Z archiwum X 8.2

Para detektywów zostaje przydzielona do wyjaśnienia szeregu spraw paranormalnych.

Odcinki

Poza morzem 1x13 7.7

FOX 94-01-08 (USA)

Umiera ojciec Scully. Tymczasem ginie dwoje nastolatków, a pewien skazaniec, oczekujący na egzekucję, twierdzi, że jest jasnowidzem i może doprowadzić Muldera do seryjnego zabójcy, w zamian za złagodzenie wyroku z kary śmierci na dożywocie. Scully jest skłonna mu uwierzyć, ale Mulder pozostaje sceptyczny.

Zmiana płci 1x14 7.7

FOX 94-01-25 (USA)

Seria identycznych morderstw na tle seksualnym, gdzie zabójca wydaje się być zarówno kobietą, jak i mężczyzną, naprowadza Muldera i Scully na tajemniczą sektę, przypominającą Amiszów i jednego z jej członków, który jest w stanie zmieniać swoją płeć.

Łazarz 1x15 7.6

FOX 94-02-05 (USA)

Napad na bank kończy się strzelaniną pomiędzy rabusiami a agentami FBI. Jeden z agentów rannych w strzelaninie który jest jednocześnie byłym chłopakiem Scully, zostaje opętany przez ducha zabitego w trakcie napadu kryminalisty.

Młody duchem 1x16 7.5

FOX 94-02-12 (USA)

Psychopatyczny przestępca z jednej ze starych spraw Muldera – John Barnett – powraca, by dokonać na nim zemsty za wsadzenie go do więzienia. Przed jego zwolnieniem, pewien lekarz renegat znalazł sposób na odwrócenie procesu starzenia się, wykorzystując Barnetta w charakterze królika doświadczalnego. Agenci ścigają się z czasem, by złapać nierozpoznawalnego, młodzieńczego Barnetta zanim ten spełni swoje groźby i wymorduje wszystkich bliskich Muldera.

Życie pozaziemskie 1x17 7.7

FOX 94-02-19 (USA)

Zestrzelony na Bliskim Wschodzie niezidentyfikowany obiekt jest w tajemnicy przewożony do Stanów Zjednoczonych. Mulderowi i Scully udaje się trafić na ślad pozaziemskiego pasażera transportowanego statku.

Cudotwórca 1x18 7.8

FOX 94-03-19 (USA)

Muldera dręczą wizje dotyczące uprowadzenia przez kosmitów jego siostry. Agent prowadzi śledztwo w sprawie rzekomego cudotwórcy, który wykorzystuje swój talent zarówno do leczenia jak i do zabijania.

Kształty 1x19 7.7

FOX 94-04-02 (USA)

Mulder i Scully jadą do indiańskiego rezerwatu w północno-zachodniej Montanie, aby przeprowadzić śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. Mulder wierzy, że sprawa łączy się z pierwszym, kiedykolwiek stworzonym Archiwum X w FBI, którego głównym przedmiotem jest likantropia, inaczej wilkołactwo.

Gdy zapada zmrok 1x20 7.9

FOX 94-04-16 (USA)

Mulder i Scully udają się w odległe tereny leśne stanu Waszyngton po tym, jak zostaje zgłoszone zaginięcie grupy trzydziestu drwali. Wkrótce odkrywają, że wybudzono niewidzialną siłę, która przez lata znajdowała się w uśpieniu.

Tooms 1x21 7.9

FOX 94-04-23 (USA)

Eugene Tooms, seryjny morderca a zarazem mutant żywiący się ludzką wątrobą który został schwytany przez Muldera i Scully, zostaje zwolniony z więzienia. Para agentów musi go powstrzymać, zanim ten znów zacznie zabijać.

Ponownie narodzony 1x22 7.7

FOX 94-04-30 (USA)

Agenci Mulder i Scully prowadzą śledztwo w sprawie kilku zabójstw, z którymi prawdopodobnie powiązana jest pewna dziewczynka. Wszystko wskazuje na to, że wcielił się w nią duch zamordowanego policjanta.

Roland 1x23 7.7

FOX 96-05-07 (USA)

Mulder i Scully prowadzą śledztwo dotyczące morderstwa popełnionego w ośrodku naukowym. W miarę, jak jeden po drugim giną kolejni członkowie zespołu badawczego, jedynym podejrzanym staje się umysłowo upośledzony dozorca o imieniu Roland.

Kolba Erlenmeyera 1x24 7.9

FOX 94-05-14 (USA)

Próbując uratować Muldera z rąk porywaczy, Scully znajduje dowody tajnych, rządowych eksperymentów. Okazuje się, że prowadzone są badania których celem jest połączenie ludzkiego DNA z DNA przybyszów z kosmosu.

Zielone ludziki 2x1 7.6

FOX 94-09-17 (USA)

Archiwum X zostało zamknięte. Mulder i Scully prowadzą standardowe sprawy jako agenci FBI. Mulder wybiera się w tajemnicy do Puerto Rico, aby uprzedzić rządową ekipę, która ma zniszczyć dowody świadczące o nawiązaniu kontaktu z istotami pozaziemskimi.

Żywiciel 2x2 7.8

FOX 94-09-24 (USA)

W jednym z podziemnych kanałów w New Jersey zostają znalezione zwłoki. Coraz więcej wskazuje na to, że sprawcą morderstwa nie jest zwykły człowiek ale niezidentyfikowana istota zamieszkująca podziemne rejony miasta.

Krew 2x3 7.7

FOX 94-10-01 (USA)

Mulder i Scully prowadzą śledztwo w sprawie serii wyjątkowo brutalnych zbrodni. Wszystko wskazuje na to, że morderstw dopuścili się spokojni i niczym nie wyróżniający się mieszkańcy małego miasteczka.

Bezsenność 2x4 7.8

FOX 94-10-08 (USA)

Naukowiec specjalizujący się w badaniach nad zaburzeniami snu zostaje znaleziony martwy tuż po tym jak dokonał zgłoszenia na policję pożaru niedaleko swojego domu. Przybyła na miejsce policja nie zauważa żadnych śladów ognia, jednak Mulder i Scully dokonują zaskakujących odkryć.

Duane Barry 2x5 7.8

FOX 94-10-15 (USA)

Duane Barry, pacjent który utrzymuje że został wielokrotnie uprowadzony przez obcych, ucieka ze szpitala biorąc ze sobą jednego z lekarzy jako zakładnika. Agent Mulder włącza się w negocjacje z porywaczem.

Ascendencja 2x6 7.8

FOX 94-10-22 (USA)

Mulder stara się odnaleźć Duane'a Barry'ego na podstawie informacji które zostawiła mu zaginiona Scully. Agent Krycek mimo początkowej niechęci zgadza się mu pomóc. Tymczasem Skinner reaktywuje Archiwum X.

3 2x7 7.5

FOX 94-11-05 (USA)

Agentka Scully nadal uznawana jest za zaginioną. Tymczasem dochodzi do serii morderstw które władze oficjalnie łączą z atakami niedźwiedzi. Mulder odkrywa, że związek ze sprawą może mieć grupa współczesnych wampirów.

Jedno tchnienie 2x8 7.8

FOX 94-11-12 (USA)

Dana Scully zostaje odnaleziona w prowincjonalnym szpitalu. Agentka znajduje się w stanie śpiączki. Mulder podejrzewa, że za jej zniknięcie i obecny stan, jest odpowiedzialny rząd. Odpowiedzi zamierza szukać u Palacza.

Życie w wulkanie 2x9 7.8

FOX 94-11-19 (USA)

Ginie członek ekipy zajmującej się badaniem wnętrza wulkanu. Ostatnim ujęciem zarejestrowanym przez należącego do naukowców robota jest dziwna forma życia. Agenci Mulder i Scully rozpoczynają śledztwo.

Czerwone muzeum 2x10 7.8

FOX 94-12-05 (USA)

W Delta Glen w stanie Wisconsin dochodzi do serii porwań nastolatków. Odurzone ofiary znajdywane są potem w samej bieliźnie, z enigmatycznymi napisami na plecach. Mulder i Scully jadą na miejsce, by przeprowadzić dochodzenie w sprawie tych niewyjaśnionych zdarzeń, chociaż najdziwniejszą rzeczą, w tym produkującym mięso regionie, okazuje się tajemnicza sekta wegetarian.

Excelsis Dei 2x11 7.6

W Excelsis Dei - domu opieki dla starszych, niedołężnych ludzi, zostaje brutalnie zaatakowana pielęgniarka. Kobieta twierdzi, że napastnik był niewidzialny. Mulder i Scully starają się dowiedzieć, kto odpowiada za napad. Czy są to rzeczywiście złe duchy...?