Z archiwum X 8.2

Para detektywów zostaje przydzielona do wyjaśnienia szeregu spraw paranormalnych.

Odcinki

Zielone ludziki 2x1 7.6

Archiwum X zostało zamknięte. Mulder i Scully prowadzą standardowe sprawy jako agenci FBI. Mulder wybiera się w tajemnicy do Puerto Rico, aby uprzedzić rządową ekipę, która ma zniszczyć dowody świadczące o nawiązaniu kontaktu z istotami pozaziemskimi.

Żywiciel 2x2 7.8

W jednym z podziemnych kanałów w New Jersey zostają znalezione zwłoki. Coraz więcej wskazuje na to, że sprawcą morderstwa nie jest zwykły człowiek ale niezidentyfikowana istota zamieszkująca podziemne rejony miasta.

Krew 2x3 7.7

Mulder i Scully prowadzą śledztwo w sprawie serii wyjątkowo brutalnych zbrodni. Wszystko wskazuje na to, że morderstw dopuścili się spokojni i niczym nie wyróżniający się mieszkańcy małego miasteczka.

Bezsenność 2x4 7.8

Naukowiec specjalizujący się w badaniach nad zaburzeniami snu zostaje znaleziony martwy tuż po tym jak dokonał zgłoszenia na policję pożaru niedaleko swojego domu. Przybyła na miejsce policja nie zauważa żadnych śladów ognia, jednak Mulder i Scully dokonują zaskakujących odkryć.

Duane Barry 2x5 7.8

Duane Barry, pacjent który utrzymuje że został wielokrotnie uprowadzony przez obcych, ucieka ze szpitala biorąc ze sobą jednego z lekarzy jako zakładnika. Agent Mulder włącza się w negocjacje z porywaczem.

Ascendencja 2x6 7.8

Mulder stara się odnaleźć Duane'a Barry'ego na podstawie informacji które zostawiła mu zaginiona Scully. Agent Krycek mimo początkowej niechęci zgadza się mu pomóc. Tymczasem Skinner reaktywuje Archiwum X.

3 2x7 7.5

Agentka Scully nadal uznawana jest za zaginioną. Tymczasem dochodzi do serii morderstw które władze oficjalnie łączą z atakami niedźwiedzi. Mulder odkrywa, że związek ze sprawą może mieć grupa współczesnych wampirów.

Jedno tchnienie 2x8 7.8

Dana Scully zostaje odnaleziona w prowincjonalnym szpitalu. Agentka znajduje się w stanie śpiączki. Mulder podejrzewa, że za jej zniknięcie i obecny stan, jest odpowiedzialny rząd. Odpowiedzi zamierza szukać u Palacza.

Życie w wulkanie 2x9 7.8

Ginie członek ekipy zajmującej się badaniem wnętrza wulkanu. Ostatnim ujęciem zarejestrowanym przez należącego do naukowców robota jest dziwna forma życia. Agenci Mulder i Scully rozpoczynają śledztwo.

Czerwone muzeum 2x10 7.8

W Delta Glen w stanie Wisconsin dochodzi do serii porwań nastolatków. Odurzone ofiary znajdywane są potem w samej bieliźnie, z enigmatycznymi napisami na plecach. Mulder i Scully jadą na miejsce, by przeprowadzić dochodzenie w sprawie tych niewyjaśnionych zdarzeń, chociaż najdziwniejszą rzeczą, w tym produkującym mięso regionie, okazuje się tajemnicza sekta wegetarian.

Excelsis Dei 2x11 7.6

W Excelsis Dei - domu opieki dla starszych, niedołężnych ludzi, zostaje brutalnie zaatakowana pielęgniarka. Kobieta twierdzi, że napastnik był niewidzialny. Mulder i Scully starają się dowiedzieć, kto odpowiada za napad. Czy są to rzeczywiście złe duchy...?

Aubrey 2x12 7.5

Gdy pani detektyw z małego miasteczka, z niewiadomych powodów, odkrywa szczątki agenta FBI, który zniknął w latach 40., w trakcie przeprowadzania śledztwa w sprawie morderstwa, upiornie przypominającego przestępstwo, nad którym ona właśnie pracuje, Mulder i Scully dochodzą do wniosku, że pierwotny zbójca przekazał genetyczny ślad przemocy jednemu ze swoich wnuków.

Irresistible 2x13 7.6

W Minneapolis, ktoś rozkopuje groby i wyjmuje narządy ze zwłok. Mulder i Scully zostają zaangażowani w tę sprawę, ponieważ prowadzący dochodzenie agent wierzy, że jest to robota obcych. Jednakże Mulder szybko odrzuca ten pomysł, uważając, że sprawca jest fetyszystą. Gdy później pojawiają się kluczowe dowody, Scully dochodzi do wniosku, że sprawa jest bardziej osobista niż jej się wydawało.

Die Hand die verletzt 2x14 7.6

W New Hampshire, grupa nastolatków symuluje okultystyczny rytuał, mając nadzieję, że w ten sposób „zaliczy” dziewczyny, tym samym nieumyślnie doprowadzając do zamordowania i okaleczenia jednego z chłopców. Gdy Mulder i Scully zostają wezwani, by przyjrzeć się sprawie, prawdziwi czciciele diabła w miasteczku usiłują pozacierać za sobą ślady, chociaż wydaje się, że działa tu jeszcze inna, tajemnicza siła, której nawet oni się obawiają.

Fresh Bones 2x15 7.6

Pewnego ranka, po doznaniu dwóch makabrycznych halucynacji, szeregowiec Jack McAlpin wjeżdża swoim samochodem w drzewo, na którym narysowany jest znak voodoo. W ciągu ostatnich dwóch tygodni, to już druga śmierć żołnierza piechoty morskiej, której towarzyszy ten sam symbol. Okazuje się, że obaj zabici pełnili straż w ośrodku dla uchodźców z Haiti. Gdy odwiedzają to miejsce, Mulder i Scully dowiadują się, że oba zgony wcale nie były tak niespodziewane jakby się mogło wydawać.

Colony 2x16 7.6

Mulder prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczych zaginięć trójki identycznych lekarzy i tropi mordercę, który potrafi zmieniać kształt ciała. W tym odcinku pojawia się też kobieta podająca się za Samanthę, zaginioną przed laty siostrę Foxa.

Koniec gry 2x17 7.8

Polujący na kosmitów łowca nagród porywa Scully i chce ją wymienić na siostrę Muldera, Samanthę. Mulder prosi Skinnera o pomoc w dokonaniu wymiany i przekonuje dyrektora FBI do wzięcia z nimi snajpera, którego zadaniem będzie zabicie łowcy nagród.

Fearful Symmetry 2x18 7.5

Mulder i Scully badają okoliczności śmierci robotnika drogowego oraz zniszczeń szeregu budynków w Fairfield w stanie Idaho. Sprawcą wydaje się być słoń, który uciekł z zoo, ale świadkowie twierdzą, że na miejscu zdarzenia nie widziano żadnych zwierząt. Wkrótce agenci trafiają do miejscowego ogrodu zoologicznego, który znany jest z tego, iż nigdy nie doszło w nim do narodzin żadnego zwierzęcia.

Død Kalm 2x19 7.6

Znaleziona zostaje łódź pełna rozbitków z niszczyciela eskortowego Marynarki Stanów Zjednoczonych. Szczególnie rzuca się w oczy fakt, iż w ciągu zaledwie paru dni marynarze postarzeli się o dziesiątki lat. Mulder i Scully jadą do Norwegii, gdzie znajdują rybaka, który zgadza się popłynąć z nimi do ostatniej, znanej pozycji okrętu.

Humbug 2x20 7.9

Mulder i Scully muszą znaleźć to, co nadprzyrodzone w tym, co nienormalne, przeprowadzając śledztwo w sprawie mających miejsce od wielu lat rytualnych morderstw, które nie pasują do żadnych, znanych wzorców. Ostatnie z nich dotyczy „Człowieka Aligatora”, drugorzędnego wykonawcy estradowego, mieszkającego w Gibsonton na Florydzie.

The Calusari 2x21 7.6

Zdjęcie, zrobione na krótko przed śmiercią dwuletniego chłopca, świadczy o nadprzyrodzonej interwencji, co wzbudza ciekawość Muldera. Gdy w tej samej rodzinie dochodzi do kolejnego zgonu, babka pozostałego przy życiu dziecka prosi o pomoc rumuńskich uzdrowicieli, w celu wypędzenia z domu zła.

F. Emasculata 2x22 7.6

Po tym, jak w pewnym więzieniu kilku mężczyzn umiera na tajemniczą chorobę, Scully stara się odkryć przyczynę, podczas gdy Mulder usiłuje odnaleźć dwóch zbiegów, którzy mogą potencjalnie rozprzestrzenić zarazę.

Soft Light 2x23 7.8

Była studentka Scully prosi agentów o pomoc przy jej pierwszym śledztwie, w którym w grę wchodzą liczne zaginięcia przy niewielkiej ilości wskazówek. Mulder wpada na pomysł spontanicznego, ludzkiego samozapłonu, ale zmienia zdanie po tym, jak znaleziony zostaje mężczyzna, który obawia się własnego cienia. Człowiekiem tym jest dr Banton, naukowiec badający czarną materię.

Our Town 2x24 7.7

Dudley w stanie Arkansas staje się miejscem najnowszego dochodzenia Muldera i Scully, których przysłano tu, by odnaleźli zaginionego inspektora sanitarnego. W sprawie dokonuje się przełom, gdy pracownica przetwórni drobiu dostaje ataku szału i zostaje zastrzelona przez szeryfa, a Mulder zaczyna przeczuwać, że mieszkańcy miasteczka są naprawdę tym, co jedzą.

Anasazi 2x25 7.8

Zaufanie pomiędzy Mulderem i Scully poddane zostaje bolesnej próbie po tym, jak on zaczyna się dziwnie zachowywać. Jego nienormalny stan ulega dalszemu pogorszeniu, gdy Samotni Strzelcy kierują go do hakera, któremu udało się włamać do bardzo pilnie strzeżonych dokumentów. Pliki są zakodowane w języku plemienia Navaho i może je odczytać jedynie indiański szyfrant z czasów drugiej wojny światowej.