Królowa Ravenna zabija króla Magnus i dzięki czarnej magi oraz najemnikom przejmuje władzę w królestwie. Kilka lat później, czarownica dowiaduje się od magicznego zwierciadła, że może zyskać nieśmiertelność dzięki sercu uwięzionej w zamku Śnieżki. Dziewczynie udaje się jednak zbiec z twierdzy i ukryć w okrytym złą sławą lesie. Nie mogąc posłużyć się czarami królowa wysyła za nią Łowcę.

Mroczna historia nieskażonej Śnieżki 7

W przypadku tego filmu nie potrzebne jest ponawianie głównych bohaterów czy fabuły, wszyscy dobrze znamy historię Śnieżki.

Królewna Śnieżka i Łowca (2012) - Chris Hemsworth

Dobry król przeżywa śmierć swojej kochanej żony, podczas kampanii wojennej ratuje życie pięknej Revenny, którą nazajątrz poślubia. Revena zabija swojego nowego męża podczas nocy poślubnej. Obejmuje władzę ujawniając się jako mroczna królowa. Revena aby utrzymać swoją urodę musi żywić się młodymi dziewczynami o nieskażonej urodzie. Aby uzyskać nieśmiertelność i urodę musi pokonać Śnieżkę, jednak ta ucieka z wieży, w której była więziona. W pościg za nią rusza armia królowej oraz Łowca.

Znajomość historii z baśni mogła być dużym minusem dla całego filmu, widz wiedział czego można się spodziewać. Jednak debiutancki obraz Ruperta Sandersa to nie bajka dla dzieci znana z baśni braci Grimm. To mroczna historia nie dla dzieci, w której wszystko dzieję się naprawdę.

Królewna Śnieżka i Łowca (2012) - Sam Claflin

Film zrealizowany z dużym rozmachem, jednak wysokie ambicje obniża rola Kristen Stewart.

Drewniana i zgarbiona chłopczyca, bez żadnego wyrazu. Jej twarz podczas różnych scen czy miłosnych czy podczas wzywania armii do bitwy przeciwko swojej macosze nie wyrażała żadnych emocji co było bardzo widoczne i odrzucające.

Królewna Śnieżka i Łowca (2012) - Sam Claflin

Przez syndrom Kristen widz na początku filmu ma wrażenie, że jest brany za głupca, bo kto uwierzy w słowa lustereczka, że Śnieżka jest piękniejsza od Reveny.

Dużym plusem dodającym smaczku są skrzaty, czyli siedmiu krasnoludków, którzy ruszają w drogę za Śnieżką. Zabawni a zarazem wredni i nieufni rozbójnicy, którym Revena odebrała sielankowe życie. W tych rolach elita brytyjskiego kina komediowego Bob Hoskins, Ian McShane, Toby Jones, Eddie Marsan i Johnny Harris.

Królewna Śnieżka i Łowca (2012) - Charlize Theron

Film jest bardzo ładny pod względem charakteryzacji. Kostiumy i dekoracja zasługują na szczególne uznanie może nie na Oscara ale i tak jest na czym oko zawiesić.

2 z 3 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie
Komentarze do filmu 24
micamic 7

Bajka dla średnio dorosłych – Rozrywka ambitna to może nie jest ale pod względem wizualnym całkiem nieźle. Szczególnie sceny w mrocznym lesie są świetne. Twórcy trochę się bawią znaną historią ale pomysłów starcza im tak do połowy filmu. Ciekawy patent – królewnę zbudził łowca, a w bajce był to chyba książę jesli się nie mylę. Ona się o tym nigdy nie dowie – to dodaje smaczku. Swoją drogą ciekawe jak potoczy się dalej rywalizacja dwóch panów ;)
Osobiście raz się porządnie uśmiechnąłem kiedy pojawił się na ekranie Ian McShane w roli krasnoluda i za to daję mocne 7/10

pajki_filmaniak 6

świetna obsada w takim sobie filmie do obejrzenia na raz

ZSGifMan 7

Całkiem dobra wersja 'dla dorosłych' tej bajki dla dzieci ;)
Film widziałem już kilka razy i cały czas się podoba, bardziej jednak zła macocha jest miła dla oka niźli narzeczona wampira ;p No, ale co kto lubi, nie?! ;D
Śmiało można polecać, nikt nie powinien się nudzić, raczej nikt nie powinien się jakoś bardzo zawieść. Dobry film na 7 z plusem, może kiedyś dam nawet więcej, choć może lepiej nie bo inne części jednak większe wrażenie na mnie robiły.      

rudeez 5

za wspaniałą charlize ocena +2! gdyby nie ona, kostiumy i scenografia to nie dało by się przetrawić tej ilości kristen 'suszę zęby' steward na ekranie

Mrozikos667 7

Początek zapowiada płacz i zgrzytanie zębów, ale im dalej w las, tym lepiej. Nieźle użyte schematy, a mroku chyba tyle, ile dało się wycisnąć z PG-13.

Więcej informacji

Proszę czekać…