Poszukiwacze zaginionej Arki 1981

Raiders of the Lost Ark

W towarzystwie swej niewydarzonej eks-narzeczonej, Marion Ravenwood, krewki archeolog wyrusza na poszukiwanie biblijnej Arki Przymierza. Indy ma odnaleźć Arkę, zanim uczynią to hitlerowcy, więc aby osiągnąć cel musi unikać trucizny, pułapek, węży i zdrady.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Harrison Ford
jako Indiana Jones
Karen Allen
jako Marion Ravenwood
Paul Freeman
jako Dr Rene Belloq
Ronald Lacey
jako Mjr Arnold Toht
John Rhys-Davies
jako Sallah
Denholm Elliott
jako Dr Marcus Brody
Alfred Molina
jako Satipo
Wolf Kahler
jako Płk Dietrich
Anthony Higgins
jako Gobler
Vic Tablian
jako Barranca / Małpolud
Don Fellows
jako Płk Musgrove
William Hootkins
jako Mjr Eaton

W towarzystwie swej niewydarzonej eks-narzeczonej, Marion Ravenwood, krewki archeolog wyrusza na poszukiwanie biblijnej Arki Przymierza. Indy ma odnaleźć Arkę, zanim uczynią to hitlerowcy, więc aby osiągnąć cel musi unikać trucizny, pułapek, węży i zdrady. opis dystrybutora

Gatunek
Przygodowy, Akcja
Słowa kluczowe
krew, morderstwo, ucieczka, kanion zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1981-06-12 (świat), 2003-10-21 (dvd)
Wytwórnia
Paramount Pictures
Lucasfilm
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Indiana Jones: Raiders of the Lost Ark (R. P. Afryki) (tytuł DVD) (USA) (tytuł video)
Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej arki (Polska)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
115 minut
Budżet
18 000 000 USD
Wiadomości 4
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Film jest debiutem Alfreda Molliny. zobacz więcej

Komentarze do filmu 7
Sebioslaw 9

Absolutny klasyk. Uwielbiam całą serię przygód Indiany.

Chemas 8

Od tego filmu w zasadzie zaczęła się legenda Stevena Spielberga jako reżysera. Oczywiście były Bliskie Spotkania, był Pojedynek na szosie czy też Szczęki, ale stworzenie postaci Indiana Jonesa, czy też może zaadoptowanie (nie znam szczegółów scenariusza) to jedne z pierwszych kreacji uniwersum filmowego i to legendarnego. Szacun!

wazka16 9

Ostatnia scena z roztapianiem się Nazistów i ogólnie cały ten wątek z nimi sprawia,że ta cz.mniej mi się podoba od cz.3.

mee_ae 8

Przygoda z Indiana Jones cz.1 – Ostatnio naszła mnie chęć, przypomnienia sobie sagi z dr. Indiana Jones’em. Film, od pierwszych kilku sekund, podobnie jak w dziecinstwie, gdy oglądałem go w telewizji mnie przykuł do ekranu. Dopiero teraz, zauważyłem jak genialne są teksty, wymieniane między Indiana Jones’em a Mariann:
Indiana Jones: "To nie lata kochanie, to przebieg".
Oprócz wielu tekstów, pojawiają się zabawne sceny jak np. w Kairze, walka dr. Jones’a z arabem z maczetą, na których, trudno być poważnym i się nie zaśmiać.
Ogółem, film pomimo swoich lat, jest niesamowity i ogląda się go z zapartym tchem. Co po niektórzy, mogą się czepiać że brak mu logiki, typu jak udało się Indianie przeżyć podróż gdy Arka była transportowana przez U-Boot’a, czy wkradł się na pokład, czy trzymał się peryskopu :P. Na takie rzeczy, w niektórych produkcjach nie należy zwracać uwagi, tylko dać się ponieść przygodzie, fabule którą sobą prezentują, a takim filmem jest nakręcona produkcja przez Stevena Spielberga "Poszukiwacze Zaginionej Arki". Jak dla mnie kultowy film przygodowy 8.4/10.

LakiLou 10

Kino przygodowe w najlepszym wydaniu. Nic więcej nie trzeba tutaj dodawać. Jest to kolejna świetna pozycja w portfolio Spielberga.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
jacks
408 pkt.
2
WuJot
180 pkt.
3
porcjusz
150 pkt.
4
Sweet_Foxy
104 pkt.
5
alienK
91 pkt.
6
Hsi_Nao
72 pkt.
8
kaskader
57 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…