Z archiwum X 8.2

Para detektywów zostaje przydzielona do wyjaśnienia szeregu spraw paranormalnych.

Odcinki

Poza morzem 1x13 7.7

FOX 94-01-08 (USA)

Umiera ojciec Scully. Tymczasem ginie dwoje nastolatków, a pewien skazaniec, oczekujący na egzekucję, twierdzi, że jest jasnowidzem i może doprowadzić Muldera do seryjnego zabójcy, w zamian za złagodzenie wyroku z kary śmierci na dożywocie. Scully jest skłonna mu uwierzyć, ale Mulder pozostaje sceptyczny.

Zmiana płci 1x14 7.7

Seria identycznych morderstw na tle seksualnym, gdzie zabójca wydaje się być zarówno kobietą, jak i mężczyzną, naprowadza Muldera i Scully na tajemniczą sektę, przypominającą Amiszów i jednego z jej członków, który jest w stanie zmieniać swoją płeć.

Łazarz 1x15 7.6

Napad na bank kończy się strzelaniną pomiędzy rabusiami a agentami FBI. Jeden z agentów rannych w strzelaninie który jest jednocześnie byłym chłopakiem Scully, zostaje opętany przez ducha zabitego w trakcie napadu kryminalisty.

Młody duchem 1x16 7.5

Uznany za zmarłego morderca, którego Mulder niegdyś pomógł schwytać, powraca aby zemścić się na agencie. Fox i Dana rozpoczynają pościg kierując się zaszyfrowanymi wiadomościami wysyłanymi przez psychopatę.

Życie pozaziemskie 1x17 7.7

Zestrzelony na Bliskim Wschodzie niezidentyfikowany obiekt jest w tajemnicy przewożony do Stanów Zjednoczonych. Mulderowi i Scully udaje się trafić na ślad pozaziemskiego pasażera transportowanego statku.

Cudotwórca 1x18 7.8

Muldera dręczą wizje dotyczące uprowadzenia przez kosmitów jego siostry. Agent prowadzi śledztwo w sprawie rzekomego cudotwórcy, który wykorzystuje swój talent zarówno do leczenia jak i do zabijania.

Kształty 1x19 7.7

Agenci Mulder i Scully prowadzą śledztwo w sprawie serii morderstw dokonanych w indiańskim rezerwacie. Okazuje się, że związek z nimi może mieć wilkołak w istnienie którego wierzą zamieszkujący ośrodek.

Gdy zapada zmrok 1x20 7.9

Mulder i Scully udają się w odległe tereny leśne stanu Waszyngton po tym, jak zostaje zgłoszone zaginięcie grupy trzydziestu drwali. Wkrótce odkrywają, że wybudzono niewidzialną siłę, która przez lata znajdowała się w uśpieniu.

Tooms 1x21 7.9

Eugene Tooms, seryjny morderca a zarazem mutant żywiący się ludzką wątrobą który został schwytany przez Muldera i Scully, zostaje zwolniony z więzienia. Para agentów musi go powstrzymać, zanim ten znów zacznie zabijać.

Ponownie narodzony 1x22 7.7

Agenci Mulder i Scully prowadzą śledztwo w sprawie kilku zabójstw, z którymi prawdopodobnie powiązana jest pewna dziewczynka. Wszystko wskazuje na to, że wcielił się w nią duch zamordowanego policjanta.

Roland 1x23 7.7

Mulder i Scully prowadzą śledztwo dotyczące morderstwa popełnionego w ośrodku naukowym. W miarę, jak jeden po drugim giną kolejni członkowie zespołu badawczego, jedynym podejrzanym staje się umysłowo upośledzony dozorca o imieniu Roland.

Kolba Erlenmeyera 1x24 7.9

Próbując uratować Muldera z rąk porywaczy, Scully znajduje dowody tajnych, rządowych eksperymentów. Okazuje się, że prowadzone są badania których celem jest połączenie ludzkiego DNA z DNA przybyszów z kosmosu.

Zielone ludziki 2x1 7.6

Archiwum X zostaje zamknięte. Scully wraca do pracy w charakterze wykładowcy w Akademii FBI. Natomiast Mulder, po otrzymaniu informacji od senatora Mathesona, jedzie do Puerto Rico, by zbadać sytuację w opuszczonej stacji nasłuchowej. Na miejscu dochodzi do kontaktu z obcym.

Żywiciel 2x2 7.8

W jednym z podziemnych kanałów w New Jersey zostają znalezione zwłoki. Coraz więcej wskazuje na to, że sprawcą morderstwa nie jest zwykły człowiek ale niezidentyfikowana istota zamieszkująca podziemne rejony miasta.

Krew 2x3 7.7

Mulder i Scully prowadzą śledztwo w sprawie serii wyjątkowo brutalnych zbrodni. Wszystko wskazuje na to, że morderstw dopuścili się spokojni i niczym nie wyróżniający się mieszkańcy małego miasteczka.

Bezsenność 2x4 7.8

Naukowiec specjalizujący się w badaniach nad zaburzeniami snu zostaje znaleziony martwy tuż po tym jak dokonał zgłoszenia na policję pożaru niedaleko swojego domu. Przybyła na miejsce policja nie zauważa żadnych śladów ognia, jednak Mulder i Scully dokonują zaskakujących odkryć.

Duane Barry 2x5 7.8

Duane Barry, pacjent który utrzymuje że został wielokrotnie uprowadzony przez obcych, ucieka ze szpitala biorąc ze sobą jednego z lekarzy jako zakładnika. Agent Mulder włącza się w negocjacje z porywaczem.

Ascendencja 2x6 7.8

Mulder stara się odnaleźć Duane'a Barry'ego na podstawie informacji które zostawiła mu zaginiona Scully. Agent Krycek mimo początkowej niechęci zgadza się mu pomóc. Tymczasem Skinner reaktywuje Archiwum X.

3 2x7 7.5

Agentka Scully nadal uznawana jest za zaginioną. Tymczasem dochodzi do serii morderstw które władze oficjalnie łączą z atakami niedźwiedzi. Mulder odkrywa, że związek ze sprawą może mieć grupa współczesnych wampirów.

Jedno tchnienie 2x8 7.8

Dana Scully zostaje odnaleziona w prowincjonalnym szpitalu. Agentka znajduje się w stanie śpiączki. Mulder podejrzewa, że za jej zniknięcie i obecny stan, jest odpowiedzialny rząd. Odpowiedzi zamierza szukać u Palacza.

Życie w wulkanie 2x9 7.8

Ginie członek ekipy zajmującej się badaniem wnętrza wulkanu. Ostatnim ujęciem zarejestrowanym przez należącego do naukowców robota jest dziwna forma życia. Agenci Mulder i Scully rozpoczynają śledztwo.

Czerwone muzeum 2x10 7.8

W Delta Glen w stanie Wisconsin dochodzi do serii porwań nastolatków. Odurzone ofiary znajdywane są potem w samej bieliźnie, z enigmatycznymi napisami na plecach. Mulder i Scully jadą na miejsce, by przeprowadzić dochodzenie w sprawie tych niewyjaśnionych zdarzeń, chociaż najdziwniejszą rzeczą, w tym produkującym mięso regionie, okazuje się tajemnicza sekta wegetarian.

Excelsis Dei 2x11 7.6

W Excelsis Dei - domu opieki dla starszych, niedołężnych ludzi, zostaje brutalnie zaatakowana pielęgniarka. Kobieta twierdzi, że napastnik był niewidzialny. Mulder i Scully starają się dowiedzieć, kto odpowiada za napad. Czy są to rzeczywiście złe duchy...?