Z archiwum X 8.2

Para detektywów zostaje przydzielona do wyjaśnienia szeregu spraw paranormalnych.

Odcinki

Poza morzem 1x13 7.7

FOX 94-01-08 (USA)

Umiera ojciec Scully. Tymczasem ginie dwoje nastolatków, a pewien skazaniec, oczekujący na egzekucję, twierdzi, że jest jasnowidzem i może doprowadzić Muldera do seryjnego zabójcy, w zamian za złagodzenie wyroku z kary śmierci na dożywocie. Scully jest skłonna mu uwierzyć, ale Mulder pozostaje sceptyczny.

Zmiana płci 1x14 7.7

Dochodzi do pięciu morderstw które łączy pewna zagadkowa substancja znaleziona na miejscu zbrodni. Śledztwo Muldera i Scully prowadzi do pewnej sekty, której jeden z członków posiada zdolność zmiany swojej płci.

Łazarz 1x15 7.6

Napad na bank kończy się strzelaniną pomiędzy rabusiami a agentami FBI. Jeden z agentów rannych w strzelaninie który jest jednocześnie byłym chłopakiem Scully, zostaje opętany przez ducha zabitego w trakcie napadu kryminalisty.

Młody duchem 1x16 7.5

Uznany za zmarłego morderca, którego Mulder niegdyś pomógł schwytać, powraca aby zemścić się na agencie. Fox i Dana rozpoczynają pościg kierując się zaszyfrowanymi wiadomościami wysyłanymi przez psychopatę.

Życie pozaziemskie 1x17 7.7

Agenci Mulder i Scully otrzymują wiadomość o ciężarówce przewożącej szczątki UFO. Kiedy udaje im się wytropić ciężarówkę, okazuje się, że zostali celowo wprowadzeni w błąd i prawdziwe szczątki istoty pozaziemskiej znajdują się zupełnie gdzie indziej - w Fort Benning w Georgii. Kiedy Mulder i Scully usiłują tam się dostać, jest już za późno...

Cudotwórca 1x18 7.8

Agenci Mulder i Scully udają się do małego miasteczka w Tennessee, gdzie wielebny Hartley przewodzi kościołowi zwanemu Kongregacją Cudów. Adoptowany syn Hartleya, Samuel, ma rzekomo moc uzdrawiania. Ostatnio jednak zamiast leczyć, powoduje niewytłumaczalne zgony pacjentów. Mulder angażuje się osobiście w sprawę.

Kształty 1x19 7.7

Agenci Mulder i Scully prowadzą śledztwo w sprawie serii morderstw dokonanych w indiańskim rezerwacie. Okazuje się, że związek z nimi może mieć wilkołak w istnienie którego wierzą zamieszkujący ośrodek.

Gdy zapada zmrok 1x20 7.9

Trzydziestu drwali pracujących w lasach Waszyngtonu zostaje uznanych za zaginionych. Okazuje się, że podobny przypadek miał już miejsce w latach 30-tych a związek z tajemniczą sprawą może mieć nieznany gatunek owadów zamieszkujący okolice.

Tooms 1x21 7.9

Eugene Tooms, seryjny morderca a zarazem mutant żywiący się ludzką wątrobą który został schwytany przez Muldera i Scully, zostaje zwolniony z więzienia. Para agentów musi go powstrzymać, zanim ten znów zacznie zabijać.

Ponownie narodzony 1x22 7.7

Agenci Mulder i Scully prowadzą śledztwo w sprawie kilku zabójstw, z którymi prawdopodobnie powiązana jest pewna dziewczynka. Wszystko wskazuje na to, że wcielił się w nią duch zamordowanego policjanta.

Roland 1x23 7.7

Giną naukowcy z pewnego ośrodka badawczego, pracujący nad silnikiem najnowszej generacji. Ku zdziwieniu agentów, wszystko wskazuje na to, że za morderstwa odpowiedzialny jest opóźniony umysłowo sprzątacz.

Kolba Erlenmeyera 1x24 7.9

Próbując uratować Muldera z rąk porywaczy, Scully znajduje dowody tajnych, rządowych eksperymentów. Okazuje się, że prowadzone są badania których celem jest połączenie ludzkiego DNA z DNA przybyszów z kosmosu.

Zielone ludziki 2x1 7.6

Archiwum X zostaje zamknięte. Scully wraca do pracy w charakterze wykładowcy w Akademii FBI. Natomiast Mulder, po otrzymaniu informacji od senatora Mathesona, jedzie do Puerto Rico, by zbadać sytuację w opuszczonej stacji nasłuchowej. Na miejscu dochodzi do kontaktu z obcym.

Żywiciel 2x2 7.8

W jednym z podziemnych kanałów w New Jersey zostają znalezione zwłoki. Coraz więcej wskazuje na to, że sprawcą morderstwa nie jest zwykły człowiek ale niezidentyfikowana istota zamieszkująca podziemne rejony miasta.

Krew 2x3 7.7

Mulder i Scully prowadzą śledztwo w sprawie serii wyjątkowo brutalnych zbrodni. Wszystko wskazuje na to, że morderstw dopuścili się spokojni i niczym nie wyróżniający się mieszkańcy małego miasteczka.

Bezsenność 2x4 7.8

Naukowiec specjalizujący się w badaniach nad zaburzeniami snu zostaje znaleziony martwy tuż po tym jak dokonał zgłoszenia na policję pożaru niedaleko swojego domu. Przybyła na miejsce policja nie zauważa żadnych śladów ognia, jednak Mulder i Scully dokonują zaskakujących odkryć.

Duane Barry 2x5 7.8

Duane Barry, pacjent który utrzymuje że został wielokrotnie uprowadzony przez obcych, ucieka ze szpitala biorąc ze sobą jednego z lekarzy jako zakładnika. Agent Mulder włącza się w negocjacje z porywaczem.

Ascendencja 2x6 7.8

Mulder stara się odnaleźć Duane'a Barry'ego na podstawie informacji które zostawiła mu zaginiona Scully. Agent Krycek mimo początkowej niechęci zgadza się mu pomóc. Tymczasem Skinner reaktywuje Archiwum X.

3 2x7 7.5

Agentka Scully nadal uznawana jest za zaginioną. Tymczasem dochodzi do serii morderstw które władze oficjalnie łączą z atakami niedźwiedzi. Mulder odkrywa, że związek ze sprawą może mieć grupa współczesnych wampirów.

Jedno tchnienie 2x8 7.8

Dana Scully zostaje odnaleziona w prowincjonalnym szpitalu. Agentka znajduje się w stanie śpiączki. Mulder podejrzewa, że za jej zniknięcie i obecny stan, jest odpowiedzialny rząd. Odpowiedzi zamierza szukać u Palacza.

Życie w wulkanie 2x9 7.8

Ginie członek ekipy zajmującej się badaniem wnętrza wulkanu. Ostatnim ujęciem zarejestrowanym przez należącego do naukowców robota jest dziwna forma życia. Agenci Mulder i Scully rozpoczynają śledztwo.

Czerwone muzeum 2x10 7.8

W Delta Glen w stanie Wisconsin dochodzi do serii porwań nastolatków. Odurzone ofiary znajdywane są potem w samej bieliźnie, z enigmatycznymi napisami na plecach. Mulder i Scully jadą na miejsce, by przeprowadzić dochodzenie w sprawie tych niewyjaśnionych zdarzeń, chociaż najdziwniejszą rzeczą, w tym produkującym mięso regionie, okazuje się tajemnicza sekta wegetarian.

Excelsis Dei 2x11 7.6

W Excelsis Dei - domu opieki dla starszych, niedołężnych ludzi, zostaje brutalnie zaatakowana pielęgniarka. Kobieta twierdzi, że napastnik był niewidzialny. Mulder i Scully starają się dowiedzieć, kto odpowiada za napad. Czy są to rzeczywiście złe duchy...?