Wojna Harta 6.9

II Wojna Światowa. Bruce Willis wciela się w rolę pułkownika Williama McNamary - amerykańskiego oficera, który zostaje uwięziony w niemieckim obozie. Jako najwyższy rangą "obejmuje dowództwo" nad swoimi rodakami pod czujnym okiem komendanta obozu, bezwzględnego pułkownika Wernera Vissera (Marcel Iures). McNamara nie ma zamiaru biernie czekać na zakończenie wojny. Pozyskuje do współpracy młodego porucznika Tommy'ego Harta (Colin Farrell) i gdy w obozie zostaje popełnione morderstwo, z pomocą Harta organizuje pokazowy proces wojskowy. W rzeczywistości jednak McNamara ryzykuje wszystko, podejmując się najniebezpieczniejszej i najbardziej błyskotliwej misji w swojej karierze, by uwolnić swoich ludzi i... zmienić losy wojny.

Obsada

Reżyseria
Średnia
Gregory Hoblit -
David Rosenbloom (reżyser drugiej ekipy) 8.0
Jeff J.J. Authors (asystent) -
Darrin Brown (asystent) -
Penny Charter (asystent) -
Petr Drozda (asystent) -
Jiří Ostrý (asystent) -
Douglas Plasse (asystent) -
František Rezek (asystent) -
Janet Zdyb (asystent) -
Oldřich Mach (asystent) (druga ekipa) -
Jan Strašík (asystent) (druga ekipa) -
Scenariusz
Średnia
Billy Ray 8.0
Terry George -
Producenci
Średnia
David Foster producent -
Gregory Hoblit
producent
-
David Ladd
producent
-
Arnold Rifkin
producent
-
Wolfgang Glattes producent wykonawczy -
Stephen J. Eads producent towarzyszący -
Patricia Graf producent towarzyszący -
Wolfgang Glattes kierownik produkcji -
Ondrej Slama kierownik produkcji -
Petr Šplíchal kierownik produkcji -
Ondřej Nerud kierownik produkcji (druga ekipa) -
Veronika Horká koordynator produkcji -
Janice F. Sperling koordynator produkcji -
Katerina Silna koordynator produkcji (asystent) -
Aktorzy
Średnia
Bruce Willis
Płk William A. McNamara
8.5
Colin Farrell
Por. Thomas W. Hart
7.5
Terrence Howard
Por. Lincoln A. Scott
7.4
Cole Hauser
Sierż. sztabowy Vic W. Bedford
7.3
Marcel Iures
Płk Werner Visser
7.0
Linus Roache
Kpt. Peter A. Ross
6.5
Vicellous Shannon
Por. Lamar T. Archer
5.0
Maury Sterling
Szer. Dennis A. Gerber
-
Sam Jaeger
Kpt. R.G. Sisk
-
Scott Michael Campbell
Kpr. Joe S. Cromin
5.0
Rory Cochrane
Sierż. Carl S. Webb
6.5
Sebastian Tillinger
Szer. Bert D. "Moose" Codman
-
Rick Ravanello
Mjr Joe Clary
-
Adrian Grenier
Szer. Daniel E. Abrams
5.5
Michael Weston
Szer. W. Roy Potts
6.0
Jonathan Brandis
Szer. Lewis P. Wakely
8.0
Joe Spano
Płk J.M. Lange
-
Sam Worthington
Kpr. B.J. "Depot" Guidry
7.1
Brad Hunt
Szer. G.H. "Cookie" Bell
-
Rúaidhrí Conroy
Kpr. D.F. Lisko
-
Tony Devlin Szer. Donald W. West -
Michael Landes
Mjr M.F. Giannetti
7.0
David Barrass Mjr Hans Fussel -
Gary Gold
Pomocnik McNamary
-
Danny Babington Szer. S.T. Engler -
Holger Handtke
Mjr Johann Wirtz
7.0
Grey Williams Szer. R.S. Croutch -
René Ifrah
Szer. T.S. Krasner
-
Steve Sarossy Por. M.K. Adams -
Rocky Marshall Kpt. Robert M. Swann -
Christian Kahrmann
Sierżant Żandarmerii
-
Jim Boeven
Sierżant Żandarmerii
-
Dan van Husen
Sierżant
-
Georg Vietje Strażnik -
Lukáš Kantor Nawiedzony kapral -
Jakub Zdeněk Szeregowy odwszawiacz -
Jan Nemejovský Strażnik -
Jan Maršík Strażnik z wieży -
Bohumil Švarc Strażnik -
Jiří M. Sieber Strażnik -
Dugald Bruce Lockhart Kpt. Lutz -
Richard Kardhordó Jeniec z baraku 27 -
Jan Jakubec Strażnik -
Karel Bělohradský Strażnik -
Jan Tesarz
Strażnik
7.0
Radek Kuchař
Strażnik
-
Martin Kohout Strażnik -
Vladimír Kulhavý Strażnik -
Martin Cízek Strażnik -
Alan T. Ward Oficer z baraku 22 -
Stephen Fisher Oficer z baraku 22 -
Daniel Fleischer-Brown Oficer z baraku 22 -
Peter Varga Rosyjski jeniec -
Jan Dostál Rosyjski jeniec -
Vít Herzina Rosyjski jeniec -
Michael Beran
Szer. Pugh
-
Joel Sugerman Nieznany żołnierz -
Ted Hollis
Niemiecki oficer (niewymieniony w czołówce)
-
Zdjęcia
Średnia
Alar Kivilo 7.0
Milan Chadima (kierownik zdjęć) (druga ekipa) -
John Marzano
(dyrektor ds. fotografii lotniczej)
8.0
Gary Dagg (główna pomoc techniczna) -
Ivo Gresak (pomoc techniczna) -
Jan Rehanzl (pomoc techniczna) (Czechy) -
Kompozytorzy
Średnia
Rachel Portman 8.0
Kostiumy
Średnia
Elisabetta Beraldo 8.0
Věra Mirová (nadzorca kostiumów) -
Dagmar Pomajbikova (Bruce Willis) -
Jill Avery -
Jirina Eisenhamerova -
Iva Bártová -
Miroslav Fantys -
Dan Moore -
Katerina Polanska -
Ladislav Procházka -
Dasa Pávková -
Adrian Simmons -
Patricie Soptenková -
Jitka Švecová -
Montaż
Średnia
David Rosenbloom 8.0
Julian Andraus (asystent) -
Gregory Plotkin (asystent) 7.0
Richmond Riedel (asystent) -
Gary Burritt (montażysta negatywu) -
Jeremy Bradley (praktykant) -
Charakteryzacja
Średnia
Paul Engelen
główny charakteryzator
-
Eva Vytlelová główny charakteryzator -
Gerald Quist charakteryzator osobisty: Bruce Willis -
Melissa Lackersteen
charakteryzator
-
Milan Vlček główny stylista -
Michael White główny stylista -
Marlene D. Williams fryzjer osobisty: Bruce Willis -
Ivana Němcová fryzjer -
Radek Petr fryzjer -
Rene Stejskal efekty specjalne makijażu -
Scenografia
Średnia
Lilly Kilvert scenograf 7.0
John Warnke dyrektor artystyczny nadzorujący -
Martin Kurel dyrektor artystyczny -
Roman Illovsky dyrektor artystyczny (asystent) -
David Voborsky dyrektor artystyczny (asystent) -
Patrick Cassidy dekorator wnętrz -
Dita Lampová projektant wnętrz -
Zdenek Maska główny architekt -
Iva Vacková główny architekt -
David Gulick główny rekwizytor -
Jiří Žůček główny rekwizytor (asystent) -
Pavel Hemmy główny konstruktor dekoracji -
Jiří Matolín koordynator konstrukcji -
P.K. MacCarthy scenopis obrazkowy -
Steve Brennan rekwizytor -
Tomas Hais rekwizytor -
Tomáš Lehovec rekwizytor -
Stefan Mily rekwizytor -
Jakub Berdych malarz -
Dźwięk
Średnia
Steve Boeddeker
projektant dźwięku
7.0
Steve Boeddeker
mikser ponownego nagrania
7.0
Gary Summers
mikser ponownego nagrania
10.0
Tom Bellfort nadzorujący montaż dźwięku -
Jessica Bellfort nadzorujący montaż dźwięku (asystent) -
Lisa Chino nadzorujący montaż dźwięku (asystent) -
Kyrsten Mate montaż efektów dźwiękowych -
David C. Hughes montaż efektów dźwiękowych -
Erich Stratmann montaż efektów dźwiękowych -
Colin O'Neill montaż efektów dźwiękowych (asystent) -
Lindakay Brown montaż dialogów -
Steve Romanko dźwięk -
Dennie Thorpe imitator dźwięku -
Jana Vance imitator dźwięku -
Joanna Laurent montaż imitacji -
Robert Shoup montaż imitacji -
Tony Eckert mikser imitacji -
Frank 'Pepe' Merel mikser imitacji -
Gwendolyn Yates Whittle nadzorca postsynchronu -
Marilyn McCoppen montaż postsynchronu -
Greg Steele mikser postsynchronu -
Chris Dibble technik dźwięku -
Simon Geanuer technik dźwięku (asystent) -
Steve Pellut technik dźwięku (asystent) -
Jurgen Scharpf technik miksu -
Cary Weitz mikrofoniarz -
Jan Skala okablowanie -
Bill Abbott montaż muzyki -
Denise Okimoto montaż muzyki (asystent) -
Efekty specjalne
Średnia
Jaroslav Stolba nadzorca efektów specjalnych -
Pavel Sagner koordynator efektów specjalnych -
Martin Kubricht efekty specjalne -
Jaroslav Kolman technik -
Martin Kulhánek technik -
Martin Oberlander technik -
Jirí Vater technik 7.0
Jirí Vojtech technik -
Pozostała Ekipa
Średnia
Bud Davis koordynator kaskaderów -
Petr Drozda koordynator kaskaderów (dodatkowy) -
Romana Hájková
koordynator kaskaderów (asystent)
-
Jirka Simberský kaskader dublujący -
Pavel Cajzl kaskader -
Renné Hájek kaskader -
Jiří Horký kaskader -
Jirka Horký kaskader -
Dušan Hyška kaskader -
Miroslav Lhotka kaskader -
Ivan Mares kaskader -
David Motl kaskader -
Jaroslav Peterka kaskader -
Jindrich Klaus
kaskader
-
Petr Hnětkovský kaskader -
Jan Holíček kaskader -
Robert Lahoda kaskader -
Pavel Myslik kaskader -
Jaroslav Pšenička kaskader -
Leo Stransky kaskader -
Deborah Aquila dobór obsady -
Jessica Horáthová dobór obsady -
Gary Davy dobór obsady (Wielka Brytania) -
Jennifer L. Smith dobór obsady (asystent) -
Nicole Sage dobór obsady (asystent) -
Horst D. Scheel dobór obsady (dodatkowy) (Niemcy) -
Kelly O'Brien dodatkowy dobór obsady -
Tricia Wood dodatkowy dobór obsady -
Ota Bares treser zwierząt -
Magda Chýlková księgowy (asystent) -
Robert 'Bobby Z' Zajonc pilot helikoptera -
Jack Murphy
choreograf
-