|
|
Jerzy Ciszewski
Hauser
|
||
Bartosz Porczyk
Kurt
|
||
Wojciech Machnicki
Ruski oficer
|
6,9
|
|
Grzegorz Mostowicz-Gerszt
Starszyna
|
||
Błażej Pieczonka
Morozow
|
||
Dariusz Juzyszyn
Osiłek Wernera
|
7,0
|
|
Grzegorz Stelmaszewski
"Wilk"
|
||
Tomasz Oświeciński
Bosman
|
5,8
|
|
Dariusz Odija
Edmund Tokarz, oddziałowy
|
||
Jacek Labijak
Stasi, oficer
|
||
Zbigniew Dziduch
Mat
|
||
Andrzej Precigs
Obergruppen
|
7,0
|
|
Liwiusz Falak
Cywil
|
6,0
|
|
Klaudiusz Kaufmann
SS-man w szpitalu
|
||
Tomasz Sobczak
Oficer w szpitalu
|
||
Grzegorz Milczarczyk
Lipke
|
||
Mikołaj Osiński
Zbir Brunnera
|
||
Roman Bugaj
Zbir Brunnera
|
8,0
|
|
Radosław Tropisz
Zbir Brunnera
|
||
Paweł Bodych
Zbir Brunnera
|
||
Grzegorz Sierzputowski
Strażnik
|
||
Sebastian Mańkowski
Strażnik
|
||
Cezary Krajewski
Strażnik
|
||
Sławoj Jędrzejewski
Strażnik
|
||
Jakub Mazurek
Pracownik kontrwywiadu
|
5,0
|
|
Patryk Vega
Manfred
|
4,6
|
|
Tomasz Krupa
Lekarz
|
||
Witold Bieliński
Pielęgniarz
|
||
Łukasz Brzeziński
Noszowy
|
||
Rafał Kosiński
Noszowy
|
||
Piotr Grabowski
Porucznik
|
6,0
|
|
Tomasz Pawlak
Porucznik
|
||
Anna Iberszer
Prezenterka tv
|
7,3
|
|
Koryna Titowa
Siostra miłosierdzia
|
||
Żaneta Leszczyńska
Siostra miłosierdzia
|
6,0
|
|
Robert Pamięta
Ruski
|
||
Rafał Iwaniuk
Ruski
|
||
Robert Martyniak
Ruski
|
||
Tomasz Breński
Ruski
|
||
Robert Kierp
Podróżny hippi
|
||
Andrzej Grigoriew
Kierowca studebackera
|
||
Jerzy Mąkosa
Żyd
|
||
Alberto Hernandez
Spiker radiowy
|
||
Jan Szlagowski
Spiker w Radio Moskwa
|
||
Michał Buczek | ||
Wojciech Domański | ||
Szymon Gągolewicz | ||
Stanisław Marek Łukasik | ||
Tomasz Prus | ||
Tomasz Stachoń | ||
Andrzej Skolik | ||
Zbigniew Wach | ||
Maciej Wyszkowski | ||
Krzysztof Zawiliński | ||
Ireneusz Kozioł
Strażnik w Pilau (niewymieniony w czołówce)
|
5,5
|
|
Maciej Wilewski
Strażnik w Barczewie (niewymieniony w czołówce)
|
||
Carmen Azuar
Prezenterka tv (głos)
|
||
Iwona Arkuszewska
(głos)
|
||
Marta Grześkowiak
(głos)
|
||
Marek Domański
(głos)
|
||
Sebastian Has
(głos)
|
||
Stephan Herbig
(głos)
|
||
Katharina Hülsmann
(głos)
|
||
Fabian Klein
(głos)
|
||
Klaudia Lewandowska
(głos)
|
||
Anna Łukasik
(głos)
|
||
Agnieszka Mitoń
(głos)
|
||
Joanna Mitoń
(głos)
|
||
Magda Mitoń
(głos)
|
||
Nicolas Fernandez Osinaga
(głos)
|
||
Bartłomiej Ostrowski
(głos)
|
||
Michał Ostrowski
(głos)
|
||
Pavels Stavovojs
(głos)
|
||
Dominik Tarkowski
(głos)
|
||
Jacek Tarkowski
(głos)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Mirosław Brożek | ||
Piotr Kula
(pomoc techniczna)
|
||
Piotr Kronka
(pomoc techniczna)
|
||
Łukasz Rusek
(pomoc techniczna)
|
||
Albert Ścieżyński
(pomoc techniczna)
|
||
Bogdan Mikołajczuk
(pomoc techniczna)
|
||
Marek Nogal
(pomoc techniczna)
|
||
Piotr Krawczyk
(pomoc techniczna)
|
||
Jacek Krawczyk
(pomoc techniczna)
|
||
Jarosław Rawecki
(pomoc techniczna)
|
||
Daniel Jasiński
(pomoc techniczna)
|
||
Grzegorz Falba
(pomoc techniczna)
|
||
Piotr Bejm
(pomoc techniczna)
|
||
Wiktoria Konopko
(pomoc techniczna)
|
||
Joanna Dembek
(pomoc techniczna)
|
||
Monika Struzik
(pomoc techniczna)
|
||
Agnieszka Kwiatkowska
(pomoc techniczna)
|
||
Zbigniew Kula
(pomoc techniczna)
|
||
Marek Składanowski
(pomoc techniczna)
|
||
Piotr Kryska
(pomoc techniczna)
|
||
Piotr Joel
(pomoc techniczna)
|
||
Jerzy Kajszczak
(pomoc techniczna)
|
||
Jerzy Mizak
(pomoc techniczna)
|
||
Albert Kalwasiński
(pomoc techniczna)
|
||
Marek Rolka
(pomoc techniczna)
|
||
Jarosław Pawłowski
(pomoc techniczna)
|
||
Grzegorz Cezak
(pomoc techniczna)
|
||
Paweł Świtaj
(pomoc techniczna)
|
||
Krzysztof Łopuszański
(pomoc techniczna)
|
||
Przemysław Gabryelski
(operator obrazu) (asystent)
|
||
Piotr Kostarczyk
(operator obrazu) (asystent)
|
||
Paweł Krawczyk
(operator obrazu) (asystent)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Łukasz Targosz | ||
Kostiumy | Ocena | |
Andrzej Szenajch |
7,3
|
|
Eleonora Owsianka
(asystent)
|
||
Marta Giec
(asystent)
|
||
Katarzyna Piontecka-Lawenda
(drugi)
|
||
Marek Łukasik
(drugi)
|
||
Tomasz Rakowski
(drugi)
|
||
Montaż | Ocena | |
Tomasz Ostrowski | ||
Rafał Gruca
(asystent)
|
||
Daniel Pietrzyk
(nadzorca digital intermediate)
|
||
Paweł Szymczyk
(digital intermediate) (asystent)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Jacek Tarkowski
wykonawca muzyki (fortepian) (instrumenty klawiszowe) (programowanie instrumentów)
|
||
Łukasz Targosz
wykonawca muzyki (instrumenty klawiszowe) (gitary) (instrumenty strunowe) (programowanie instrumentów)
|
||
Katarzyna Tarkowska
wykonawca muzyki (flet) (sopran)
|
||
Tomasz Nowak
wykonawca muzyki (trąbka) (flugehorn)
|
||
Michał Ostrowski
wykonawca muzyki (skrzypce)
|
||
Dominika Kowalska
wykonawca muzyki (skrzypce)
|
||
Robert Witkowski
wykonawca muzyki (altówka)
|
||
Paulina Wiśniewska
wykonawca muzyki (wiolonczela)
|
||
Robert Kubiszyn
wykonawca muzyki (kontrabas)
|
||
Wojciech Fedkowicz
wykonawca muzyki (perkusja)
|
||
Jacek Tarkowski
dyrygent
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Ewa Jarosz
charakteryzator
|
||
Tomasz Matraszek
efekty specjalne makijażu
|
||
Adrianna Merska
charakteryzator (współpraca)
|
||
Joanna Łukijańczuk
charakteryzator (drugi)
|
||
Maja Łukaszewicz
charakteryzator (drugi)
|
||
Marta Domagała
efekty specjalne makijażu (drugi)
|
||
Scenografia | Ocena | |
Agata Stróżyńska
scenograf
|
||
Bożena Beata Ścieglińska
scenopis obrazkowy
|
||
Marcin Aziukiewicz
scenograf
|
||
Piotr Kopeć
scenograf
|
||
Izabela Ozierow
scenograf (współpraca)
|
||
Dorota Sławecka
dekorator wnętrz
|
||
Eryk Żuberek
rekwizytor
|
||
Grzegorz Rzepecki
rekwizytor
|
||
Wojciech Kostrzewa
rekwizytor
|
||
Bartosz Nowak
rekwizytor (asystent)
|
||
Dariusz Rzepecki
rekwizytor (asystent)
|
||
Sławomir Niebrzydowski
rekwizytor (asystent)
|
||
Damian Niebrzydowski
rekwizytor (asystent)
|
||
Ryszard Kempa
konstruktor dekoracji
|
||
Ryszard Idzik
konstruktor dekoracji
|
||
Maciej Fajst
scenograf (drugi)
|
||
Bogusław Kostrzewa
rekwizytor (drugi)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Maciej Pawłowski
dźwięk
|
||
Maciej Pawłowski
mikser muzyki
|
||
Piotr Krzanowski
dźwięk
|
||
Mariusz Wysocki
dźwięk (druga ekipa)
|
1,0
|
|
Tomasz Kamiński
mikrofoniarz
|
||
Łukasz Tuński
mikrofoniarz
|
||
Rafał Piłkowski
mikrofoniarz
|
||
Kazimierz Jastrzębski
mikrofoniarz
|
||
Robert Petrykowski
mikrofoniarz
|
||
Maciej Pawłowski
projektant dźwięku
|
||
Łukasz Świerzawski
projektant dźwięku
|
||
Grzegorz Sieradzki
efekty dźwiękowe
|
||
Grzegorz Koniarz
efekty dźwiękowe
|
||
Marek Domański
operator postsynchronu
|
||
Sebastian Has
operator postsynchronu
|
||
Marta Grześkowiak
operator postsynchronu
|
||
Aleksander Musiałowski
operator dźwięku
|
||
Maciej Pawłowski
operator dźwięku
|
||
Jacek Tarkowski
operator muzyki
|
||
Maciej Pawłowski
mastering dźwięku
|
||
Łukasz Świerzawski
mastering dźwięku (współpraca)
|
||
Julia Nalepa
mastering dźwięku (współpraca)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Leszek Olbiński
efekty specjalne
|
||
Dariusz Drzazga
efekty specjalne (współpraca)
|
||
Sebastian Huss
efekty specjalne (współpraca)
|
||
Piotr Krzyczmonik
efekty specjalne (współpraca)
|
||
Paweł Suchożebrski
efekty specjalne (współpraca)
|
||
Rafał Supranionek
efekty specjalne (współpraca)
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Monika Zielska
fotosista
|
||
Łukasz Jankowski
kaskader
|
||
Sylwia Czaplewska
dobór obsady
|
||
Magdalena Równicka
dobór obsady
|
||
Petro Aleksowski
operator kamery
|
||
Jarosław Wierzbicki
operator kamery
|
||
Tomasz Tupalski
operator kamery
|
||
Krzysztof Żelazko
operator kamery
|
||
Jarosław Wierzbicki
operator steadicam
|
||
Michał Tubilewicz
operator steadicam (asystent)
|
||
Konrad Gut
operator steadicam (asystent)
|
||
Maciej Kowalski
operator steadicam (asystent)
|
||
Sebastian Strynkowski
operator kamery (asystent) (technik)
|
||
Andrzej Węgrzynowski
operator kamery (asystent) (technik)
|
||
Piotr Kryska
mistrz oświetlenia
|
||
Jarosław Góralczyk
oświetlenie
|
||
Robert Kwiecień
oświetlenie
|
||
Michał Joel
oświetlenie
|
||
Konrad Pruski
oświetlenie
|
||
Mariusz Jarzyński
oświetlenie
|
||
Cezary Zagrodzki-Kulczyk
oświetlenie
|
||
Łukasz Huptyś
kolorysta
|
||
Aleksandra Kraus
kolorysta
|
||
Pavel Štverák
konsultant (Dolby)
|
||
Ryszard Rogocki
efekty cyfrowe
|
||
Bartosz Krasicki
efekty cyfrowe
|
||
Michał Konwicki
efekty cyfrowe
|
||
Krzysztof Stefański
efekty cyfrowe
|
||
Weronika Ściubisz
efekty cyfrowe
|
||
Michał Witek
efekty cyfrowe
|
||
Paweł Orzechowski
efekty cyfrowe
|
||
Beata Szefer
efekty cyfrowe
|
||
Piotr Skiba
efekty cyfrowe
|
||
Janusz Budzyn
efekty cyfrowe
|
||
Łukasz Romanow
efekty cyfrowe
|
||
Anna Kaczmarczyk
efekty cyfrowe
|
||
Michał Witek
modelarz cyfrowy
|
||
Marek Subocz
efekty cyfrowe
|
||
Artur Żok
efekty cyfrowe
|
||
Dennis Niko
efekty cyfrowe
|
||
Paulina Rogocka
efekty cyfrowe
|
||
Krzysztof Zarzycki
efekty cyfrowe
|
||
Joanna Lasowy
dodatkowy dobór obsady
|
||
Tomasz Matusiak
dodatkowy dobór obsady
|
||
Paulina Albiniak
dodatkowy dobór obsady
|
||
Ryszard Janikowski
koordynator kaskaderów
|
||
Zbigniew Świderski
koordynator kaskaderów (asystent)
|
||
Łukasz Lipiarz
kaskader
|
||
Mateusz Bodzioch
kaskader
|
||
Zbigniew Świderski
kaskader
|
||
Robert Cichoń
kaskader
|
||
Kamil Tyza
kaskader
|
||
Marek Mireński
kaskader
|
||
Andrzej Grigoriew
kaskader
|
||
Bartosz Gadziomski
kaskader
|
||
Jacek Drozd
kaskader
|
||
Tomasz Marszałek
kaskader
|
||
Robert Popławski
kaskader
|
||
Jarosław Wrzosek
kaskader
|
||
Grzegorz Hendzel
kaskader
|
||
Jarosław Olszewski
kaskader
|
||
Jacek Sochala
kaskader
|
||
Daniel Kominowski
kaskader
|
||
Ryszard Janikowski
kaskader
|
||
Rafał Ciepielski
kaskader
|
||
Sylwester Olejnik
kaskader
|
||
Adam Mazek
kaskader
|
||
Grzegorz Kozioł
kaskader
|
||
Andrzej Plazuk
kaskader
|
||
Sebastian Szymos
kaskader
|
||
Ryszard Janikowski
choreograf walk
|
||
Andrzej Purzycki
dubler: Stanisław Mikulski
|
||
Piotr Szymczak
dubler: Stanisław Mikulski
|
||
Jacek Kamasiński
dubler: Emil Karewicz
|
||
Krzysztof Zawiliński
dubler: Tomasz Kot
|
||
Wojciech Konkol
konsultant (ds. BHP i zabezpieczenia planu filmowego)
|
||
Paweł Rozdżestwieński
konsultant (ds. historycznych)
|
||
Jacek Krzewiński
konsultant (ds. okrętów wojennych)
|
||
Jacek Haber
konsultant (ds. pojazdów historycznych) (ds. militariów)
|
||
Stanisław Marek Łukasik
konsultant (ds. militariów)
|
||
Andrzej Skolik
konsultant (ds. militariów)
|
||
Zbigniew Wach
konsultant (ds. militariów)
|
||
Krzysztof Zawiliński
konsultant (ds. militariów)
|
||
Daniel Adamski
kierownik planu
|
||
Grzegorz Cezak
kierownik planu
|
||
Tomasz Kotuliński
kierownik planu
|
||
Piotr Zimoń
kierownik planu (druga ekipa)
|
||
Krzysztof Stachowski
dyżurny planu
|
||
Jarosław Kowalczyk
dyżurny planu
|
||
Paweł Świtaj
dyżurny planu
|
||
Michał Dybowski
dyżurny planu
|
||
Marcin Wąsowski
dyżurny planu
|
||
Mateusz Łazuka
dyżurny planu
|
||
Jacek Skrzeczyński
dyżurny planu
|
||
Piotr Zimoń
dyżurny planu
|
||
Krzysztof Jerzak
dyżurny planu
|
||
Łukasz Dobosz
dyżurny planu
|
||
Adam Goik
dyżurny planu
|
||
Marcin Kawęczyński
dyżurny planu
|
||
Mikołaj Dąbkiewicz
sekretariat planu
|
||
Arleta Łaszkiewicz
sekretariat planu
|
||
Barbara Dąbkiewicz
sekretariat planu (druga ekipa)
|
Pozostałe
Proszę czekać…