Z archiwum X 8.2

Para detektywów zostaje przydzielona do wyjaśnienia szeregu spraw paranormalnych.

Odcinki

Z 8x1 7.4

Nowy zastępca dyrektora Kersh wyznacza agenta Johna Doggetta do wszczęcia poszukiwań zaginionego Muldera. Nieufni w stosunku do niego Scully i Skinner postanawiają szukać na własną rękę i wykorzystują informację dostarczoną przez Samotnych Strzelców, która ma im pomóc odnalezieniu kolegi.

Bez 8x2 7.6

Prowadząc poszukiwania zaginonego Gibsona Praise'a, Scully, Skinner oraz Doggett natrafiają na łowcę kosmitów, który wykorzystuje swoje umiejętności zmiany kształtów, by zmylić FBI, w miarę jak stara się zabić chłopca.

Cierpliwość 8x3 7.4

Scully i Doggett prowadzą swoje pierwsze wspólne śledztwo, dotyczące przerażającego stworzenia, które przypomina nietoperza.

Pędziwiatry 8x4 7.4

Doggett jest nieco rozczarowany, gdy Scully postanawia bez niego przeprowadzić śledztwo w sprawie morderstwa w ledwo zamieszkałym miasteczku w stanie Utah. Gdy jej samochód ulega awarii, agentka odkrywa, że tutejsi mieszkańcy wcale nie są tacy mili, na jakich wyglądają i stara się znaleźć sposób na wydostanie się z tego ogarniętego szaleństwem miejsca.

Wezwanie 8x5 7.4

Doggett i Scully ponownie się ścierają w związku z najnowszą sprawą chłopca, który przez dziesięć lat uchodził za zaginionego, ale wciąż wydaje się mieć siedem lat – tyle samo, ile miał w dniu swojego porwania.

Morderstwo 8x6 7.6

Przyjaciel Doggetta, prokurator Martin Wells, zostaje oskarżony o zbicie swojej żony. Problem w tym, że mężczyzna uważa, iż pięć ostatnich dni przeżył wspak i dostał tym samym drugą szansę na naprawienie błędów ze swojej przeszłości.

Droga ciemności 8x7 7.4

Dogget i Skinner prowadzą śledztwo w sprawie przywódcy sekty, który projektuje siebie w snach swoich ofiar. Tymczasem Scully zgłasza się do szpitala.

Pewna śmierć 8x8 7.2

Doggett i Scully prowadzą poszukiwania zabójcy, który wydaje się posiadać zdolność widzenia poprzez ściany.

Ocalenie 8x9 7.4

Scully i Doggett prowadzą poszukiwania uznanego za zmarłego mężczyzny, który powraca do życia i powoli przemienia się w metal, gotów jednocześnie zemścić się na ludziach odpowiedzialnych za jego stan.

Zemsta 8x10 7.4

Na lotnisku w Bombaju, biznesmen Potocki zostaje zaczepiony przez żebraka na wózku inwalidzkim, który wydaje z siebie przeraźliwy wrzask. Potocki dociera do Waszyngonu, gdzie zostaje odnaleziony marwy. Agentka Scully (Gillian Anderson) podejrzewa, że inwalida jest hinduskim mistykiem, który przenika do ciał swoich ofiar, ale jej partner, agent Doggett (Robert Patrick) nie wierzy w jej przypuszczenia.

Dar 8x11 7.6

Skinner i Doggett prowadzą śledztwo w sprawie, nad którą Mulder pracował przed swoim zniknięciem. Dotyczyła ona rodziny i potwora wywodzącego się z indiańskich legend.

Meduza 8x12 7.4

Ścigając się z czasem, Doggett wraz z grupą ekspertów usiłuje rozwikłać tajemnicę dotyczącą dziwnych przypadków zgonów w tunelu bostońskiego metra.

Poprzez 8x13 7.3

Scully natyka się na kobietę, której doświadczenia z porwania przez kosmitów, jak również objawy są zaskakująco podobne. Obie obawiają się teraz, że urodzą potomstwo obcych.

To się nie dzieje 8x14 7.5

Wspierani przez agentkę Monikę Reyes, Scully, Doggett i Skinner poszukują Jeremiaha Smitha po tym, jak kosmici porzucają ciała niedomagających porwanych na Ziemi, co daje im również nadzieję, że Mulder może wciąż znajdować się wśród żywych.

Żyjący umarli 8x15 7.6

Billy Miles, uznany za zmarłego, ożywa w kostnicy, co daje Scully nadzieję, że rzekomo nieżywy Mulder ma szansę, by powrócić do życia. Tymczasem Skinner kontaktuje się z Krycekiem, który może posiadać wskazówki odnośnie tego, co dzieje się z żyjącymi umarłymi.

Trzy słowa 8x16 7.6

Na trawniku Białego Domu zostaje zastrzelony pewien mężczyzna, który miał w posiadaniu dyskietkę o nazwie „Fight the Future”. Mulder, mimo iż grozi mu wydalenie z Archiwum X, prowadzi śledztwo w tej sprawie, podczas gdy Doggett zwraca się do starego przyjaciela z wojska, Knowle'a Rohrera, który może posiadać informacje na temat rzekomego spisku.

Empedokles 8x17 7.6

Po tym, jak zostaje wyrzucony z pracy, opętany przez samo zło pracownik biura morduje swoich byłych pracodawców. Agentka Reyes wierzy, że te same siły zła mogą mieć powiązania ze śmiercią syna Doggetta.

Nadchodzą 8x18 7.4

Mulder i Doggett niechętnie łączą siły, przeprowadzając śledztwo na platformie wiertniczej, gdzie doszło do tajemniczych morderstw. Istnieje podejrzenie, że załoga zarażona została wirusem czarnego raka.

Sam 8x19 7.6

Dziwaczna, gadzia istota więzi pod ziemią Doggetta i jego nową, mającą obsesję na punkcie Muldera partnerkę, a jedyną osobą, która może ich uratować jest zwolniony z Archiwum X Mulder.

Istota rzeczy 8x20 7.6

Zespół Archiwum X musi chronić agentkę Scully i jej nienarodzone dziecko przed grupą super żołnierzy, którzy usiłują powstrzymać jej ciążę.

Istnienie 8x21 7.6

Mulder poszukuje odpowiedzi po tym, jak znalezione zostają powiązania pomiędzy Billym Milesem i członkami FBI. Scully i Reyes znajdują kryjówkę w odosobnionym miejscu w miarę, jak Scully przygotowuje się do porodu.